کاردرمانی در اختلالات آرنج در تهرانسر

کاردرمانی اختلالات تعادلی خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی اختلالات حسی خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی در اختلالات حسی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی جسمی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی در جلوگیری از پیشرفت معلولیت و ناتوانی ، کاردرمانی اختلالات تعادلی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی جسمی غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی در اختلالات آرنج در تهرانسر در حیطه کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی می باشد. آرنج جزو مفاصل بسیار مهم و کاربردی در اندام فوقانی می باشد. لذا بروز هرگونه مشکل در این مفصل می تواند زندگی روزمره فرد را تحت تاثیر قرار دهد. اختلالات مربوط به آرنج از جمله اختلالاتی است که ممکن است در افراد مختلف دیده شود. آرنج یک مفصل مهم است و ما در بسیاری از فعالیت های روزانه مان از آن استفاده می کنیم. این مشکلات جزو اختلالات ارتوپدی محسوب شده و نیازمند مداخله کاردرمانی است.

ساختار مفصل آرنج چگونه است؟

آرنج یک مفصل لولایی است که از سه استخوان تشکیل شده است: استخوان بازو، زند زیرین(اولنا) و زند زبرین(رادیوس). آرنج از طریق ۴ گروه عضلانی باز و بسته می شود. از جمله این عضلات می توان به سه سر بازویی(پشت بازو) و دو سر بازویی(جلوی بازو) اشاره کرد. استرس و فشار روی این مفصل می تواند رباط ها و عضلات اطراف را تحت تأثیر قرار داده و باعث آسیب بافتی شود. این آسیب بافتی باعث بروز اختلالات مربوط به آرنج می شود که برای بهبود این آسیب ها مداخلات کاردرمانی در اختلالات آرنج لازم است.

کاردرمانی در اختلالات آرنج در تهرانسر ؛ انواع اختلالات مربوط به آرنج

 • التهاب تاندون عضله دو سر بازویی(جلوی بازو)

عضله دوسر، عضله بزرگی است که برای خم شدن آرنج و همچنین بالا بردن شانه ضروری است. این عضله توسط یک تاندون قوی و ضخیم در بالا و پایین به استخوان هایی متصل می شود. به دلیل استفاده زیاد و حرکات تکراری، تاندون عضله دو سر ممکن است ملتهب و دردناک شود.

 • التهاب بورس اولکرانون

بورس، یک کیسه لغزنده بین پوست و استخوان های برآمدگی آرنج است. بورس اجازه می دهد تا پوست آزادانه بر روی استخوان زیرین حرکت کند. اگر بورس به دلیل حرکت مکرر تحریک یا ملتهب شود باعث ایجاد درد در آرنج می شود‌.

 • آرنج گلف بازان

آرنج گلف بازان یکی از اختلالات مربوط به آرنج می باشد که جزو اختلالات التهابی طبقه بندی می شود. این اختلال در قسمت داخلی آرنج و به دلیل استفاده بیش از حد از خم کننده های مچ دست به وجود می آید. این استفاده بیش از حد، منجر به تورم یا التهاب تاندون عضلات خم کننده مچ دست می شود. به دلیل اینکه بسیاری از افرادی که گلف بازی می کنند از این اختلال رنج می برند، به این اسم نامگذاری شده است. خم کردن مکرر مچ دست از عوامل ابتلا به این اختلال است.

 • آرنج تنیس بازان

آرنج تنیس بازان یکی دیگر از اختلالات التهابی در آرنج می باشد. این اختلال در اثر استفاده بیش از حد از عضلات باز کننده مچ دست ایجاد می شود. این استفاده بیش از حد منجر به تورم یا التهاب تاندون های عضلات باز کننده(راست کننده) مچ دست می شود. این التهاب باعث ایجاد درد و ناراحتی در قسمت خارجی مفصل آرنج می شود.

;کاردرمانی در اختلالات آرنج در تهرانسر ، کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

مداخلات کاردرمانی در اختلالات آرنج در تهرانسر

کشش و تقویت عضلات آرنج راهی مهم برای بهبودی آسیب و جلوگیری از بروز مجدد آن می باشد. مداخلات کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی یکی از مداخلات بسیار مهم در این راستا می باشد. کاردرمانی به کنترل التهاب ناشی از آسیب کمک می کند. همچنین تمرینات خاصی را برای بهبود دامنه حرکت و قدرت آرنج پیشنهاد می کند. بازگرداندن حرکت کامل و استفاده طبیعی از بازو، هدف اصلی کاردرمانی در اختلالات آرنج است.

ورزش و تقویت عضلات دو سر و سه سر بازو، نه تنها باعث افزایش قدرت بازو می شود بلکه به ایجاد ثبات و جلوگیری از آسیب دیدگی آرنج کمک می کند. تمرینات مچ دست و بازوها نیز می تواند به عملکرد صحیح آرنج کمک کند. قوی نگه داشتن شانه ها و عضلات روتاتور کاف به شما کمک می کند تا از اندام فوقانی خود حمایت کنید. این تمرینات و رویکرد های تمرینی، در بهبودی و جلوگیری از آسیب بسیار کمک کننده هستند.

مداخلات کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی در تهرانسر

 • توصیه به تهیه ی یکسری وسیله های تطابقی و جبرانی دائمی یا موقتی در خانه مانند نصب میله های کمکی روی دیوار، آسانسور یا بالابر و یا اعمال تغییراتی در آشپزخانه(مانند قرار دادن ادویه ها و سایر وسایل ضروری در کابینته ها و کمد های پایین)
 • مشاوره در خصوص نیاز یا عدم نیاز فرد، به کراچ، واکر یا ویلچر
 • آموزش یکسری تکنیک های جدید برای تکمیل فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن
 • پشتیبانی کاری برای بازگشت فرد به شغل سابق خود و یا یافتن فرصت های جدید شغلی برای وی
 • تسهیل دسترسی به فعالیتهای تفریحی مانند ورزشها یا سرگرمی های مورد علاقه ی فرد
 • مشاوره در مورد وسایل نقلیه ی مناسب سازی شده برای ویلچر و…
 • ارائه ی اهداف و برنامه های کاردرمانی متناسب با اهداف شخصی

منابع کاردرمانی در اختلالات آرنج در تهرانسر

 1. verywellhealth.com
 2. medlineplus.gov

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی اختلالات ارتوپدیک، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی ارتوپدی غرب تهران در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کار درمانی

ارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهاتاخیر در رشد گفتار و زبانتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصجسمیچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناشهرک فرهنگیانکاردرمانیکاردرمانی در اختلالات آرنجکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21نوروفیدبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.