گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر

گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر

گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر

گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر تکنیک هایی با هدف بهبود تاخیر و اختلالات در زبان بیانی (expressive) و زبان درکی (receptive) دراختیار کودکان قرار می دهد. همچنین مشکلات تولید گفتار، اختلال در عملکرد حرکتی دهان، کنش پریشی (آپراکسی) گفتار، لکنت زبان، تغذیه، بلع و مهارتهای شناختی را نیز بهبود می دهند. آسیب شناسان زبان گفتار یا گفتاردرمانگران در گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس(شماره2) در تهرانسر با فرزند نوپا یا کودک شما کار می کنند تا ارزیابی دقیقی قبل از جلسات درمانی داشته باشند. سپس بر اساس اهداف گفتاری و زبانی خاص کودک، توانایی آن ها را در صحبت کردن و درک صحیح بهبود خواهند بخشید. گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر برای هر سنی قابل ارائه خواهد بود.

چه کودکانی به گفتاردرمانی نیاز دارند؟

بسیاری از کودکان به گفتاردرمانگر مراجعه می کنند. این یک روش عالی برای یادگیری واضح تر صحبت کردن است. گاهی اوقات یک کودک دارای یک بیماری است که صحبت کردن او را سخت تر می کند. در این جا برخی از آن ها آورده شده اند:

 • اختلال شنوایی
 • عضلات ضعیف اطراف دهان
 • شکاف لب یا کام
 • ندول های صوتی/ گرفتگی صدا
 • اوتیسم
 • اختلال تنفسی
 • اختلال بلع

چرا فرزند من به گفتاردرمانی نیاز دارد؟

آسیب شناسان گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر برای دستیابی به اهداف گفتاری و زبانی با کودک همکاری می کند. کودکان به دلیل اختلالات مختلف گفتاری، لکنت، مشکل در تلفظ، حجم/کیفیت گفتار، درک محدودی از کلمات و معنی آن ها تحت درمان قرار می گیرند. برخی از کودکان در کنار هم قرار دادن کلمات یا استفاده نامناسب از زبان مشکل دارند. برخی دیگر اختلالات حافظه و توجه دارند. برخی از کودکان در بلع، جویدن، سرفه و امتناع از غذا مشکل دارند. علاوه بر این، گفتاردرمانی ممکن است برای کودکی که به دلیل بیماری یا آسیب دچار اختلال گفتار شده است هم ضروری باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است کودک به گفتاردرمانی نیاز داشته باشد. اگر متوجه شدید که فرزند شما از نظر سن و سال مشابه گفتارهم سن و سالان خود نیست، جلسات گفتار درمانی برای کودک مفید خواهد بود.

مزایای گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر برای کودکان چیست؟

گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس(شماره2) در تهرانسر فواید زیادی برای کودکان دارد، از جمله:

 • بهبود ارتباطات، تا بتوانند افکار و احساسات خود را بیان کنند.
 • آن ها را قادر به صحبت می کنند تا دیگران بفهمند چه می گویند.
 • آن ها را برای مدرسه آماده می کند تا بتوانند در یادگیری با سایر کودکان همگام شوند.
 • کیفیت صدا را بهبود می بخشد.
 • عزت نفس و استقلال را افزایش می دهد.
 • به خواندن کمک می کند.

تأخیر در گفتار می تواند مشکلاتی را در گوش دادن، خواندن و نوشتن ایجاد کند. مهارت خواندن و سواد می تواند به طور قابل توجهی در برقراری ارتباط کمک کند. آموزش این مهارت های اساسی می تواند کلید ارتباط بهتر با دیگران باشد.

 • ناامیدی های ارتباطی را کاهش می دهد.

گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر به آن ها در بهبود مهارت های ارتباطی با کودکان دیگران و بزرگسالان کمک می کند. تمرکز بر بهبود ماهیچه های گفتار از طریق تمرینات ویژه است. تمرینات گفتاری شامل تکرار صداها و تقلید از گفتاردرمانگر است.

 • روش های ارتباطی جایگزین را تقویت می کند.

روی سایر استراتژی های ارتباطی برای کمک به ارتباط مانند حرکات، زبان اشاره، صداها یا سایر وسایل ارتباطی هم کار خواهد شد.

 • به مهارت های اجتماعی کمک می کند.

مهارت های اجتماعی مناسب، جزء کلیدی تعامل با دیگران در اجتماع و زندگی بچه ها است. هنگامی که شما گفتار محدودی دارید مهارت های زبان عملی اغلب به تاخیر می افتد و مختل می شود. مهارتهای اجتماعی را می توان با استفاده از ایفای نقش، برنامه های درمانی خاص، داستانهای اجتماعی و سایر ابزارهای مختلف مورد هدف قرار داد. استفاده از ارتباطات کمکی با این استراتژی ها جهت ارتقا این مهارت های اجتماعی جنبه ی مهمی از گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر است.

جلسه گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس(شماره2) در تهرانسر چگونه است؟

کودکان اغلب به صورت تک نفره یا در گروه های کوچک تحت درمان قرار می گیرند. فعالیت های زبانی اغلب شامل استفاده از کتاب های تصویری، صحبت، بازی و استفاده از تکرار برای ایجاد مهارت های زبانی است. تمرینات صوتی بخش مهمی از گفتاردرمانی است. درمانگر اغلب صداها و حروف کلمات را مرور می کند. درمانگر به کودک نشان می دهد که چگونه کلمه را بگوید یا صدا را ایجاد کند. آن ها حتی ممکن است نحوه حرکت زبان را هنگام تلفظ کلمات خاص نشان دهند. گفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر همزمان شامل تغذیه دهانی و بلع درمانی هم است. درمانگر ممکن است صورت را ماساژ داده و تمرینات زبان، لب و فک را برای تقویت فک انجام دهد. این درمان برای کودکانی است که مشکل بلع نیز دارند.

منابع:

https://napacenter.org/

https://kidshealth.org/

https://therapiesforkids.com.au/

گفتار درمانی

گفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *