کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر

کاردرمانی جسمی خلیج فارس در تهرانسر

کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر :

کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر جهت کمک به مشکلات ذهنی، یادگیری، بازی و استقلال فرد تخصص یافته است. این مشکلات می توانند ناشی از شرایط تولد کودک، آسیب یا تفاوت های جزئی یادگیری و دیگر نیازهای کودک باشد. اگر بازی کردن و توانایی یادگیری کودک مختل شود استقلال، سلامتی و احساس وی راجع به خودش هم تحت تاثیر قرار می گیرد. هدف کاردرمانی کودکان خلیج فارس ایجاد نتایج مثبتی برای هر کودک، والدین و معلمین می باشد. کاردرمانگران مهارت های کودک را ارزیابی می کنند تا به او در انواع فعالیت ها، عملکرد مدرسه و کارهای روزمره زندگی کمک کنند. کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر می تواند علاوه بر کمک به عملکرد بدنی کودک، عوامل اجتماعی، روانشناختی و محیطی مرتبط با کودک را نیز برطرف کند.

خدمات کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر :

در کاردرمانی کودکان، کاردرمانگران در نظر دارند تا استقلال بچه ها را در فعالیت های روزمره زندگی که شامل موارد زیرند توسعه دهند.

مهارت های حرکتی درشت (gross motor skills). عضلات بزرگ بدن برای حرکات اصلی از جمله نشستن، راه رفتن، پریدن و پرتاب توپ درگیر می شوند.

مهارت های حرکتی ظریف (fine motor skills). هماهنگی عضلات کوچک مانند دست که معمولاً با هماهنگی چشم ها همراه است. به کودک امکان می دهد اسباب بازی ها و ابزارهایی مانند مداد یا قاشق را نگه دارد؛ کشف کند و آن ها را دستکاری کند. مهارت های حرکتی ظریف در فعالیت هایی مانند نوشتن، لباس پوشیدن، تغذیه و استفاده از قیچی کاربرد دارند.

کار درمانی کودکان خلیج  فارس( شماره 2) در تهرانسر و استفاده از ابزار (tool use). این مهارت شامل استفاده از اشیای موجود در دست کودک مانند چاقو، قاشق، چنگال یا مداد برای بازی، مهارت های مراقبت از خود و نوشتن است.

دست خط. کودک باید مهارت کافی دستی، هماهنگی حرکتی خوب و مهارت حرکتی-دیداری برای نوشتن با دستش را داشته باشد. مواردی مانند نوشتن نامه، مهارت های برگشتی، سرعت، خوانایی، گرفتن مداد، کاهش درد/ خستگی می توانند مورد توجه قرار گیرند.

مهارت های خودمراقبتی. شامل مهارت هایی هستند که کودک خودش به تنهایی باید انجام دهد. و با اجرای آن ها به استقلال نسبی در زندگی روزمره خود خواهد رسید. این فعالیت ها مانند استفاده از قاشق و چنگال، بستن بند کفش، دکمه های بستن، مسواک زدن، حمام رفتن و دستشویی است.

کار درمانی کودکان خلیج  فارس( شماره 2)  در تهرانسر  و پردازش حسی. شامل نحوه پردازش و واکنش بدن به اطلاعاتی است که کودک از محیط اطراف دریافت می کند. کودکان ممکن است بیش از حد یا خیلی کم نسبت به برخی محرکات مانند صداها و یا حتی برخی لباس ها، حساسیت نشان دهند.

اهداف کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر :

  • تفاوت ایجاد کردن

ستون فقرات خدمات کاردرمانی ایجاد پیشرفت های مثبت برای کودکان و والدین است. متخصصان کاردرمانی تلاش می کنند تا با هر کودک و هر مراجعی که با او تماس دارند تأثیر مثبت بگذارند. هدف آن ها از این کار افزایش درک مردم از مزایای کاردرمانی است.

  • شور و اشتیاق

کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر علاقه زیادی در مورد به حداکثر رساندن توانایی و دستیابی به نتایج مثبت با کودکان مراجعه کننده دارد. کاردرمانگرها در تلاش برای ایجاد تغییرات مثبت و پایدار هستند. و در نتیجه هر کسی که از این خدمات استفاده کند، بهبود می یابد.

  • صداقت و درستی

کاردرمانگران برای صداقت و راستی ارزش قائل اند. آن ها می دانند مهم است که هر چه بیشتر به والدین اطلاعات بدهند تا آن ها بتوانند در مورد استفاده از خدمات آگاهانه انتخاب کنند.

  • تحرک و توسعه
  • نوع دوستی و برابری

منابع:

https://www.otforkids.co.uk/

https://therapiesforkids.com.au/

 

کار درمانی

کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسرگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *