کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر

کاردرمانی اختلالات حرکتی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی نورولوژی خلیج فارس در تهرانسر

کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر یکی از حیطه های مهم کاردرمانی در بزرگسالان و  کاردرمانی در کودکان می باشد. اختلالات نورولوژیک به معنای مشکل در عملکرد مغز، نخاع، سلولهای عصبی و سایر سلولهای رابط این اعضا است. افراد زیادی ممکن است درگیر بیماریهای نورولوژیکی باشند و به پزشکان و کلینیکهای مختلفی مراجعه کرده باشند. درادامه مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک را خواهیم خواند.

اختلالات نورولوژیک شامل چه بیماریهایی می شود؟

گفتیم که اختلالات نورولوژیک به دلیل اختلال عملکرد مغز، نخاع، سلولهای عصبی و… به وجود می آید. بروز اختلال در عملکرد این قسمتها منجر به ایجاد بیماریهایی درفرد می شود. ازجمله:

این اختلالات باعث بروز مشکلات بسیاری در عملکرد فرد شده و فرد را نیازمند کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر خواهند کرد. علائم بیماری های نورولوژیک باعث محدودیت در فعالیت های روزمره زندگی، کار، مشارکت اجتماعی، فعالیت های خود مراقبتی و… می باشد. از علائم این بیماری ها می توان موارد زیر را مثال زد:

 • ضعف و خستگی عمومی بدن
 • مشکلات شناختی از جمله اختلال در توجه، تمرکز، حافظه و…
 • مشکلات بینایی
 • مشکلات تعادلی
 • فلجی به صورت موقت یا دائمی. این فلجی ممکن است یک طرف بدن، دو پا و یا کل بدن را درگیر کند.
 • کوتاهی و بد شکلی عضلانی
 • اختلال در کنترل ادرار و مدفوع
 • ناتوانی در جا به جایی. در این مورد فرد ممکن است به دلیل عدم تحرک طولانی مدت، دچار زخم بستر شود.
   اختلالات نورولوژیک در تهرانسر ، کاردرمانی در آسیب های ارتوپدی

  جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر شامل چه مواردی می باشد؟

به دنبال ایجاد یک اختلال نورولوژیک، مهمترین مداخله ی درمانی، توانبخشی و مداخلات کاردرمانی می باشد. مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر برای قسمتی از اعضای بدن که عملکرد خود را از دست داده اند مفید است. اهداف این مداخلات کاردرمانی بازگرداندن عملکرد این اعضا به حالت سابق برای انجام صحیح وظایف خود می باشد.مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر به دنبال موارد زیر است:

 • مهارت های مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزمره زندگی. شامل مهارت های خود مراقبی از جمله؛ نکات بهداشتی، غذا خوردن، توالت رفتن، حمام کردن، نظافت و مدیریت خانه و…
 • تمرینات شاختی. تمریناتی جهت تقویت مهارت های توجه، تمرکز، حافظه، مدیریت زمان، حل مسئله، تفکر و…
 • تمرینات ادراکی. توانایی پردازش و ادراک اطلاعات حسی که فرد از محیط دریافت می کند.
 • تقویت مهارت های پردازش بینایی. کنترل حرکات چشم، جدا کردن حرکات چشم از سر، خواندن و …
 • تمرینات اندام فوقانی جهت افزایش ثبات و قدرت
 • تمرینات تعادلی جهت حفظ راستای بدن در طول انجام فعالیت های روزمره
 • انجام تطابقات محیطی در محیط کار و زندگی افراد
 • استفاده از اسپیلنت ها و اورتز های مخصوص
 • انتخاب وسایل کمکی مورد نیاز و آموزش استفاده از آنها

زمان طلایی برای بهبودی نسبی در بسیاری از بیماری های نورولوژیکی از جمله سکته مغزی 6 ماه می باشد. این موضوع اهمیت مداخلات زودهنگام را مشخص می سازد. کاردرمانی در این اختلالات  با استفاده از ابزار مدرن و یافته های علمی، توانایی های بیمار را تقویت می کند.با تمرکز برضعفهای به وجود آمده بر اثر اختلالات نورولوژیک، بهبودی سلامت جسمانی و روانی بیمار فراهم گردد.

فواید کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک در تهرانسر برای سکته مغزی

کاردرمانی یک گام اساسی در مسیر بهبود بیمار بعد از سکته مغزی است. بیمارانی که توانایی انجام وظایف روزانه ی خود،  مانند توانایی حفظ تعادل ، تمرکز ، حفظ اطلاعات و حتی دست یابی به یک شیء را از دست می دهند ، برای یادگیری مجدد این حرکات اساسی به خدمات کاردرمانی سکته مغزی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند. هدف درمانگر این است که به بیماران در بهبود توانایی های حسی و حرکتی آسیب دیده کمک کند. به لطف کاردرمانی، بسیاری از بیماران سکته مغزی می توانند مجددا به فعالیتهای مورد علاقه ی خود بازگردند.

منابع

 1. hoag.org
 2. royalfree.nhs.uk

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش مداخلات کاردرمانی در سکته مغزی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی در سکته مغزی در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کار درمانی

ارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهاتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک استقلالشهرک دانشگاهشهرک دریاشهرک سیناشهرک شهرداریشهرک فرهنگیانشهرک هواپیماییکاردرمانی دراختلالات نورولوژیککودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرگفتاردرمانی و کاردمانی طراوتمسکن ویژهمنطقه 21نوروفیدبک

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *