ارتوپدفنی در غرب تهران

ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر ، ارتوپدفنی در تهرانسر ، اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر

ارتوپدفنی در غرب تهران از شاخه های مهم توانبخشی است که به طور تخصصی در رابطه با استقلال افراد فعالیت دارد. ارتوپدفنی یا ارتز پروتز علمی در حال گسترش در زمینه سلامت و توانمند سازی افراد است. علم ساختن ارتز و پروتز به دلیل داشتن یک هدف مشترک، در یک نهاد متحد هستند. متخصصین ارتوپدفنی عضوی بسیار مهم در تیم درمان و توانبخشی محسوب می شوند. تخصص ویژه آن ها در ارزیابی، طراحی و ساخت وسایل کمکی، کسب و حفظ استقلال را به بیماران ممکن می سازد. بنابراین در کسب رفاه حداکثری آن ها نقش اساسی خواهند داشت. همچنین سبب می شوند روند درمان پزشکی و توانبخشی افراد در راستای درست خود پیشرفت کند. در ادامه بیشتر با زمینه کار ارتوپدفنی در غرب تهران آشنا خواهیم شد.

ارتوپدفنی در غرب تهران

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

نقش ارتوپدفنی در غرب تهران در توانبخشی

دلایل مختلفی مثل مشکلات مادرزادی، تصادف و بیماری می توانند سبب از دست رفتن یک اندام یا نقص ارتوپدی شوند. در این صورت یا اندام به طور کامل از دست رفته و یا عملکرد آن دچار مشکلی جدی شده است. متخصصین ارتوپدفنی به دو طریق می توانند به این افراد کمک کنند:

 • ساخت اندام مصنوعی(پروتز)
 • ساخت بریس های ارتوپدی(ارتز)

عملکرد حرفه ای متخصصین ارتوپدفنی در غرب تهران سبب می شود فرد توانایی های حرکتی بسیاری را کسب یا حفظ کند. این وسایل کمکی همچنین در رفع ناهنجاری ها و جلوگیری از بروز مشکلات ثانویه ناشی از آن نیز نقش دارند. در شرایطی ممکن است ادامه روند توانبخشی منوط به استفاده از یک ارتز مناسب باشد. بیمار همچنین با مشاهده ارتقا توانمندی های خود، نسبت به پیگیری جلسات درمانی انگیزه بیشتر خواهد داشت.

بریس در تهرانسر چیست و استفاده از آن چه هدفی را دنبال می کند؟

بریس یا ارتز های ارتوپدفنی در غرب تهران ، اشیایی هستند که اغلب از مواد سفت و سخت مانند پلاستیک فشرده ساخته شده اند. همچنین از فلز، و یا حتی مواد نرمی مثل پارچه های بسیار محکم نیز برای ساخت آن استفاده می شود. که این ها برای جلوگیری از حرکت مفصل طراحی شده اند. هدف استفاده از ارتزها، اطمینان از این است که مفصل قادر به حرکت نباشد. که این محدودیت حرکت میتواند در حد خارج نشدن از یک محدوده خاصی در بعضی موارد ثبات کامل باشد. این کار تضمین می کند که همه بافتهای همبند فرصت بهبودی مناسب را دارند. برخلاف گچ، ارتز را میتوان به راحتی برای استحمام یا انجام مداخلات باز کرد یا پوشید. دربرخی موارد، ارتزها به شما  این امکان را می دهند تا فعالیت عضلات خود را در یک ورزش هدفمند حفظ کنید. این بازدارنده های ارتوپدی بسته به اینکه کدام قسمت از بدن نیازمند درمان است، کاربردهای متفاوتی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید.

بریس در تهرانسر

زمینه فعالیت متخصصین ارتوپدفنی در غرب تهران

 • اندازه گیری های دقیق، الگو برداری و اسکن اندام مورد نظر توسط متخصص ارتوپد فنی
 • بررسی عملکردی ارتز یا پروتز برای داشتن حداکثر کارایی و راحتی بیمار
 • طراحی دقیق و انتخاب مواد اولیه با کیفیت برای ساخت محصولی مقاوم، با دوام و کارآمد
 • ساخت یک ارتز یا پروتز حرفه ای متناسب با شرایط بیمار و خواسته های او و درمانگر. این وسیله باید ویژگی هایی از جمله راحتی، امکان ایجاد تحرک در عین داشتن ثبات، و همچنین زیبایی ظاهری را دارا باشد.
 • نحوه صحیح آماده سازی و استفاده از وسیله کمکی، توسط متخصصین ارتوپدفنی در تهرانسر به فرد آموزش داده می شود.
 • برگزاری یک جلسه مشاوره ای با بیمار و خانواده. متخصص ارتوپدفنی در غرب تهران وظیفه دارد فرد را از مزایا، احتیاطات و طول مدت استفاده از وسیله مورد نظر مطلع سازد.
 • پیگیری های بعدی جهت ارزیابی و اصلاح یا تراز کردن ارتز یا پروتز برای داشتن عملکرد مطلوب

برای ساخت یک ارتز یا پروتز مناسب به کجا باید مراجعه کرد؟

استفاده از ارتزها و پروتزها ممکن است به صورت موقتی و یا دائمی باشند. به هرحال نقشی پر رنگ در زندگی روزمره فرد ایفا خواهند کرد. بنابراین باید در ساخت آن ها به کوچکترین جزئیات اهمیت داده شود. متخصصین ارتوپدفنی در تهرانسر با در نظر گرفتن جوانب مختلف و شرایط بیمار، کارآیی توام با راحتی را به فرد هدیه می کنند. در صورت استفاده از مواد اولیه نامرغوب و یا اندازه گیری غیر حرفه ای، وسیله کمکی خود می تواند آسیب زا باشد. بنابراین با مراجعه به یک مرکز حرفه ای و شناخته شده می توان بهترین نتیجه درمانی را به دست آورد.

منابع:

 1. explorehealthcareers.org
 2. opcareers.org

ارتوپد فنی

ارتوپدفنی در تهرانسرگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *