نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر

نوروفیدبک در درد های مزمن در تهرانسر ، نوروفیدبک در درمان ام اس

نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر می تواند با اثر گذاری بر اختلالات عملکردی در سیستم عصبی مرکزی موثر باشد. میگرن به دلیل افزایش تحریک پذیری قشر مغز رخ می دهد. نقش نوروفیدبک آرام سازی این تحریکات است. اصلی ترین علامت میگرن سر درد است. که شدت و دفعات تکرار آن در افراد مختلف متفاوت است. نوروفیدبک به دلیل ارتباط مستقیم با سیستم عصبی مرکزی، می تواند در تثبیت تحریک پذیری قشر مغز بسیار موثر باشد. در نتیجه منجر به حساسیت زدایی، کاهش سردرد، و بهبود سایر علائم مرتبط با میگرن می شود.

میگرن چیست؟

برای شناخت تاثیر نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر ، بهتر است ابتدا کمی بیشتر با این بیماری آشنا شویم. میگرن بهتر است به عنوان یک اختلال عصبی توصیف شود، که با سردرد شدید و علائم دیگری ظاهر می شود. سردرد غالباً در جلو یا یک طرف سر احساس می شود. این دردها ممکن است از چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشند. حملات میگرن در افراد مختلف با فرکانس های متفاوتی رخ می دهد. می تواند چند وقت یک بار به صورت پراکنده، یا چندین بار در هفته به طور منظم اتفاق بیوفتد.

علیرغم تحقیقات فشرده و اینکه ۱۵٪ از مردم تحت تأثیر میگرن قرار دارند، هنوز علت دقیق آن کشف نشده است. محققان معتقدند این امر مربوط به تغییرات مواد شیمیایی مغز یا افزایش تحریک پذیری قشر مغز است.

مزایای استفاده از نوروفیدبک برای درمان میگرن در تهرانسر نسبت به درمان دارویی

یکی از معایب درمان های روتین میگرن بالا بودن هزینه آن هاست. با توجه به این که میگرن یک اپیدمی روزافزون است، هزینه های آن ممکن است سرسام آور باشد. اکنون درمان اصلی پذیرفته شده برای میگرن درمان دارویی است. اما تحقیقات جدید، از تاثیرات مثبت استفاده درمانی از نوروفیدبک در میگرن پرده برداری کرده اند. نوروفیدبک یک گزینه درمانی مناسب با عوارض جانبی اندک برای مبتلایان به سردردهای میگرنی مکرر است.

گزارش شده که اثربخشی درمان دارویی میگرن تقریبا دلسرد کننده است. بنابراین نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر می تواند تحول بزرگی برای مبتلایان میگرن محسوب شود. اکثریت قریب به اتفاق از افراد مبتلا به میگرن اظهار داشتند که این داروها درد آنها را به طور کامل تسکین نمی دهد. حتی گاهی اوقات نیز اصلاً موثر نیستند. برخی نیز گزارش کرده اند كه سردرد آنها پس از پایان درمان بازگشت داشته است. بیش از یك سوم بیماران نیز از عوارض جانبی بیش از حد داروها شکایت داشته اند. بنابراین درمان میگرن با نوروفیدبک، به عنوان روشی با هزینه و عوارض جانبی بسیار کمتر از داروها نقطه عطفی برای بیماران میگرنی محسوب می شود.

نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر ، نوروفیدبک در سکته مغزی در تهرانسر ، نوروفیدبک در درمان افسردگی در تهرانسر ،نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

تاثیر نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر

در طول جلسات درمانی، بیماران به سنسورهایی که امواج مغزی آنها را ردیابی می کند متصل می شوند. به این طریق شرایط قشر مغز مرتبط با آرامش و خودتنظیمی قابل کنترل خواهد بود. این سنسورها امواج مغزی را ردیابی کرده و اطلاعات بینایی و شنوایی را در یک زمان تحویل می دهند. از تاثیرات نوروفیدبک دردرمان میگرن می توان به حذف کامل سردردها، بدون هیچ گونه عوارض جانبی اشاره کرد. در صورتی که این نتیجه، در هیچ یک از بیماران تحت درمان دارویی مشاهده نشده است. به نظر می رسد بهترین درمان برای میگرن ترکیبی از نوروفیدبک به همراه استفاده از داروها باشد. نکته مهم این موضوع، کاهش قابل توجه وقت، انرژی، هزینه و عوارض جانبی در درمان میگرن با نوفیدبک است.

نقش نوروفیدبک در حافظه

نوروفیدبک دستگاهی است که  پالس ها را به عصب ها  هدایت می کند که از طریق چسب هایی روی سر وصل می شود و پالس هایی را جهت تحریک سلول های عصبی ارسال می کند.  هر رفتار و  عملکرد ما، جایگاه مشخصی در مغز دارد و این رفتارها و عملکرد های انسان به وسیله ناقل ها و امواج عصبی به حالت تعادل دست پیدا می کن . نوروفیدبک با دریافت امواج روی پوست سر می تواند ما را به خواسته هایمان نزدیک تر کند. نوروفیدبک در حافظه، امواج آلفای مغز را هدف قرار می دهد و  از طریق آموزش به فرد که تحت درمان نوروفیدبک در حافظه است باعث می شود امواج آلفا دچار تغییراتی شوند که در نهایت باعث تقویت حافظه می شود.

منابع نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر

  1. braintrainuk.com
  2. bmedreport.com

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در حافظه، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

نوروفیدبک در حافظه در تهرانسر

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوروفیدبک

اتیسماختلالات یادگیریارتباطارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهابیش فعالیتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناشهرک فرهنگیانکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرگفتاردرمانی و کاردمانی طراوتمنطقه 21نوروفیدبکنوروفیدبک در درمان میگرن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *