نوروفیدبک در تهرانسر

تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو (۲) در تهرانسر ، نوروفیدبک در تهرانسر

نوروفیدبک در تهرانسر نوعی فیدبک عصبی امواج مغزی می باشد که در آن فرد یاد می گیرد، ریتم و فرکانس­های غیرطبیعی امواج مغز را به ریتم و فرکانس­های  طبیعی و سپس حالات روانشناختی غیرطبیعی را به طبیعی تغییر دهد. در نوروفیدبک مهم ترین هدف افزایش آگاهی فرد نسبت به آن چیزی که در بدن و مغزش  رخ می دهد، نیست  بلکه هدف اصلی، بالا بردن کنترل ارادی بر  روی آنها می باشد. در حقیقت نوروفیدبک تهرانسر مثل یک آینه است که اختلالات مغز را به بیمار نشان می ­دهد.

آیا نوروفیدبک یک روش علمی می باشد؟

در گذشته­ تصور  این چنین بود که ساز و کارهای فیزیولوژیک بدن تحت کنترل سیستم عصبی خودمختار است مثلا: ضربان قلب و فشارخون عملکردهای خودمختاری می باشند که نمی­توان آنها را به صورت ارادی، کنترل کرد. اما مطالعاتی که در سال 1960 انجام شد، اثبات کرد که انسان ها قادر هستند، عملکردهای فیزیولوژیک بدن را تغییر بدهند. بعلاوه در 30سال اخیر، مطالعات علمی زیادی در مورد نوروفیدبک در تهرانسر جهت پی بردن به توانایی ذهن برای اثر گذاشتن و کنترل کردن بدن و کشف راه هایی که ذهن بر بدن و عملکردهای آن تأثیر می­گذارد و از آنها تأثیر می­پذیرد، انجام شده است مثلا درباره­ی چگونگی ارتباط مغز و روان. در همین راستا در زمینه بالینی اختلالات روانشناختی اثبات شده که به وجود آوردن نوسان و تغییر مناسب در ریتم و فرکانس امواج مغزی، با استفاده از نوروفیدبک می تواند تغییرات مناسبی در حالت­های روانشناختی افراد به وجود آورد.

نوروفیدبک در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

مزیت­ های نوروفیدبک در تهرانسر

1- نداشتن عوارض جانبی

2- اثرات درمانی موثر و ماندگار

3- تعمیم و گسترش اثرات مطلوب حاصل از آن به سایر عملکردها و مهارت های فرد: در درمان با نوروفیدبک، فرد خود تنظیمی مغز را یاد می گیرد، در نتیجه بعد از پایان درمان به وسیله نوروفیدبک، مغز در مواجهه با  تکالیف و چالش های جدید نظم خود را حفظ می کند و  قادر است با استفاده از ساز و کارهای خود تنظیمی، نظم جدیدی به خودش دهد.

4- بهبود فعالیت ها و عملکردکل مغز با استفاده از تولید امواج مختلف مغزی در محدوده سالم

جلسات نوروفیدبک در تهرانسر به چه صورتی است؟

درمان با استفاده از نوروفیدبک در درمانگاه ها، مراکز درمانی از جمله کلینیک های توانبخشی، مراکز مشاوره، روانشناسی و بیمارستان ها انجام می شود. در ابتدا بیمار ارزیابی می شود و تمام جوانب سنجیده می شود. جهت شروع درمان، درمانگر حسگرهای الکتریکی را به نقاط مختلف سر و گوش­ها وصل می­کند، سپس از بیمار خواسته می­شود که به صفحه  مانیتور کامپیوتر، نگاه کند، درمانگر طبق نتایج ارزیابی، دوره درمانی متناسب با اختلال بیمار برای وی طراحی می کند. در درمان با استفاده از نوروفیدبک تهرانسر، بیمار امواج مغزیش را می بیند که عملکردهای غیر ارادی و غیرطبیعی برای بیمار مشخص می شود. بیمار با کمک درمانگر و با استفاده از دریافت محرک­های دیداری و شنیداری قادر خواهد بود، امواج غیرطبیعی را  کنترل و تغییر داده و آنها را به امواج طبیعی تبدیل کند. مدت زمان جلسات بین 30تا 45 دقیقه­ است و حداقل 2 الی3 جلسه در هفته می باشد. در حقیقت باید بدانیم نوروفیدبک نوعی یادگیری است و کاملاً واضح است که هر چه تکرار و تمرین بیشتر باشد، یادگیری نیز بهتر انجام می شود.

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

اختلالات قابل درمان با  استفاده از نوروفیدبک

برای کودکان دارای اختلالاتی مانند بیش فعالی، اختلالات یادگیری، نقص در توجه و تمرکز و….  درمان با استفاده از نوروفیدبک در تهرانسر  به همراه کاردرمانی و گفتاردرمانی ،بهترین نتایج را در پیش دارد.

نوروفیدبک در تهرانسر در بیش فعالی

در این مقاله می خواهیم درباره نوروفیدبک در بیش فعالی توضیحاتی بدهیم .نوروفیدبک در بیش فعالی یک از مداخلات موثر برای این کودکان است. کودکان بیش فعال دارای رفتارهایی بی توجهی، تکانشگری و جنب و جوش زیاد هستند. با توجه به اینکه کدام رفتار در یک کودک وجود داشته باشد. بیش فعالی را به3 دسته تقسیم می­کنند. گروه اول با بی توجهی، گروه دوم با جنب و جوش زیاد و گروه سوم  با ترکیبی از بی توجهی و جنب و جوش زیاد مشخص می شود.مطالعات اثبات کرده است که مغز کودکان بیش فعال به میزان کمتری می توانند، موج بتا تولید کنند که دارای 14 هرتز و بیشتر باشد. و بیشتر امواج تنا که مغز این کودکان تولید می کند در محدوده 8-4 است. یک کودک برای داشتن تمرکز خوب و حداکثری، لازم است تا میزان بالایی از امواج سریع بتا و میزان کمی از امواج آهسته تنا را تولید کند. در صورتی که در توجه و تمرکز  پایین این تعادل دچار اختلال می شود.

منابع:

  1. A Brief History of Neurofeedback
  2. Neurofeedback

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در درمان ام اس، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

نوروفیدبک در درمان ام اس

نوروفیدبک

ارتوپد فنیتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک استقلالشهرک بازرگانیشهرک پاسدارانشهرک دانشگاهشهرک دریاشهرک شهرداریشهرک فرهنگیانکاردرمانیکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21نوروفیدبک در اتیسمنوروفیدبک در اختلالات توجه و تمرکزنوروفیدبک در اختلالات یادگیرینوروفیدبک در بیش فعالی

6 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *