کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی اختلالات یادگیری خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر ، رژیم غذایی برای کودکان بیش فعال

اییکاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر از جمله مداخلات کاردرمانی در کودکان می باشد. اختلالات یادگیری، به ناتوانی کودک در یادگیری یک یا چند مبحث خاص مانند ریاضی، دیکته، علوم و … گفته می شود این در حالتی است که هوش این کودکان کاملا نرمال می باشد. هدف کاردرمانگر، مشارکت کودک در محیط خانه و مدرسه است و در این راه بر روی توانایی های شناختی، ادراکی، حل مسئله و… کار می کند. در ادامه بیشتر در مورد این زمینه خواهیم خواند.

کاردرمانی اختلالات یادگیری ؛ اختلالات یادگیری چیست؟

اختلالات یادگیری، به ناتوانی کودک در یادگیری یک یا چند مبحث خاص مانند ریاضی، دیکته، علوم و … گفته می شود و ربطی به عقب ماندگی ذهنی ندارد! برخی تحقیقات حاکی از آن است که تقریباً از هر ده نفر، یک نفر دارای اختلالات یادگیری است. اختلالات یادگیری ممکن است ناشی از نقایص مختلفی باشد که می تواند بر مهارت های گفتاری ، شنوایی ، خواندن ، نوشتن یا ریاضی فرد تأثیر بگذارد. به طور کلی ، می توان آن را به عنوان نقصی در عملکرد فرد و آنچه از او انتظار می رود ، توصیف کرد و در افرادی با طیف گسترده ای از سطوح هوش یافت می شود. از میان روش های درمان و بهبودی این مشکل، کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر بهترین گزینه محسوب می شود.

علائم اختلالات یادگیری چیست؟

موارد زیر، نمونه های متداولی از نحوه ی تشخیص والدین از درگیری فرزندشان با این اختلال است:

 • کودک اغلب نمی تواند در یک زمان بر یک فعالیت تمرکز کند و به راحتی حواسش پرت می شود یا از کاری به کاری دیگر می پرد
 • اغلب هنگام رونویسی از روی تخته ی کلاس ، خواندن یا نوشتن گمراه می شود
 • یادآوری کلمات بینایی اش ضعیف است
 • علائم نگارشی غیر معمولی به کار میبرد
 • املای ضعیف یا مشکل در سازماندهی حروف به ترتیب مناسب دارد
 • جملات را با کلمات مرتب شده ی اشتباه تنظیم می کند. نیازمند مداخلات کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر
 • حروف نوشته شده را برعکس می کند
 • دست خط عمومی نامرتب یا ضعیفی (مانند اندازه نامنظم ، فاصله های نامرتب بین حروف/کلمات) دارد
 • در حرکات خود، دست و پا چلفتی به نظر می رسد ، اغلب هنگام قدم زدن، به اشیا برخورد می کند

در ظاهر، والدین گمان می کنند که کودکشان به سبب این اختلال، آینده ی نخواهد داشت، اما درواقع آن ها با مداخلات کاردرمانی آشنایی ندارند!

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر

یک کودک با تشخیص اختلالات یادگیری می تواند با یک کاردرمانگر متخصص در این زمینه کار کند تا مشکلات کودک مانند مسائل ادراکی بینایی ، مشکلات توجه یا نقایص مهارتهای حرکتی را بررسی نماید. هدف کاردرمانگر،  مشارکت کودک در محیط خانه و مدرسه است. برخی از استراتژی های آشنا که کاردرمانگر برای کار با کودک طی جلسات درمانی استفاده می کند عبارتند از:

 • همکاری با معلمان و والدین/ اعضای خانواده برای حمایت بهتر از کودک. کاردرمانگر تغییرات مناسبی را در محیط فیزیکی (در کلاس درس و یا در خانه) ایجاد می کند که ممکن است مشارکت کودک را بهتر ارتقا دهد. این کار در کاردرمانی اختلالات یادگیری نه تنها با اصلاح محیط فیزیکی (به عنوان مثال افزودن وسایلی که ممکن است به کودک کمک کند) ، بلکه با چگونگی ساختار روتین کودک نیز انجام می شود.
 • درمان های رفتاری شناختی برای آموزش خودتنظیمی به کودک ، برای کمک به توجه و هوشیاری اش.
 • ارزیابی حسی و ابزارهایی که به بهبود مهارت های کپی/دست خط کودک کمک می کند. کاردرمانگر ها اغلب از منابع و موادی مناسب برای رشد کودک و طیف وسیعی از روشهای یادگیری استفاده می کنند.
 • کاردرمانگر ها اغلب وظایف خود را ساده تر می کنند تا مدیریت آنها را برای کودک آسان تر نمایند.
 • حافظه به کودک کمک می کند تا به کمک آن، از نظر ذهنی، نشانه های بصری را آماده سازد.
 • توسعه ی استراتژی های بهبود مدیریت زمان.

جمع بندی مداخلات کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانگران، نقشی کلیدی در کمک به افراد دارای اختلالات یادگیری برای دسترسی به شغل مناسب خود را دارند. کاردرمانی می تواند به کودکان دارای اختلالات یادگیری کمک کند تا عملکرد خود را در مدرسه بهبود بخشند و راحت تر یاد بگیرند. کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر، بهبود استقلال کودک را مورد هدف قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که او می تواند در “شغل” انتخابی یا وظایف/فعالیتهای روزمره ی خود و با جامعه ی خود، به دلخواه مشارکت کنند. یک کاردرمانگر می تواند به کودکانی که مشکل توجه یا تمرکز دارند ، در به خاطر سپردن املا و نوشتن درست حروف یا اعداد کمک کند. اغلب، این مشکلات نشان دهنده ی مسائل بحرانی با درک بصری، مشکلات حرکتی یا مشکلاتی در توجه است.

منابع:

 1. youthlivingskills.com.au
 2. occupational-therapy-and-learning-disabilities-in-children

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در اختلال یادگیری، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

نوروفیدبک در اختلالات یادگیری در تهرانسر

 

کار درمانی

اختلالات یادگیریاختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسرکاردرمانی اختلالات یادگیریکاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *