نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر

نوروفیدبک در درد های مزمن در تهرانسر ، نوروفیدبک در درمان ام اس

نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر از جمله مداخلاتی است که در این زمینه وجود دارد. اضطراب با نگرانی بیش از حد تعیین می شود و همراه با علائم جسمی می باشد. این اختلال شامل نگرانی بی دلیل و شدید در رابطه با چندین موضوع در بیشتر اقات و حداقل به مدت6 ماه است. ر حقیقت اضطراب نشانه­ اختلال در خود تنظیمی مغز می باشد. نوروفیدبک در اضطراب کمک می­کند تا فرد دارای اضطراب بتواند شرایط را تحت کنترل خود در آورد و به این ترتیب به مغز آموزش می دهد تا  مغز خودش را بهتر تنظیم کند. این اختلال ممکن است افراد را با مشکلات فراوانی مواجه سازد و درمان آن چالش بزرگی برای آنها باشد. در ادامه بیشتر در مورد این زمینه خواهیم خواند.

اضطراب چیست؟

اضطراب با نگرانی بیش از حد تعیین می شود و همراه با علائم جسمی می باشد. این اختلال شامل نگرانی بی دلیل و شدید در رابطه با چندین موضوع در بیشتر اقات و حداقل به مدت6 ماه است، اختلال در عملکرد اجتماعی ، شغل و ناتوانی در کنترل نگرانی، میزان و طول نگرانی بیش از حد خطرناک است. نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر رویکردی بسیار مفید و موثر است.

نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر

اضطراب در نتیجه عملکرد مغزی می باشد که خیلی سریع فعالیت دارد و نیاز است که آرام شود. تحقیقات اثبات کرده است که افزایش امواج آلفا باعث حالت آرامش و آرام شدن ذهن می­شود.. در حقیقت اضطراب نشانه­ اختلال در خود تنظیمی مغز می باشد. نوروفیدبک در اضطراب کمک می­کند تا فرد دارای اضطراب بتواند شرایط را تحت کنترل خود در آورد و به این ترتیب به مغز آموزش می دهد تا  مغز خودش را بهتر تنظیم کند  درمان با نوروفيدبك در اضطراب باعث مي شود که  فرد به عملکرد حداکثری برسد. مکانیسم نوروفيدبك شامل آموزش  خود تنظیمی فعاليت مغز است. مغز به وسیله تنگ و گشاد کردن رگهاي خوني، خون لازم برای مغز را كنترل ميكند و جريان خون در مغز به مناطق خاص را هدايت میکند كه در اين خود تنظیمی فعاليت زیادتری دارند.

نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

مکانیسم نوروفیدبک در درمان اضطراب در تهرانسر، نرمال ساختن فركانس هاي عصبي غیرطبیعی از طریق بالا بردن آگاهي نسبت به الگوهايEEG نرمال است. در حقیقت نوروفيدبك باعث بالا بردن هم زمان ريتم حسي حركتي مراجع يا امواج مغزي آلفا در مناطق خاص مغزي كه فركانس غیر طبیعی دارند، مي شود نوروفیدبک همزمان باعث افزایش امواج آلفا در حال افزايش و کاهش فركانس امواج تتا در مغز می شود. در حقیقت نوروفيدبك اين كارایی را دارد كه امواج دارای دامنه زیاد را سركوب و امواج دارای دامنه کم را تقويت کند که در نهایت باعث ایجاد تغييراتی در  اختلالات عصبي – رواني مي شود. تاثیرگذاری نوروفيدبك بر طبق نوع اختلال که مربوط به مناطق خاصي از مغز مربوط است، می باشد.

منابع

  1. Clinical efficacy and potential mechanisms of neurofeedback
  2. An effective Neurofeedback training, with cortisol correlates

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در درمان صرع در تهرانسر، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

نوروفیدبک در درمان صرع در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوروفیدبک

ارتوپد فنیبزرگراه فتحتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهراندرمان با نوروفیدبک دراضطرابذهنیشهرک آزادیشهرک استقلالشهرک بازرگانیشهرک پاسدارانشهرک دانشگاهشهرک دریاشهرک شهرداریشهرک فرهنگیانشهرک هواپیماییکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانیگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرگفتاردرمانی و کاردمانی طراوتمسکن ویژهمنطقه 21نوروفیدبک

1 دیدگاه

  • […] نوروفیدبک یک روش جایگزین برای بهبود علائم اختلالات اضطرابی بعد از حادثه بدون ایجاد آشفتگی است. نوروفیدبک می تواند فعالیت مغز را از طریق نظارت بر زمان واقعی و بازخورد سیگنال های نوار مغزی تعدیل کند. که این کار برای تنظیم خودکار عملکردهای مغز کاربرد دارد. فعالیت مغزی مرتبط با این اختلال که به طور مکرر ایجاد می شود در طول جلسات مختلف تغییر میکند. شیوه متداول نوروفیدبک عمدتا میانگین سیگنال های دریافتی از نوار مغزی را از نواحی خاص مغز تنظیم می کند. در حقیقت نقش نوروفیدبک در اختلالات اضطرابی بعد از حادثه تنظیم فعالیت یک منطقه خاص از مغز است. تا کنون این نتایج آن مثبت گزارش شده اما هنوز جایگزین درمان های معمولی نشده است. […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *