کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران

کاردرمانی ضعف عضلانی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی ضایعه نخاعی خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی پارکینسون خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی آسیب نخاعی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی پارکینسون غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران جهت کمک به مشکلات جسمی، ذهنی، یادگیری، بازی و استقلال فرد تخصص یافته است. کاردرمانگران کاردرمانی غرب تهران در تهرانسر مهارتهای فرد را ارزیابی میکنند تا به او در انواع فعالیت های روزمره، عملکرد مدرسه و کارهای روزمره زندگی کمک کنند. کاردرمانی غرب تهران در تهرانسر شامل کاردرمانی کودکان غرب تهران در تهرانسر، کاردرمانی بزرگسالان غرب تهران در تهرانسر است که هرکدام نیز شامل کاردرمانی جسمی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی  ذهنی غرب تهران در تهرانسر و کاردرمانی روان غرب تهران در تهرانسر است.

معرفی محله خلیج فارس(شماره 2) :

محله خلیج فارس یا شماره 2 از محله های منطقه ۱۸ جنوب غرب شهر تهران می باشد. محله خلیج فارس(شماره 2) دارای دو بخش خلیج فارس شمالی و جنوبی است. در ابتدا خلیج فارس شمالی و سپس خلیج فارس جنوبی ساخته و شکل گرفته است. در این مقاله قصد داریم درباره کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران صحبت کنیم.

 تاریخچه محله خلیج فارس(شماره 2):

زمین ها و املاک خلیج فارس شمالی متعلق به فرمانروای روستای یافت آباد و نیز افرادی چون میراسلامی و غلامرضا حقانی، یدالله بیگلو بوده است. زمین های محله خلیج فارس اکثرا  جهت کشاورزی استفاده میشده است. و بعدها اقدام به ساخت مجموعه ورزشی در این منطقه شد. مراحل رشد محله خلیج فارس جنوبی در 3 مرحله تحقق یافت:

مرحله اول اواخر سال‏های دهه 1340 و اوایل دهه 1350 است که  بدلیل توسعه سیستم آبرسانی محلی و ایجاد خدمات شهری در محل باعث ایجاد هسته‏ های اولیه در محله شد.

مرحله دوم سال‏های 57 و 58 تا سال 1360 است که به علت شرایط سیاسی و اجتماعی حاکم درکشور، موج مهاجرت به شهرها و به خصوص شهر تهران این محله نیز مانند سایر محلات شهر تهران هدف گروه‏ های مهاجر قرار گرفت.

مرحله سوم در سال های 1373 و 1374 است که به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی حاکم بر کشور بعد از جنگ تحمیلی و عدم سخت گیری‏ های بخش دولتی و بخصوص شهرداری‏ ها، بیشترین رشد در محله خلیج فارس یا شماره 2 بوجود آورد.

مرزبندی محله خلیج فارس(شماره 2):

این محله در انتها به قلعه حسن خان یا شهر قدس در بزرگراه تهران ختم می شود. از سمت شمال به بزرگراه فتح و خیابان آذری یعنی منطقه‌های ۹ و ۲۱ و از  سمت جنوب هم به منطقه ۷ بزرگراه آیت الله سعیدی یا بزرگراه تهران به ساوه ختم می شود. در  سمت غرب منطقه ی ۱۸ بزرگراه آزادگان قرار دارد و در سمت شرق آن هم بزرگراه آیت الله سعیدی در منطقه ۱۷ و منطقه ۱۹ دیده می شوند

 محدودیت ترافیکی محله خلیج فارس(شماره 2):

محله خلیج فارس محدودیت ترافیکی ندارد و مردم محله به راحتی در این منطقه رفت و آمد می کنند

 دسترسی به مترو محله خلیج فارس(شماره 2):

به آسانی از طریق دو ایستگاه متروی آزادگان و نعمت‌آباد به منطقه ی خلیج فارس دسترسی پیدا کرد.

عوامل تاثیر گذار  در جذب جمعیت محله خلیج فارس(شماره 2):

به دلیل وجود تعداد بالای کارخانه در قسمت شمالی محله خلیج فارس و در کنار جاده‏قدیم کرج از جمله: کارخانه سپنتا، ویتانا، کارخانه فربت، گمرگ شهریار، کارخانه آسفالت خلیج و خود مجموعه سوارکاری نوروزآباد که به عنوان عوامل جذب نیرو  نقش تعیین‏ کننده را داشته و نیروهای مشغول در این مجموعه‏ ها به علت آسانی و  قیمت های مناسب زمین‏ها این محله را برای سکونت انتخاب می‏کردند. همچنین وجود امکانات شهری مانند آب و سیستم برق‏رسانی و… همچنین به دلیل وجود بیمارستان شماره 2 ( فیاض بخش)  نقش اساسی در جذب جمعیت در محله خلیج فارس داشته است. از دلایل دیگر  می توان به دسترسی به راه های اصلی ارتباطی کشور در آن دوره و مجاورت در کنار راه های ارتباطی جاده‏ قدیم کرج و راه ‏آهن تهران تبریز اشاره کرد.

سابقه دست ‏به‏ دست شدن این ناحیه بین شهرستان‏ها و بخش‏های استان تهران تابع روند تغییرات محله خلیج فارس شمالی بوده است. قبل از انقلاب اسلامی محله خلیج فارس‏ جنوبی  و شمالی در محدوده حریم ناحیه 4 شهرداری تهران (براساس تقسیم بندی قدیمی شهرداری تهران) قرار داشته، پس از انقلاب اسلامی و در سال 1364 به شهرستان ری و بخش کهریزک ملحق گردیده، در سال 1368به بخش اسلام‏شهر شهرستان ری، در سال 1374 به بخشداری چهاردانگه از توابع روستای فیروزبهرام از فرمانداری اسلام‏شهر ملحق و در سال 1378 ناحیه  خلیج به بخش سولقان و بخشداری کن فرمانداری تهران، در تاریخ 1385/01/01 مجدداً به تهران و به منطقه 18 شهرداری تهران و به داخل محدوده خدماتی تهران الحاق گردید و در همان سال نیز به دو محله خلیج فارس شمالی و جنوبی تقسیم گردید.

رودخانه کن پس از عبور از منطقه بالادستی خود و بعد ازتقاطع  خیابان ثارالله به عنوان مرز محله خلیج فارس‏جنوبی و محله شادآباد قرار گرفته که پس‏از طی مسیر به سمت جنوب و گذر از زیر بزرگراه آزادگان در محدوده شهرک‏های گلشهر و گلدسته و راه‏ آهن تهران- اهواز و پس از طی مسافتی در حدود 33 کیلومتر از سرچشمه خود در رشته کوه‏های توچال و امامزاده داوود در حریم منطقه 18 شهرداری تهران و بخش غارغربی شهرستان ری ناپدید میشود.(کتاب آب تهران- سازمان آب منطقه ‏ای تهران)

مشکلات محله خلیج فارس تهران

 1. عدم وجود یا کافی نبودن تعداد بوستان و فضای سبز، فروشگاه، پاساژها، موسسات آموزشی در سطح محله بررسی شد.
  عدم ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم و عاملان سد معابر به ویژه دستفروشان
 2. وجود کارگاه ها و واحدهای صنعتی اعم از شرکت های شن و ماسه سازی فربت و شن نما
 3. مشکل در روشنایی خیابان ها، کوچه ها و معابر، جابه جایی و انتقال تیرهای برق مزاحم در پیاده روها،
 4. عدم­ساماندهی­ تردد ­تریلرها­ و خودروهای­ سنگین
 5. تعداد ناکافی مجموعه های ورزشی چند منظوره در سطح محله، کتابخانه، سینما، سالن اجتماعات
 6. عدم وجود خانه بهداشت، سلامت و مشاوره در سطح محله، احداث داروخانه شبانه روزی

نزدیک ترین مرکز توانبخشی به محله خلیج فارس کلینیک توانبخشی طراوت واقع در تهرانسر است که شامل خدمات کاردرمانی، گفتاردرمانی، نوروفیدبک و ارتوپدفنی است به دلیل نزدیکی محله تهرانسر و محله خلیج فارس(شماره 2)، دسترسی اهالی این محله به کلینیک توانبخشی طراوت بسیار آسان است به طوری که مسیر این دو محله تقریبا بدون ترافیک است و اهالی این منطقه بین مدت 10 دقیقه تا 20 دقیقه می توانند خود را بین کلینیک برسانند.

کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران :

کاردرمانی یکی از رشته‌های توانبخشی است. کاردرمانی علم استفاده از فعالیت‌های هدفمند در افراد مبتلا به بیماری‌ها یا ضایعات جسمی، اختلال در عملکردهای روانی_اجتماعی، ناتوانی‌های رشدی، اختلالات یادگیری و سالمندان؛ به منظور پیشگیری از ناتوانی، حفظ حداکثر استقلال و کسب سلامتی است خدمات کاردرمانی با هدف ارتقای سلامت، و بهزیستی، و برای کسانی که دچار یا در خطر بیماری، ضایعه، اختلال، عارضه، نقص، ناتوانی، محدودیت فعالیت، یا محدودیت در مشارکت هستند، ارائه داده می‌شود.تمامی افرادی که به علّت مشکل یا مشکلاتی لازم است تحت درمان قرار گیرند تا به استقلال در عملکردهای مورد نظر برسند، تحت این روش درمانی قرار می‌گیرند. مشکلات این افراد دامنه وسیعی را دربرمی‌گیرد و می‌تواند حاصل یک صدمه، یا تصادف باشد یا ناشی از بیماری جسمی، اختلال عاطفی، تعارضات و فشارهای روانی یا حتی تأخیر در رشد یا اختلالات مادرزادی. این بیماران به تمام گروه‌های سنی از نوزادان، کودکان و … تا سالمندان می‌توانند تعلق داشته باشند که از دوره کوتاه مدّت مراقبت در دوران حاد بیماری تا توانبخشی در دوره‌های تطابقی طولانی مدّت را شامل می‌شود

چه افرادی به کاردرمانی نیاز دارند:

الف) اختلالات جسمی

 1. اختلالات جسمی کودکان شامل تاخیر حرکتی، الگوهای حرکتی نادرست، دررفتگی مادرزادی ران، گردن کجی و …
 2. اختلالات نورولوژیک بزرگسالان شامل پارکینسون، ام اس، سکته مغزی و…
 3. اختلالات ارتوپدی شامل ضایعات تاندونی، سوختگی ها، بیماری های روماتیسمی و…

ب(اختلالات ذهنی کودکان

ج(اختلالات روانی

 1. اختلالات کودکان مانند مشکلات رفتاری، هذیان و بی قراری، اسکیزوفرنی دوران کودکی، فوبیا و …
 2. اختلالات بزرگسالان نظیر اسکیزوفرنی، سوءمصرف مواد، سالمندی، اختلالات خلقی و…

کاردرمانی در کودکان خلیج فارس(شماره2) تهران :

کاردرمانی در کودکان، یکی از حیطه های کاری در کاردرمانی می باشد. کاردرمانی به افرادی که در انجام کار های روزمره شان دچار مشکل هستند کمک می کند. این مشکل می تواند به دلیل اختلال در مهارت های حرکتی، شناختی ویا سایر اختلالات باشد. کاردرمانی در کودکان، بر روی مهارت هایی که کودک نیاز دارد تا به حداکثر استقلال برسد کار می کند.

کادرمانی در کودکان خلیج فارس(شماره2) تهران به چه صورت است؟

کار کودکان بازی کردن و یادگیری است. برخی از کودکان ممکن است در بازی کردن و یادگیری به دلیل مشکلات مادرزادی ویا اکتسابی دچار مشکل شوند. اگر بازی کردن کودک و توانایی او برای یادگیری با مشکل روبه‏رو شود، به دنبال آن استقلال، سلامتی و احساس کودک در مورد خودش تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. کاردرمانی در کودکان به آنها کمک می کند که زندگی مستقل تری داشته و استعداد بازی و یادگیری خود را تقویت کنند.

خدمات کاردرمانی در کودکان خلیج فارس(شماره2) تهران ، شامل ارزیابی توانایی های کودک در انجام فعالیت ها، عملکرد تحصیلی، فعالیت های روزمره زندگی و… می باشد. علاوه بر عملکرد های جسمانی، کاردرمانگر عوامل اجتماعی، روانشناختی و محیطی را نیز بررسی می کند.

کاردرمانگر با کودکان و خانواده هایشان کار میکند تا مهارتهای لازم برای زندگی روزمره خود را به دست بیاورند. این مهارت ها می تواند شامل  بازی کردن، لباس پوشیدن، نوشتن، توالت رفتن و… باشد. کاردرمانی همچنین می تواند شامل تغییراتی در محیط کودک، مانند؛ خانه و مدرسه باشد، تا فرد به حداکثر استقلال برسد.

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) در تهران ، مهارتهای حرکتی و ذهن کودکان ، تاثیر ذهن در راه رفتن ، مهارت های لازم جهت راه رفتن

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10) تلفن:44508652-44504423 آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

کاردرمانی در کودکان خلیج فارس(شماره2) تهران چه اهدافی را دنبال می کند؟

در کاردرمانی در کودکان خلیج فارس(شماره2) تهران ، هدف ما توسعه استقلال کودکان در کار های روزانه است که شامل موارد زیر می شود:

 • مهارت های حرکتی ظریف: شامل هماهنگی عضلات کوچک، مانند عضلات دست، معمولا در هماهنگی با چشم ها می شود. از این راه کودک قادر به نگه داشتن، کاوش و دستکاری اسباب بازی ها و ابزاری مانند مداد و قاشق می باشد. این مهارت در فعالیت هایی مانند نوشتن، لباس پوشیدن، غذا خوردن و استفاده از قیچی استفاده می شود.
 • مهارت های حرکتی درشت: شامل ماهیچه های بزرگ بدن که در انجام حرکات درشتی مانند راه رفتن، نشستن، پریدن و.. فعالیت دارند، می شود.
 • استفاده از ابزار: شامل بکار گیری وسایلی مانند کارد و چنگال، مداد و.. با دست می باشد. در مهارت های مراقبت از خود و نوشتن کاربرد دارد.
 • نوشتن: نیازمند مهارت های دستی ، هماهنگی حرکتی مناسب و مهارت های دیداری حرکتی می باشد.
 • مهارت های خود مراقبتی: شامل مهارت های لازم برای استفاده از کارد و چنگال، لباس پوشیدن، توالت رفتن و…
 • مهارت بازی کردن: مانند نخ کردن مهره، حل کردن پازل و… . نیازمند قوه تخیل و تفکر انتزاعی
 • ادراک بینایی: به معنای درک هر آنچه دیده می شود.
 • پردازش حسی: به معنای شیوه پردازش و واکنش بدن در برابر اطلاعاتی است که از دنیای پیرامون می گیرد.

کاردرمانی در کودکان خلیج فارس(شماره2) تهران و اختلالات شایع

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در کودکان، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر

کاردرمانی در بزرگسالان خلیج فارس(شماره2) تهران

کاردرمانی در بزرگسالان، یکی از حیطه های کاری در کاردرمانی می باشد.کاردرمانی ترکیبی است از تمرینات ذهنی، جسمی و روانی. این تمرینات بیماران را قادر می سازد که کار های روزمره خود را مستقل و به بهترین شیوه انجام دهند. این کار ها شامل فعالیت های اساسی مانند؛ رانندگی، لباس پوشیدن، غذا خوردن و حتی راه رفتن می شوند.

کاردرمانی در بزرگسالان خلیج فارس(شماره2) تهران به چه صورت است؟

بزرگسالان دارای نقش های زیادی هستند و انتظارات بسیاری از طرف خانواده و اجتماع از آنها وجود دارد. بیماری ها، تصادفات و آسیب ها می توانند، در روند انجام فعالیت های روزمره خود فرد، انجام نقش ها و برآورده کردن انتظارات اختلال ایجاد کند کاردرمانی در بزرگسالان به دنبال کسب حداکثر استقلال فرد، حفظ عملکرد اجتماعی و انجام نقش های فرد می باشد.

کاردرمانگران مداخلات خود را در خانه، محل کار و جامعه فرد توانخواه و یا در کلینیک های خود انجام می دهند. کاردرمانی در بزرگسالان به انجام هرچه امن تر کار ها کمک می کند. مداخلات کاردرمانی در بزرگسالان بسته به نیاز های هر شخص و محدودیت ها و امکانات وی اختصاصی می شوند. برای مثال در بیماران دارای مشکلات ذهنی، روی تمرینات شناختی تمرکز می شود. این در حالی است که تمرکز تمرینات فیزیکی بر روی بهبود ناحیه آسیب دیده می باشد. کاردرمانگر با تخصص کاردرمانی در بزرگسالان، بیمار را ارزیابی کرده و در برآورده کردن نیازهای عاطفی، جسمی، محیطی و روانی به افراد کمک می کند.

کاردرمانی خلیجج فارس (شماره2) در تهران ، کاردرمانی در دیابت در تهرانسر ، کاردرمانی اختلالات حرکتی غرب تهران در تهرانسر

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10) تلفن:44508652-44504423 آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

کاردرمانی در بزرگسالان خلیج فارس(شماره2) تهران چه اهدافی را دنبال می کند؟

انجام به موقع و مناسب مداخلات کاردرمانی در بزرگسالان مزایایی بسیاری دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زندگی نرمال با وجود آرتروز: انجام اصلاحات مناسب و توصیه شده در خانه و محیط کار و انجام یک سری مداخلات می تواند تاثیرگذار باشد. کاردرمانی به سالمندان برای مقابله با آرتروز و انجام کارهایشان به صورت عادی کمک می کند.
 • افزایش دامنه حرکتی: یکی از مهمترین مداخلات کاردرمانی در بزرگسالان، افزایش دامنه حرکتی با کاهش درد، سفتی و ناراحتی است. انجام این مداخلات به افرادی که دارای خشکی مفصلی، کوتاهی عضله و یا داری آرتروز هستند، کمک می کند.
 • حافظه و مهارت های شناختی را تقویت می کند: با افزایش سن و تخریب سلول های مغزی، ممکن است فراموشی یا زوال عقل رخ دهد. کاردرمانی به بیماران کمک می کند که حافظه و مهارتهای شناختی خود را در هر مرحله ای از تخریب آن، حفظ و تقویت کنند. در موارد شدید تر از دست دادن حافظه، کاردرمانگر بر بهبود کیفیت زندگی، با تحریکات حسی و فعالیت های ساده، تمرکز می کند.
 • کنار آمدن با درد های مزمن: درد مزمن می تواند یکی از ویژگی های دوران پیری باشد. این درد منجر به از بین رفتن توانمندی ها و اختلال در انجام فعالیت های روزمره می شود. کاردرمانی با استفاده از روش های کنترل درد و استفاده از تطابقات محیطی به استقلال فرد کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در بزرگسالان، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی بزرگسالان غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی جسمی خلیج فارس(شماره2)تهران

کاردرمانی جسمی یکی از حیطه های وسیع کاردرمانی می باشد. در واقع بسیاری از بیماری هایی ‌که از نظر جسمی باعث محدودیت و مشکلاتی در روزمره فرد می شوند، به مداخلات کاردرمانی جسمی نیازمند می باشند. این بیماری ها در هر سنی، از نوزادی تا پیری، ممکن است در افراد مختلف بروز دهند. به دلیل همین بیماری ها نیز ممکن است روند رشد طبیعی نوزادان مختل شده یا افراد دچار مشکل در انجام فعالیت های روزمره شان شوند.

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی بخش مهمی از بسیاری از پروتکل های درمان بیماری ها و معلولیت ها است. کاردرمانی بر افزایش استقلال و ظرفیت فعالیتهای روزمره متمرکز است. این می تواند به افراد دارای ناتوانی های جسمی، حسی یا شناختی کمک کند. کاردرمانی به این افراد کمک می کند تا:

 • پیدا کردن راه حل هایی برای دسترسی و انجام فعالیت ها با وجود محدودیت
 • بهبود بخشیدن توانایی آنها برای برای شرکتدر فعالیت های ضروری زندگی
 • بهبود کیفیت زندگی

کاردرمانی جسمی خلیج فارس (شماره2)تهران شامل چه مواردی می شود؟

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران می تواند به افراد دارای معلولیت ها و محدودیت های جسمی کمک کند‌. این افراد به دلیل بیماری، آسیب و جراحت ممکن است دچار مشکل شده باشند. این افراد به دلیل مشکلات جسمی ممکن است در تحرک و جا به جایی، انجام حرکات ظریف، انجام فعالیت های روزمره و بسیاری دیگر از حیطههای زندگی خود مشکل داشته باشند. از جمله بیماری ها و شرایطی که به کاردرمانی جسمی نیاز دارند، می توان موارد زیر را نام برد:

به طور کلی می توان این حیطه از کاردرمانی را به چند دسته تقسیم کرد:

کاردرمانی خلیج فارس (شماره 2) در تهران کاردرمانی در دیر راه رفتن ، دیر نشستن ، دیر سینه خیز رفتن در کودکان

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10) تلفن:44508652-44504423 آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

مداخلات کاردرمانی جسمی خلیج فارس (شماره2) تهران

مداخلات کاردرمانی یک رویکرد مراجع محور داشته و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. اهداف درمان تا حد زیادی به خواسته ها، امیدها و نیازهای بیمار مورد نظر بستگی دارد. برخی از بیماران ممکن است هدفشان بهبود توانایی خود در انجام کارهای نظافت منزل باشد، در حالی که دیگران ممکن است علاقه بیشتری به بهبود توانایی های اجتماعی، شغلی یا مدرسه داشته باشند.

کاردرمانگرها می توانند طیف وسیعی از استراتژی ها و تجهیزات را برای کمک به عملکرد فرد و استقلال در فعالیت های روزمره ارائه دهند. برخی از مداخلات کاردرمانی جسمی عبارتند از:

 • کمک به پیشرفت و بهبود مهارت های حرکتی و توانایی گرفتن جهت بهبود توانایی نوشتن، مسواک زدن، غذا خوردن و…
 • تکنیک های خودتنظیمی و مدیریت عاطفی
 • استراتژی های کنترل درد و خستگی
 • تقویت مهارت های هماهنگی چشم و دست جهت هدف بهبود توانایی بیمار در فعالیت های ورزشی، اوقات فراغت، کار یا مدرسه
 • مداخلاتی جهت بازگشت به کار از مداخلات کاردرمانی جسمی می باشد.
 • تجویز وسایل و تجهیزات کمکی مورد نیاز، مانند ویلچر، عصای زیر بغل، واکر و…. همچنین آموزش استفاده از آنها جهت حفظ تحرک، جا به جایی و مشارکت اجتماعی
 • تجویز اورتز ها و بریس ها
 • توصیه هایی جهت انجام تطابقات محیطی در محیط خانه و محل کار
 • آموزش استراتژی های ذخیره انرژی
 • توانبخشی حرفه ای
 • افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در مشکلات جسمانی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی جسمی خلیج فارس در تهرانسر

کاردرمانی ذهنی خلیج فارس (شماره2) تهران

کاردرمانی ذهنی یکی دیگر از حیطه های کاری کاردرمانی در کودکان است. کاردرمانگر تمام مولفه های شایستگی اجتماعی کودک را با دقت ارزیابی می کند. درمانگر با این ارزیابی، سطح مهارت های حرکتی، اجتماعی، عاطفی و شناختی کودک را تعیین می کند. بعضی از رفتار های کودک ممکن است بیشتر از سایر رفتار ها باعث نگرانی والدین آنها شود. این رفتار ها ممکن است بیانگر مشکلات اساسی در کودک باشند. کاردرمانی ذهنی روی کودکانی کار می کند که ممکن است  اختلالات ذهنی و رفتار های غیر طبیعی از خودشان نشان دهند.

مشکلات ذهنی شامل چه مواردی می شوند؟

مشکلات ذهنی ممکن است حتی بدون آزمایش های کلینیکی، تاریخچه گرفتن، ارزیابی های فیریکی و… توسط متخصصان تشخیص داده شوند. به محض اینکه کودک یک سری رفتار های غیر معمول از خودش نشان دهد، ممکن است اختلالاتی را نشان دهد. این اختلالات شامل؛ اتسیم، بیش فعالی، دو قطبی، اختلال نافرمانی مقابله و… می باشند. آیا تا به حال این جملات را شنیده اید؟

 • کودک شما طبیعی نیست.
 • رفتارش مانند یک کودک عادی نیست.
 • شما باید فرزندتان را پیش پزشک ببرید، چرا که عملکردش از سایر بچه های کلاس کند تر است.
 • کودک شما مانند بچه های عادی حرف نمی زند.
 • بچه شما اتیستیک است.
 • بچه شما بیش فعال است.
 • بچه شما دو قطبی است.
کاردرمانی ذهنی غرب تهران در تهرانسر ، کاردرمانی در اختلال توجه و تمرکز در تهرانسر

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10) تلفن:44508652-44504423 آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

کاردرمانی ذهنی خلیج فارس (شماره2) تهران چه مواردی را شامل می شود؟

کاردرمانی ذهنی اولین علائم اختلالات ذهنی را در کودکان شناسایی می کند. آنها همچنین کودکانی که در معرض اختلالات ذهنی هستند را نیز شناسایی می کنند. مانند کودکانی که در خانواده هایی با فقر اقتصادی و فرهنگی بزرگ شده، ویا والدینشان از هم جدا شده اند.کاردرمانی ذهنی ،کودکان دارای دوقطبی، افسردگی، اتیسم و سایر اختلالاتی که ممکن است سلامت ذهن کودک را تهدید کند را ارزیابی می کنند. برای آنها مداخلاتی بر اساس نیاز و علایق آنها و جهت کسب حداکثر استقلال در کارهای روزمره، طراحی می کنند.

ارزیابی های کاردرمانی در حیطه ذهن، برای فهم نقش ها و فعالیت های اولیه کودک انجام می گیرد. این فعالیت ها شامل؛ بازی کردن، تکالیف مدرسه و خود مراقبی های متناسب با سنشان می باشد. ارزیابی های مراجع محور کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران ، به تعامل کارکنان مدرسه، خانواده، مراقبان و جامعه بستگی دارد. سپس درمانگر بررسی می کند که چه عواملی بر توانایی انجام نقش ها و فعالیت های کودک تاثیر می گذارند.

مداخلات کاردرمانی ذهنی خلیج فارس (شماره2) تهران

مداخلات کاردرمانی در حیطه ذهن خلیج فارس(شماره2) تهران شامل موارد زیر می شود:

 • ارتقا یادگیری اجتماعی-عاطفی
 • تنظیم سیستم های حسی بیش حساس یا کم حساس
 • افزایش همکاری با خانواده و معلمان
 • یکپارچگی حسی
 • افزایش توجه، تمرکز و تحمل کاری
 • افزایش حافظه کوتاه مدت و بلند مدت
 • افزایش مهارت های دیداری
 • افزایش مهارت های شنیداری
 • بهبود مهارت های شناختی
 • افزایش عملکرد اجتماعی
 • پیدا کردن دوست و تعامل با همسالان
 • انجام فعالیت های روزمره زندگی

برای اطلاعاتات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در اختلالات ذهنی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی ذهنی غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در تاخیر رشدی در کودکان

تأخیر رشدی به برآورده نکردن انتظارات رشدی کودک متنا سب با سنش گفته میشود. عدم کسب مهارتهای رشدی که همسالانش از آنها برخوردارند. تأخیر ممکن است در زمینه های عملکرد حرکتی، گفتار و زبان، شناختی بازی و مهارتهای اجتماعی رخ دهد. گاهی کودک خردسال در دو یا چند مورد از این زمینه ها تاخیر رشدی قابل توجهی دارد. کودکانی که دارای تاخیر رشدی هستند با توجه به زمینه ای که مشکل دارند به کاردرمانی در تاخیر رشدی در کودکان و گفتاردرمانی در تاخیر رشدی در کودکان نیاز دارند.

علل بروز تاخیر رشدی در کودکان چیست؟

تاخیر در رشدی که دلیل مشخص ندارد. عوامل مختلفی ممکن است در آن تأثیر داشته باشند. عواملی که میتوانند قبل از تولد، در طی روند تولد و پس از تولد رخ دهند. که ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • عوامل ژنتیکی یا وراثتی مانند سندرم داون اختلالات متابولیکی مانند فنیل کتونوریا (PKU)
 • ضربه به مغز
 • ضربه روانی شدید. مانند اختلال اضطراب پس از سانحه
 • قرارگرفتن در معرض برخی مواد سمی. مانند مصرف الکل مادر در دوران بارداری. یا مسمومیت با سرب
 • برخی از عفونتهای بسیار جدی
 • فقر غذایی و محیطی

دربرخی موارد، ممکن است دلیل تأخیر رشدی عوامل ناشناختهای به جز موارد بالا هم باشند.

 کاردرمانی در یکپارچگی حسی

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10) تلفن:44508652-44504423 آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

علائم ونشانه های تاخیر در رشد

تاخیر رشدی در کودکان علائم ونشانه های زیادی میتواند داشته باشد. که اغلب بسته به شرایط خاص، ممکن است متفاوت باشند. بعضی اوقات علائم در دوران نوزادی مشاهده میشوند. اما گاهی ممکن است تا زمانی که کودک به سن مدرسه نرسد، قابل مشاهده نباشند. برخی از رایجترین علائم میتوانند شامل موارد زیر باشند:

 • یادگیری و رشد آهسته تر از سایرکودکان همسن
 • غلتیدن، نشستن، خزیدن، یا راه رفتن خیلی دیرتر از حد نرمال
 • مشکل دربرقراری ارتباط یا معاشرت با دیگران
 • امتیاز کمتر از میانگین در آزمونهای هوش
 • تاخیر در رشد گفتار و زبان دیر صحبت کردن
 • داشتن مشکلات حافظه
 • مشکل درحل مسئله و تفکر منطقی
 • مشکل یادگیری در مدرسه
 • عدم توانایی انجام کارهای روزمره. مانند لباس پوشیدن یا استفاده از توالت بدون کمک

ممکن است تاخیر رشدی، دلیل پزشکی اساسی داشته باشد. دراین صورت با شناسایی ودرمان به هنگام مشکل، میتوان رشدکودک را بهبود بخشید. جهت جلوگیری از این مشکلات در کودکان دارای تاخیر رشدی باید هر چه سریعتر کودک خدمات کاردرمانی در تاخیر رشدی در کودکان و گفتاردرمانی در تاخیر رشدی در کودکان دریافت کند.

نقش و اهداف کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در تاخیر رشدی در کودکان جهت بهبود کودکان

نقش کاردرمانی در تاخیر رشدی در کودکان برای پیشرفت کودکان مبتلا به تاخیر رشدی بسیار پررنگ است. کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران میتواند به بهبود مهارتهای حرکتی، شناختی، حسی، ارتباطی و بازی آنها کمک کند. هدف افزایش رشد، به حداقل رساندن احتمال تاخیر در مراحل بعدی رشد است. همچنین کمک به خانواده ها برای تأمین نیازهای ویژه این نوزادان و کودکان نوپا. مداخلات کاردرمانی میتوانددرخانه،مهدکودک یا مدرسه نیز ارائه شود. درواقع انجام مداخله در محیطی که برای کودک آشناست. که سبب میشود کارایی آن به حداکثر برسد. درصورت نیاز، کاردرمانگر میتواند با یک روانپزشک، گفتاردرمانگر و روانشناس همکاری کند.

مداخلات کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در تاخیر رشدی در کودکان

ابتدا کاردرمانگر باید وضعیت کودک را ارزیابی کند.این کار را با پرسیدن سوالاتی از والدین شروع میکند. و همچنین انجام آزمایشاتی برای ارزیابی مهارتهای حرکتی، درک حسی و توانایی های شناختی. متخصص کاردرمانی در تاخیر رشدی در کودکان میتواند درک کند که کودک دقیقا با چه مشکلی دست و پنجه نرم میکند. کاردرمانگر عمدتاً به عنوان یک روش مداخله ای، از بازیها استفاده میکند. این بازیها به گونه ای طراحی شده اند که کودک را درگیر روند درمان میکنند. و به آنها کمک میکنند تا در انجام کارها به طور مثبتی عمل کنند. مثلا، کاردرمانگر ممکن است با استفاده از اسباب بازی کودک را تحریک کند تا غلت بزند. کاردرمانگر همچنین میتواند لباس پوشیدن مستقل را با کودک تمرین کند. او میتواند با بازیهایی مثل سر هم کردن قطعات مختلف به کودک کمک کند مهارتهای حرکتی خود را بهبود بخشد. یک متخصص کاردرمانی میتواند ابزار لازم را دراختیار کودک قرار دهد. تا به او کمک کند تمام توانایی های خود را به حداکثر برساند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در تاخیر حرکتی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی تاخیر حرکتی غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در فلج مغزی

کاردرمانی در فلج مغزی یکی از حیطه های مداخلات کاردرمانی در کودکان است. فلج مغزی به حالتی اطلاق می شود که حرکت و هماهنگی مختل می شود. در واقع بخشی از مغز که مسئول حرکت است به طور غیر طبیعی رشد می کند. این ناشی از آسیبی است که قبل، حین ویا بعد از زایمان ممکن است به مغز وارد شود. کاردرمانی در فلج مغزی در اولین اقدام، کودک را ارزیابی می کند. سپس مداخلاتی را طراحی می کند که فرد را به حداکثر استقلال برساند.

گفتاردرمانی غرب تهران در تهرانسر ، فلج مغزی در کودکان

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10)
تلفن:44508652-44504423
آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

 فلج مغزی چیست؟

فلج مغزی به دلیل آسیب به قسمتی از مغز که مربوط به حرکت می باشد، اتفاق می افتد. این آسیب ممکن است قبل از یک سالگی، حین زایمان ویا در دوران جنینی اتفاق بیافتد. هر کودک به صورت متفاوتی تحت تاثیر قرار می گیرد. این درحالی است که مغز نمی تواند خودش را ترمیم کند. گزینه های زیادی برای افزایش استقلال و کیفیت زندگی کودکان درگیر فلج مغزی وجود دارد. از این گزینه های می توان به؛ توانبخشی، جراحی، دارو درمانی، تکنولوژی های حمایتی، تطابقات محیطی و… اشاره کرد. از این میان نقش کاردرمانی در فلج مغزی بسیار پر رنگ بوده و یکی از مداخلات پایه برای این کودکان می باشد.

فلج مغزی می تواند حیطه های دیگر عملکرد کودک را تحت تاثیر قرار دهد. از این حیطه ها می توان به شناخت، یادگیری، صحبت کردن، درک بینایی و پردازش اطلاعات حسی اشاره کرد. فلج مغزی را می توان با توجه به تأثیر آسیب مغز برروی عضلات سراسر بدن طبقه بندی کرد. این امر خود بر حرکت، وضعیت بدن و عملکرد تاثیر می گذارد. کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران در فلج مغزی با ارزیابی کودک، حیطه هایی که نیاز به مداخله دارند را مشخص می کند. سپس برای هر کدام برنامه درمانی مشخص می کند که هدف آن رسیدن به حداکثر استقلال و افزایش کیفیت زندگی فرد است.

از کجا بدانیم کودک مبتلا به فلج مغزی است؟

فلج مغزی معمولا توسط متخصص اطفال یا متخصص مغز و اعصاب کودکان تشخیص داده می شود. این تشخیص به دنبال بررسی دقیق اسکن مغزی و ارزیابی حرکتی و رفتاری کودک است. قبل از تشخیص گذاری، موارد زیر در کودک قابل مشاهده است:

 • اندام هایش را یا حرکت نمی دهد، یا اگر هم حرکت دهد به صورت غیر معمول حرکت می دهد.
 • تاخیر در دستیابی به مایلستون یا عدم رسیدن به آنها. برای مثال؛ مشکل در بالا نگه داشتن سر، نشستن، غلت زدن یا گرفتن دو دستی
 • مشکلات تغذیه ای در نوزادی به دلیل ضعف عضلات دهانی؛ ناتوانی در مکیدن شیر.
 • مشکل در تعویض پوشک یا پوشیدن لباس به دلیل سفتی اندام ها.
 • یک یا هر دو دست خود را محکم مشت می کند.

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در فلج مغزی به چه صورت است؟

از آنجا که فلج مغزی میتواند ازطرق بسیار متفاوتی برکودکان تأثیر بگذارد،کاردرمانی در فلج مغزی با ارزیابی کامل شروع می شود.تمرکز ارزیابی روی درک توانایی های کودک است و اینکه در چه زمینه هایی مشکل دارند و چرا. درطول ارزیابی، کاردرمانگر همچنین می خواهد درک درستی از اهداف کودک، والدین، سرپرستان یا مدرسه آنها بدست آورد.

پس ازبدست آوردن اطلاعات کافی، کاردرمانگر می تواند مشاوره، پشتیبانی و مداخله متناسب با آنها را ارائه دهد. مداخلات کاردرمانی در فلج مغزی جهت رسیدن به حداکثر استقلال در فعالیت های روزمره و افزایش کیفیت زندگی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در فلج مغزی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی فلج مغزی غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در اختلالات نورولوژیک

کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک یکی از حیطه های مهم کاردرمانی در بزرگسالان و درکودکان می باشد. اختلالات نورولوژیک به معنای مشکل در عملکرد مغز، نخاع، سلولهای عصبی و سایر سلولهای رابط این اعضا است. افراد زیادی ممکن است درگیر بیماریهای نورولوژیکی باشند و به پزشکان و کلینیکهای مختلفی مراجعه کرده باشند. درادامه مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک را خواهیم خواند.

اختلالات نورولوژیک شامل چه بیماریهایی می شود؟

گفتیم که اختلالات نورولوژیک به دلیل اختلال عملکرد مغز، نخاع، سلولهای عصبی و… به وجود می آید. بروز اختلال در عملکرد این قسمتها منجر به ایجاد بیماریهایی درفرد می شود. ازجمله:

 • سکته
 • پارکینسون و سایر اختلالات حرکتی
 • تومور مغزی
 • آسیب مغزی
 • ام اس
 • بیماریهای عصبی پیشرونده مانند: شارکوماریتوثو…
 • آسیب نخاعی
 • آلزایمر و زوال عقل

این اختلالات باعث بروز مشکلات بسیاری در عملکرد فرد شده و فرد را نیازمند کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک خواهند کرد. علائم بیماری های نورولوژیک باعث محدودیت در فعالیت های روزمره زندگی، کار، مشارکت اجتماعی، فعالیت های خود مراقبتی و… می باشد. از علائم این بیماری ها می توان موارد زیر را مثال زد:

 • ضعف و خستگی عمومی بدن
 • مشکلات شناختی از جمله اختلال در توجه، تمرکز، حافظه و…
 • مشکلات بینایی
 • مشکلات تعادلی
 • فلجی به صورت موقت یا دائمی. این فلجی ممکن است یک طرف بدن، دو پا و یا کل بدن را درگیر کند.
 • کوتاهی و بد شکلی عضلانی
 • اختلال در کنترل ادرار و مدفوع
 • ناتوانی در جا به جایی. در این مورد فرد ممکن است به دلیل عدم تحرک طولانی مدت، دچار زخم بستر شود

مداخلات کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در اختلالات نورولوژیک شامل چه مواردی می باشد؟

به دنبال ایجاد یک اختلال نورولوژیک، مهمترین مداخله ی درمانی، توانبخشی و مداخلات کاردرمانی می باشد. مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک برای قسمتی از اعضای بدن که عملکرد خود را از دست داده اند مفید است. اهداف این مداخلات کاردرمانی بازگرداندن عملکرد این اعضا به حالت سابق برای انجام صحیح وظایف خود می باشد.مداخلات کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران در اختلالات نورولوژیک به دنبال موارد زیر است:

 • مهارت های مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزمره زندگی. شامل مهارت های خود مراقبی از جمله؛ نکات بهداشتی، غذا خوردن، توالت رفتن، حمام کردن،  نظافت و مدیریت خانه و…
 • تمرینات شاختی. تمریناتی جهت تقویت مهارت های توجه، تمرکز، حافظه، مدیریت زمان، حل مسئله، تفکر و…
 • تمرینات ادراکی. توانایی پردازش و ادراک اطلاعات حسی که فرد از محیط دریافت می کند.
 • تقویت مهارت های پردازش بینایی. کنترل حرکات چشم، جدا کردن حرکات چشم از سر، خواندن و …
 • تمرینات اندام فوقانی جهت افزایش ثبات و قدرت
 • تمرینات تعادلی جهت حفظ راستای بدن در طول انجام فعالیت های روزمره
 • انجام تطابقات محیطی در محیط کار و زندگی افراد
 • استفاده از اسپیلنت ها و اورتز های مخصوص
 • انتخاب وسایل کمکی مورد نیاز و آموزش استفاده از آنها

زمان طلایی برای بهبودی نسبی در بسیاری از بیماری های نورولوژیکی از جمله سکته مغزی 6 ماه می باشد. این موضوع اهمیت مداخلات زودهنگام را مشخص می سازد. کاردرمانی دراختلالات نورولوژیک با استفاده از ابزار مدرن و یافته های علمی، توانایی های بیمار را تقویت می کند.با تمرکز برضعفهای به وجود آمده بر اثر اختلالات نورولوژیک، بهبودی سلامت جسمانی و روانی بیمار فراهم گردد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی نورولوژی غرب تهران در تهرانسر

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در اختلالات ارتوپدی

کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی یکی از حیطه های کاری در کاردرمانی می باشد. اختلال یا آسیب ارتوپدی، به آسیب دیدگی استخوانها یا بافت نرم(عضلات، تاندون ، رباط، غضروف و…)گفته می شود. به عنوان مثال ممکن است نتیجه یک حادثه حین رانندگی، در محیط کا یا در اثر سقوط باشد؛ مانند شکستگی ها. یا ممکن است در نتیجه وضعیت نادرست و ورزش های سنگین در طولانی مدت رخ دهد مانند سندرم تونل کارپ. اختلالات ارتوپدی حتی ممکن است به صورت مادرزادی در فرد دیده شوند، مانند:دررفتگی مادرزادی لگن. این مشکلات ممکن است زندگی فرد را مختل کرده و نیازمند کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی باشند.

اختلالات ارتوپدی چه مشکلاتی برای فرد ایجاد می کنند؟

اختلالات ارتوپدی ممکن است، مشکلات فراوانی برای فرد ایجاد کنند. این مشکلات افراد را در انجام کار های روزمره شان با محدودیت رو به رو می کنند. نمونه هایی از این مشکلات عبارتند از:

 • مشکل در بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها
 • اختلال در تهیه غذا و آشپزی
 • چالش هایی برای تحرک در خانه و بیرون از آن
 • مشکل در حمام کردن و دستشویی رفتن
 • مشکل در رانندگی
 • مشکل در لباس پوشیدن
 • مشکل در اوقات فراغت و تفریح کردن

این مشکلات و چندین مشکل دیگر باعث می شوند که فرد در زندگی روزانه اش با محدودیت مواجه شود. کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران در اختلالات ارتوپدی در بهبودی و رسیدن به حداکثر استقلال به فرد کمک می کند.

کاردرمانی خلیج فارس (شماره2) تهران در اختلالات ارتوپدی به چه بیمارانی کمک می کند؟

کاردرمانی درآسیب های ارتوپدی نقش بسیارمهمی دارد. ازجمله موارد ارتوپدی کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران می توان در آن‌ها مفید واقع شود، عبارتنداز:

 • شکستگی استخوانها و دررفتگی مفاصل
 • تعویض مفاصل (ارتروپلاستیها)
 • اختلالات اسکلتی عضلانی مانند کمردرد و گرفتگی عضلات
 • ایجاد تغییرات فرسایشی در مفاصل، مانندآرتروز (زانو، شانه،ران،ستون فقرات و…)
 • انحراف درستون فقرات: اسکلیوز(انحراف طرفی)، کیفوز(قوز پشت)
 • اختلال ناحیه گردن مانند تورتیکولیکه  نیاز به کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی دارند.
 • ضایعات بافت نرم. مثل پیچ خوردگی، پارگی لیگامان ها، پارگی مینیسک، فتق دیسک بین مهره ای، کندرومالاسی،کشیدگی تاندون عضلات، پارگی تاندون عضلات
 • اختلالات مادرزادی مانند:دررفتگی مادرزادی مفصل ران، تشکیل نشدن کامل مهره ها، کف پای صاف، پاچنبری، پاپرانتزی، پاضربدری، دنده گردنی، لغزش مهره های ناحیه کمرو …
 • سایر ضایعات ارتوپدی مانند: قطع عضو، خشکی مفصل شانه، آتروفی سودک، ضایعه آرنج گلف بازان، آرنج تنیس بازان، سندرم تونل کارپالو جراحی های دست.

کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران چگونه به افراد دارای اختلالات ارتوپدیک کمک می کند؟

کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی به بیماران برای رسیدن به حداکثر استقلال کمک می کند. کاردرمانگر راهکار هایی جهت رویارویی با چالش های روزانه ارائه می دهد. نمونه هایی از مداخلات کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران شامل موارد زیر می باشد:

 • ایجاد سازگاری هایی در خانه و محل کار مراجع
 • آموزش تکنیک های جدید جهت انجام فعالیت های روزمره
 • استفاده از مدالیته ها و تکنیک های درمانی
 • حفظ راستای بدن و جلوگیری از بدشکلی و کوتاهی
 • جلوگیری از پوکی استخوان به دلیل بی حرکتی طولانی مدت
 • تسهیل روند بهبودی
 • مراقبت از زخم و حساسیت زدایی
 • انجام مداخلات توانبخشی حرفه ای در صورت لزوم
 • مشاوره و تجویز وسایل کمکی، در صورت نیاز، و آموزش استفاده از آنها نیز از جمله مداخلات کاردرمانی در اختلالات ارتوپدی می باشد.
 • تجویز اسپیلنت و اورتز در صورت نیاز
 • کمک به افراد برای رسیدن به حداکثر عملکرد

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در اختلالات ارتوپدیک، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی ارتوپدی غرب تهران در تهرانسر

نقش مداخلات کاردرمانی در سالمندان

بسیاری از سالمندان خدمات کاردرمانی را جهت استقلال در انجام کار ها و فعالیتهای روزمره دریافت می کنند. این می تواند شامل همه چیز از استحمام و سرویس بهداشتی گرفته تا لباس پوشیدن و رفت و آمد باشد. با افزایش سن، برخی شرایط خاص، مانند آرتروز، دیابت و بسیاری دیگر از بیماری ها، انجام این فعالیت ها را بسیار دشوار می کند. بنابراین، هدف کاردرمانی در سالمندان این است که به آنها کمک کنیم، علی رغم کاهش دامنه حرکت و تحرک، عملکرد خود را حفظ کرده و بر چالش های جسمی غلبه کنند. البته  کاردرمانی فقط به بهبود عملکرد بدنی محدود نمی شود. درمانگران می توانند از تکنیک های مختلف برای کمک به بهبود حافظه و توانایی شناختی نیز استفاده کنند.

بنابراین حفظ استقلاب تا حداکثر ممکن و افزایش مطلوب کیفیت زندگی از اولین اهداف کاردرمانی در سالمندان می باشند. کاردرمانگر به حفظ تحرک، انجام ایمن کار ها و حفظ سبک زندگی سالم کمک می کند.

آدرس: تهران، تهرانسر، چهارراه صدف، جنب بانک صادرات، پلاک 45، طبقه دوم(بالای پلیس+10)

تلفن:44508652-44504423

آدرس سایت:www.Taravatrehab.com

منابع کاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهران در اخلالات ارتوپدی

 1. Taravat.com
 2. en:Rehabilitation
 3. sunrisemedical.com
 4. blog.madeformovement.com
 5. ssmhealth.com
 6. cliniquego.com
 7. hoag.org
 8. royalfree.nhs.uk
 9. theotpractice.co.uk
 10. fixbones.com

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کار درمانی

اتیسماختلالات یادگیریارتباطارتباط غیرکلامیارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبیش فعالیتاخیر در رشد گفتار و زبانتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصخلیج فارس غرب تهرانکاردرمانی خلیج فارس(شماره2) تهرانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *