کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر

کاردرمانی فلج مغزی غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر یکی از حیطه های مداخلات کاردرمانی در کودکان است. فلج مغزی به حالتی اطلاق می شود که حرکت و هماهنگی مختل می شود. در واقع بخشی از مغز که مسئول حرکت است به طور غیر طبیعی رشد می کند. این ناشی از آسیبی است که قبل، حین ویا بعد از زایمان ممکن است به مغز وارد شود. کاردرمانی در اولین اقدام، کودک را ارزیابی می کند. سپس مداخلاتی را طراحی می کند که فرد را به حداکثر استقلال برساند.

 فلج مغزی چیست؟

فلج مغزی به دلیل آسیب به قسمتی از مغز که مربوط به حرکت می باشد، اتفاق می افتد. این آسیب ممکن است قبل از یک سالگی، حین زایمان ویا در دوران جنینی اتفاق بیافتد. هر کودک به صورت متفاوتی تحت تاثیر قرار می گیرد. این درحالی است که مغز نمی تواند خودش را ترمیم کند. گزینه های زیادی برای افزایش استقلال و کیفیت زندگی کودکان درگیر فلج مغزی وجود دارد. از این گزینه های می توان به؛ توانبخشی، جراحی، دارو درمانی، تکنولوژی های حمایتی، تطابقات محیطی و… اشاره کرد. از این میان نقش کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر بسیار پر رنگ بوده و یکی از مداخلات پایه برای این کودکان می باشد.

فلج مغزی می تواند حیطه های دیگر عملکرد کودک را تحت تاثیر قرار دهد. از این حیطه ها می توان به شناخت، یادگیری، صحبت کردن، درک بینایی و پردازش اطلاعات حسی اشاره کرد. فلج مغزی را می توان با توجه به تأثیر آسیب مغز برروی عضلات سراسر بدن طبقه بندی کرد. این امر خود بر حرکت، وضعیت بدن و عملکرد تاثیر می گذارد. کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر با ارزیابی کودک، حیطه هایی که نیاز به مداخله دارند را مشخص می کند. سپس برای هر کدام برنامه درمانی مشخص می کند که هدف آن رسیدن به حداکثر استقلال و افزایش کیفیت زندگی فرد است.

کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

از کجا بدانیم کودک مبتلا به فلج مغزی است؟

فلج مغزی معمولا توسط متخصص اطفال یا متخصص مغز و اعصاب کودکان تشخیص داده می شود. این تشخیص به دنبال بررسی دقیق اسکن مغزی و ارزیابی حرکتی و رفتاری کودک است. قبل از تشخیص گذاری، موارد زیر در کودک قابل مشاهده است:

  • اندام هایش را یا حرکت نمی دهد، یا اگر هم حرکت دهد به صورت غیر معمول حرکت می دهد. نیازمند مداخلات کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر
  • تاخیر در دستیابی به مایلستون یا عدم رسیدن به آنها. برای مثال؛ مشکل در بالا نگه داشتن سر، نشستن، غلت زدن یا گرفتن دو دستی
  • مشکلات تغذیه ای در نوزادی به دلیل ضعف عضلات دهانی؛ ناتوانی در مکیدن شیر.
  • مشکل در تعویض پوشک یا پوشیدن لباس به دلیل سفتی اندام ها.
  • یک یا هر دو دست خود را محکم مشت می کند.

کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر به چه صورت است؟

از آنجا که فلج مغزی میتواند ازطرق بسیار متفاوتی برکودکان تأثیر بگذارد،کاردرمانی در فلج مغزی با ارزیابی کامل شروع می شود.تمرکز ارزیابی روی درک توانایی های کودک است و اینکه در چه زمینه هایی مشکل دارند و چرا. درطول ارزیابی، کاردرمانگر همچنین می خواهد درک درستی از اهداف کودک، والدین، سرپرستان یا مدرسه آنها بدست آورد.

پس ازبدست آوردن اطلاعات کافی، کاردرمانگر می تواند مشاوره، پشتیبانی و مداخله متناسب با آنها را ارائه دهد. مداخلات کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر جهت رسیدن به حداکثر استقلال در فعالیت های روزمره و افزایش کیفیت زندگی می باشد.

کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر ؛ والدین و مراقبان

والدین و مراقبان وقت زیادی را صرف کمک به کودکان مبتلا به فلج مغزی برای انجام فعالیت های روزمره ی زندگی شان می کنند. لذا آن ها نیز همانند کودکلان فلج مغزی، می توانند از مزایای کاردرمانی بهره مند گردند.

برای والدین و مراقبین ، کاردرمانی به موارد زیر کمک می کند:

  • کاهش میزان صرف انرژی آن ها
  • کاهش استرس های روزمره
  • ایجاد احساس امنیت
  • بهبود کیفیت زندگی آنها از مداخلات کاردرمانی فلج مغزی در تهرانسر
  • فراهم نمودن فرصتی عالی برای مشاهده ی پیشرفت و استقلال فرزندشان

منابع:

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ارتوپد فنی در فلج مغزی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

ارتوپد فنی در فلج مغزی در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کار درمانی

ارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهاتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک استقلالشهرک بازرگانیشهرک پاسدارانشهرک دانشگاهشهرک دریاشهرک شهرداریشهرک فرهنگیانشهرک هواپیماییکاردرمانیکاردرمانی در فلج مغزی 2کودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرگفتاردرمانی و کاردمانی طراوتمسکن ویژهمنطقه 21مهرآبادنوروفیدبک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *