کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی ضعف عضلانی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی ضایعه نخاعی خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی پارکینسون خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی آسیب نخاعی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر

پارکینسون، یک بیماری نورولوژی است که رفته رفته روی توانایی های حرکتی، تعادلی و استقامت فرد تاثیر می گذارد و وی را در انجام امور روزمره ی زندگی اش، وابسته به دیگران می سازد. علائم بیماری پارکینسون ممکن است سبب شود که حرکت فرد، کندتر گردد. همچنین، ممکن است احساس سفتی ، درد و ضعف را در اندام هایش داشته باشد، به ویژه در ماهیچه ها و مفاصل. مسلما کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر ، به خوبی می تواند به بهبود و کاهش این علائم کمک نماید.

خدمات کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر

ابتدا باید عرض کرد که کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر، نمی تواند بیماری پارکینسون را کاملا درمان کند ، زیرا در این بیماری ، آسیب عصبی رخ داده شده، قابل برگشت نیست. اما کاردرمانگران می توانند به بیمار در جبران تغییرات ناشی از این بیماری کمک کنند. این “درمان های جبرانی” ، همانطور که نامشان پیداست ، شامل یادگیری تکنیک ها ، استراتژی ها و تجهیزات جدید حرکتی می باشد. یک کاردرمانگر طی روند کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر، می تواند تمریناتی را برای تقویت و شل شدن ماهیچه ها به فرد آموزش دهد. بسیاری از این تمرینات را می توان در خانه نیز انجام داد یک کاردرمانگر همچنین ممکن است تغییراتی را در خانه یا محل کار شما برای ارتقاء استقلال شما توصیه کند. هدف از کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر، بهبود استقلال و کیفیت زندگی با بهبود در حرکت و عملکرد و تسکین درد و همچنین، مستقل شدن فرد در انجام امور روزمره ی زندگی اش می باشد.

کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر می تواند به موارد زیر کمک کند:

 • مشکلات تعادل
 • عدم هماهنگی
 • خستگی های مزمن
 • درد
 • مشکلات راه رفتن
 • بی حرکتی
 • ضعف

در کنار موارد بالا، کاردرمانی به طور کلی برای بیماران پارکینسون،  ارزیابی ، درمان و توصیه هایی را در زمینه های زیر ارائه می دهد:

 • کار روی بازو و دست
 • پیشنهاد تهیه ی وسایل کمکی برای نگارش
 • اعمال اصلاحاتی در محیط خانه
 • ارائه ی راهکارهایی برای استفاده ی بهینه از انرژی
 • اصلاح محل کار یا تجهیزات کار
 • رشد مهارتهای اوقات فراغت
 • پیشنهاد استفاده از وسیله هایی کمکی مانند ویلچر دستی یا برقی، تجهیزات توالت، وان حمام و…

تعداد جلسات کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر

تعداد جلسات کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر، برای هر فرد متفاوت است. اولین جلسه شامل ارزیابی و توصیه هایی به فرد و خانواده اش می باشد. بتدریج کاردرمانگر طی جلسات بعدی، پیشرفت فرد را بررسی می کند و برنامه ی درمانی فرد را بسته به نتیجه ی ارزیابی های دوره ای، تغییر یا گسترش می دهد.

توصیه های تکمیلی کاردرمانگر به فرد پارکینسون

بسته به شرایط فرد پارکینسون، کاردرمانگر وی، در کنار ارائه ی مداخلات کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر، یکسری توصیه هایی نیز به وی می دهد، برخی از این توصیه ها به قرار زیر می باشد:

تحرک

شامل کمک به افراد پارکینسون برای تمرکز روی راه رفتن ، اجتناب از صحبت های غیر ضروری هنگام حرکت ، مکث هنگام صحبت و لمس چیزی محکم برای کمک به تعادل در هنگام راه رفتن و ایستادن، تغییرجهت بدون چرخش ناگهانی و… است.

پیشگیری از زمین خوردن

 با هدف کاهش خطر زمین خوردن ، کاردرمانگران توصیه می کنند که افراد پارکینسون به طور کامل توجه داشته باشند و هنگام حمل وسایلی مانند کیف های دستی ، کمربند یا چرخ دستی ، روی راه رفتن و استفاده از تجهیزات جبرانی تمرکز کنند.

جابجایی از حالت نشسته به حالت ایستاده

 جابجایی از حالت نشسته به ایستاده ، جابجایی توالت و کنار تخت ممکن است برای افراد پارکینسون مشکل ایجاد کند. کاردرمانگران می توانند استراتژی های مناسبی مانند استفاده از نشانه های کلامی مناسب و ارائه ی تجهیزاتی برای کمک به جابجایی ارائه دهند

مراقبت از خود

کاردرمانگر  به افراد پارکینسونی که روال مراقبت از خود برایشان کند و خسته کننده شده است، که ممکن است خطر سقوط را افزایش دهد، کمک می کند.

مدیریت خستگی

افراد پارکینسون معمولا زودتر خسته می شوند ، که ممکن است به دلیل تلاش برای ایستادن در راهبردهای حرکتی ناکارآمد باشد. کاردرمانگران می توانند برنامه های معمول وی را مرور کرده و به اولویت بندی وظایف وی کمک کنند ، فعالیت ها را با توجه به سطح انرژی بیمار، تجدید ساختار کنند و دوره های استراحت منظم ، از جمله خواب خوب را در برنامه اش بگنجانند.

کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر ، در فعالیتهای اجتماعی ، تفریحی و اوقات فراغت و رانندگی نیز به افراد پارکینسون کمک می کند.

کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر ؛مداخلات کاردرمانی نورولوژی

پس از ارریابی، کاردرمانگران به خوبی مشکلات جسمی ، شناختی ، عاطفی ، روانی و رفتاری را که ممکن است در نتیجه ی یک اختلال نورولوژی ایجاد شود، به طور کامل در نظر میگیرندو  و تأثیر تشخیص را از دیدگاهی فرد محور درک کنند. سپس، بسته به نوع و شدت مشکل فرد، مداخلات و تمریناتی را به وی ارائه می دهند و به تدریج و طی ارزیابی های مجددی که بصورت دوره ای از فرد میگیرند، تشخیص میدهند که یکسری مداخلات را تغییر دهند، یکسری را با شدت بیشتر و یا کمتری ارائه دهند و یا حتی از بهبودی مواردی که میدانند پیشرفت چندانی به بیمار نمی دهد، صرفنظر کرده و از رویکردها و وسیله های جبرانی استفاده نمایند.

ذکر این مسئله ضروری است که تیم کاردرمانی نورولوژی غرب تهران در تهرانسر ، در تمامی مسیر کاردرمانی نورولوژی فرد، با وی خواهد بود و تمامی حمایت ها و پشتیبانی های لازم را تا حد توان خود به وی و خانواده اش ارائه میدهد، همچنین به خود فرد و اعضای خانواده ی وی، مشاوره های لازم را ارائه میدهد و به سوالات و ابهامات آن ها پاسخ خواهد داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی نورولوژی غرب تهران در تهرانسر

منابع:

 1. https://parkinsonsnewstoday.com/occupational-therapy-for-parkinsons-disease/
 2. https://www.webmd.com/parkinsons-disease/guide/physical-occupational-therapy

کار درمانی

کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسرگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.