اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر

ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر ، ارتوپدفنی در تهرانسر ، اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر

اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر با رفع مشکلات پاشنه و قوس کف پا سبب رفع درد ناشی از آن می شود که توسط متخصص ارتوپدفنی در غرب تهران در تهرانسر درست می شود. خار پاشنه هنگامی که رسوبات کلسیم در زیر استخوان پاشنه جمع شوند ایجاد می شود. این فرآیند معمولاً در طی چند ماه اتفاق می افتد. خارهای  پاشنه با اعمال یک کشش مداوم بر روی فاشیای کف پا سبب بروز پاسخ التهابی می شود. این مساله مخصوصاً در بین ورزشکارانی که فعالیت آن ها شامل دویدن و پریدن های زیاد است دیده می شود. درمان خار در  پاشنه به شیوه های مختلفی صورت می گیرد که استفاده از اسپلینت یکی از آن هاست.

عملکرد اسپلینت در افراد دارای خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر

تنها زمانی که خار پاشنه به فاسیای کف پا ارتباط داشته باشد، تجویز اسپلینت تاثیر گذار است.‌ اسپلینتی که برای درمان این مشکل تجویز می شود،از نوع  شبانه است. بستن اسپلینت یک درمان محافظه کارانه و ایمن محسوب می شود. بیمارانی که سابقه قبلی خار پاشنه نداشته اند، با این شیوه در کوتاه مدت تاثیرات قابل توجهی مشاهده می کنند. به این صورت که درد شدید پاشنه آن ها به مقدار زیادی تسکین می یابد. بستن شب هنگام اسپلینت های مخصوص به مدت هشت هفته، مچ پا را به طور مداوم در ۵ درجه دورسی فلکشن نگه می دارد.این وضعیت به کاهش درد و بهبود خار پاشنه کمک می کند. با این حال، به نظر می رسد این برنامه درمانی، تأثیر مهمی در جلوگیری از عود مجدد نداشته باشد.

ویژگی های ارتز و کفش مناسب خار پاشنه

هر ارتز یا کفشی که برای خار  در پاشنه به کار برده می شود در درجه اول باید فشار را از روی پاشنه بردارد. در اینجا می خواهیم ملزومات یک کفش یا اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر را بررسی کنیم.

  • حمایت کننده قوی پاشنه. قسمت عقب کفش باید محکم باشد تا از غلتیدن پا به سمت داخل یا خارج جلوگیری کند.
  • انعطاف پذیری متوسط. کفش یا ارتز خار در  پاشنه نباید به راحتی خم شود. بلکه باید به صورتی باشد که در هنگام خم شدن پا، از خود مقاومت نشان دهد.
  • پاشنه کمی بلند. اندکی بلندی پاشنه(کمتر از ۵/۲ سانتی متر) می تواند به برداشته شدن فشار از روی پاشنه پا کمک کند.

نقش اسپلینت ها در بهبود درد و التهاب

درج های تعبیه شده در اسپلینت مخصوص خار در پاشنه، حمایت لازم برای قوس پا و پاشنه را فراهم می کنند. در نتیجه سبب کاهش درد می شوند. پد پاشنه ای اسپلینتها نیز می تواند از ساییدگی بیشتر جلوگیری کند. اسپلینت های تجویز شده برای خار در پاشنه باید برای حمایت کامل از پا، اطراف آن را نیز پوشش دهد. همچنین اسپلینت ها با کاهش زاویه بین روی پا با مچ پا در درمان خار در پاشنه موثر است. به این ترتیب با خم شدن مچ پا، عضلات کف پا و پشت ساق کشیده می شوند. این کشش نقش اساسی در کاهش درد ناشی از خار پاشنه دارد. به خصوص استفاده از اسپلینتهای شبانه، سبب کاهش محسوس دردهای صبحگاهی می شود‌.

چه کسانی به خدمات ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند:

گروه اول از افرادی که به خدمات ارتوپدفنی در تهرانسر نیاز دارند عبارتند از: افرادی که دارای مشکلات پا درد، زانودرد، کمردرد، صافی کف پا، عقب زدگی زانو، بدشکلی پا و کسانی که پا، دست، چشم و گوش خود را ازدست داده اند و نیاز می باشد برایشان وسیله ای ساخته شود. این افراد ممکن است به اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسرر نیاز داشته باشند.

گروه دوم  از افرادی که به خدمات ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند عبارتند از: کسانی که دارای معلولیت های مختلف هستند مانند افراد ضایعه نخاعی، فلج اطفال، جانبازان گرانقدر، افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، افراد مبتلا به فلج مادرزادی و …..

گروه سوم  از افرادی که به خدمات ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند عبارتند از: کسانی که به صورت اورژانسی مراجعه می کنند  و دچار حادثه شده اند مانند: تصادف، پرت شدن از ارتفاع و… که نیاز فوری به وسایل کمکی و تثبیتی دارند.

منابع اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر

  1. physio-pedia.com
  2. webmd.com
  3. healthline.com

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر کفی طبی در اختلالات پا، لینک زیر را مطالعه نمایید.

کفی طبی در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ارتوپد فنی

ارتوپد فنیاسپلینت خار پاشنهبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهاتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصجسمیچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناشهرک فرهنگیانکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21نوروفیدبک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *