کاردرمانی تهرانسر

کاردرمانی در فعالیت های روزانه در تهرانسر ، کاردرمانی جسمی خلیج فارس در تهرانسر

کاردرمانی تهرانسر آماده خدمت رسانی به سانین محترم این منطقه می باشد. کاردرمانی شاخه ای از توانبخشی است که به افراد درگیر مشکلات جسمی، حسی یا شناختی در سنین مختلف کمک می کند. در واقع می توان اینگونه تعریف کرد که؛ هر فردی، در هر سنی، به هر دلیلی نتواند فعالیت های روزمره زندگی اش را انجام دهد، نیازمند کاردرمانی می باشد. کاردرمانگر به حفظ استقلال در فعالیت های زندگی روزمره، افزایش کیفیت زندگی و تعامل اجتماعی کمک می کند.‌ برای این رسیدن به این اهداف آنها از فعالیت های روزمره، تمرینات و سایر روش های درمانی استفاده می کنند.

کاردرمانی تهرانسر ؛ موقعیت جغرافیایی

تهرانسر منطقه ای توسعه یافته درغرب تهران است که دارای آب و هوایی مطلوبی می باشد و نسبت به سایر مناطق تهران دارای آلودگی کمتری است. آب و هوای مطلوب تهرانسر به دلیل، نزدیکی به رودخانه کن و وزش بادهایی که از سمت غرب به شرق در حال وزیدن هستند تهرانسر از سمت بالا به جاده  مخصوص کرج(بزرگراه شهید لشکری)و شهرک فرهنگیان و شهرک آزادی و از  سمت پایین به بزرگراه فتح و از  سمت شرق به فرودگاه مهرآباد و شهرک آسمان و از سمت غرب به بزرگراه آزادگان و شهرک استقلال قرار گرفته است. به دلیل مجاورت این محله با سه بزرگراه آزادگان، فتح و شهید لشگری، تهرانسر  نسبت به سایر مناطق تهران دارای دسترسی مناسب تر و دارای کمربند بزرگراهی است.

تهرانسر در منطقه۲۱شهرداری تهران واقع است و دارای ۴ بخش تهرانسر شمالی(شهرک بازرگان، میدان کمال الملک، قباد)، تهرانسر مرکزی (بلوار اصلی، خیابان خسروپرویز، چهارراه صدف وخیابان گلناز) تهرانسر شرقی(شهرک پاسداران، بنفشه، نفت، فجر و گل محمدی) تهرانسر غربی(بهشتی، رجایی، شهرک دریا) و شهرک مسکن ویژه است، که هر بخش دارای جمعیت بالای است و در کل، منطقه‌ی تهرانسر تقریبا دارای صد و شصت هزار نفر جمعیت می باشد. کاردرمانی تهرانسر در این مطقه واقع شده است.

کاردرمانی تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

در گذشته تهرانسر از مناطق کم ‌جمعیت تر شهر تهران بود، اما از وقتی که طرح های ساخت مسکن مانند مسکن مهر در این منطقه آغاز شد، افراد زیادی جهت خرید واجاره مسکن در تهرانسر ترغیب شدند و به مرور زمان رشد جمعیت تهرانسر با افزایش چشمگیری مواجه شد.تهرانسر نسبت به ساير محله های منطقه 21 داراي امكانات رفاهی بيشـتري است. منطقه 21 به صورت مثلثي شکل بوده و مساحت محدوده منطقه21 حدود5181 هكتار است و 7/8 درصد مساحت كل شهر تهران بوده و از مناطق بزرگ تهران محسوب می شود. اين منطقه از قطب های صنعتي تهران است و دارای 4340 كارگاه  می باشد که 90200 نفر  در آنها  مشغول کار هستند و 20 درصد اشتغال صنعتي تهران را دارا می باشد.

کاردرمانی تهرانسر در این مطقه واقع شده است. بـا توجه به قرار گرفتن صنايع خودرو ازجمله:پارس خودرو ، ايران خودرو، سايپا، شهاب خودرو وكرمان خـودرو ،درواقع اولـين هسـته هـاي صـنعتي كشـور را بـه خـود اختصاص داده است. تهرانسر تا سال 1383 بخشـي از منطقـه 9 بـه حسـاب مـي آمـد که در دور دوم شوراياري منطقه 21 شكل گرفت. تهرانسر  دارای 9 محله است و جز ناحيه 1 شهرداري منطقه 21 به حساب مي ايد.علت نام گذاري تهرانسر به این دلیل است كه این منطقه در ابتداي غربی تهران بوده و به نوعي سر تهران تلقي بوده و به همین خاطر به نام تهرانسر مشهور شد. خانه هاي  تهرانسر، اوایل ويلايي بوده و از سال 1372 مجوز  احداث ساختمان های آپارتماني صادر شـد كه به همین دلیل بافت این محدوده تغییرکرد و جمعيت آن به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد.مساحت زیادی از این محله به فرودگاه مهرآباد تعلق دارد.

 

دلایل محبوبیت محله تهرانسر چیست؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی تهرانسر و دسترسی بسیار خوب این منطقهو دوربودن تهرانسر از مناطق شلوغ و پرترافیک مرکز شهر تهران که باعث شده اهالی ساکن این منطقه، آلودگی هوای کمتری رو تجربه کنند. کاردرمانی تهرانسر در این منطقه می باشد.

معایب منطقه تهرانسر چیست؟

به علت نزدیکی تهرانسر با فرودگاه مهرآباد، آلودگی صوتی ناشی از عبور و مرور هواپیماها یکی از معضلات این منطقه است. فاصله زیاد تهرانسر از مرکز شهر، برای کسانی که محل کارشان در مرکز شهر واقعه شده است، زمان بر و هزینه بر است.

امکانات

تهرانسر دارای امکانات فراوانی است از جمله می توان: پارک‌ها، بوستان‌ها، رستوران ها، مجموعه های ورزشی، مراکز بهداشتی و درمانی، فروشگاه های مختلف و انواع مراکز علمی و آموزشی اشاره کرد.

مراکز بهداشتی و درمانی تهرانسر:

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی گلسا

بیمارستان صاحب کوثر

درمانگاه خیریه قوامین

کلینیک‌های دندانپزشکی متعدد

درمانگاه شهیدصنیع خانی

مرکز بهداشت کریم

مرکزمعاینات رانندگان

آزمایشگاه های متعدد

مراکز رادیولوژی و سونوگرافی

داروخانه های زیاد

مرکز توانبخشی طراوت ) گفتاردرمانی، کاردرمانی تهرانسر، ارتوپد فنی، نوروفیدبک)

 

آشنایی با مرکز توانبخشی طراوت تهرانسر

مرکز توانبخشی طراوت با مکانی مناسب و تجهیزات کامل و دارا بودن مجوز از سازمان‌ نظام پزشکی، جزو یکی از بهترین و به روزترین کلینیک های گفتاردرمانی، کاردرمانی، ارتوپد فنی و نوروفیدبک در غرب تهران است که با هدف ارتقای سطح آموزش و توانبخشی و بهره مند شدن افراد نیازمند توانبخشی در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده است. ما با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین درمانگران حوزه توانبخشی آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشیم. فعالیت های این مرکز شامل گفتاردرمانی،کاردرمانی، ارتوپد فنی و نوروفیدبک است. درطراوت ارزیابی تشخیص و درمان اختلالات انجام می گیرد. لازم به ذکر است ارائه خدمات در منزل نیز توسط متخصصان مربوطه ارائه می گردد.

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

کاردرمانی طراوت در تهرانسر:

کاردرمانی یکی از رشته های علوم توانبخشی است و به عنوان، درمان به وسیله کار و فعالیت تعریف می شود که در قالب فعالیت های هدفمند، جهت به حداکثر رساندن استقلال مراجع،  با هدف تسهیل مشارکت مراجعین در نقش های زندگی و موقعیت های مختلف مانند: منزل، مدرسه، محیط کار و اجتماع است. فرآیند کاردرمانی شامل چند مرحله است که عبارتند از: ارزیابی، طراحی برنامه درمان، اجرا و ارزیابی مجدد است. کاردرمانی طراوت تنها مرکز کاردرمانی در تهرانسر است.

چه کسانی به خدمات کاردرمانی نیاز دارند؟

مرکز کاردرمانی در تهرانسر آماده ارائه تمام خدمات کاردرمانی به اهالی عزیز تهرانسر، منطقه 21 و کلیه اهالی محترم تهران می باشد. خدمات ارائه شده در کاردرمانی تهرانسر چه مواردی است:

کاردرمانی تهرانسر دارای سه حیطه کاردرمانی جسمی در تهرانسر ، کاردرمانی ذهنی در تهرانسر و کاردرمانی روان در تهرانسر است. در حیطه کاردرمانی جسمی در تهرانسر ، مراجعین به دو دسته کودکان و بزرگسالان تقسیم می شود.

در دسته کودکان، درمان موارد زیر انجام می شود:

 1. کودکان مبتلا به فلج مغزی (cp).
 2. کودکانی با تاخیرات رشدی-حرکتی(مانند تاخیر در گردن گرفتن، چهار دست و پا رفتن، سینه خیز رفتن، نشستن و راه رفتن).
 3. کودکان دارای کوتاهی عضلات.
 4. کودکان دارای عضلات شل و ضعیف.
 5. کودکانی که در انجام دادن حرکات ظریف و کوچک مانند بستن دکمه لباس یا بند کفش مشکل دارند.
 6. کودکان دارای مشکلات تعادلی.
 7. کودکان میکروسفال، هیدروسفال.
 8. کودکان دارای الگوهای حرکتی نامناسب.
 9. کودکان دارای اختلالات مادرزادی مانند در رفتگی مادرزادی ران، گردن کجی و…..
 10. کودکان دارای اختلالات ژنتیکی که متاثر از آن کودک دچار مشکلات جسمی و حرکتی شده است.

در حیطه جسمی بزرگسالان درمان موارد زیر انجام می شود:

 1. اختلالات نورولوژیک نظیر: ضایعه نخاعی، سکته مغزی، ام اس، پارکینسون
 2. اختلالات ارتوپدی نظیر: شکستگی دست و پا، ضایعات تاندونی، سوختگی ها و…

در حیطه کاردرمانی ذهنی تهرانسر ، درمان اختلالات زیر انجام می شود:

 1. نقص در توجه و تمرکز
 2. اختلالات یاگیری( مانند اختلال در خواندن و نوشتن، ریاضی و….)
 3. بیش فعالی
 4. اختلال در حافظه
 5. مشکلات شناختی

حیطه کاردرمانی روان تهرانسر شامل درمان اختلالات رفتاری، نظیر: پرخاشگری، لجبازی، بی قراری، عدم دستورپذیری، عدم تحمل پذیری، اختلالات اضطرابی، فوبیا و…. در کودکان است و در بزرگسالان شامل درمان اختلالاتی نظیر اختلالات خلقی، اختلالات اضطرابی(مانند وسواس)، سو مصرف مواد، اسکیزوفرنی، اختلالات شخصیت و…. است.

اهداف کاردرمانی تهرانسر در کودکان

 • تفاوت ایجاد کردن

ستون فقرات خدمات کاردرمانی ایجاد پیشرفت های مثبت برای کودکان و والدین است. متخصصان کاردرمانی تلاش می کنند تا با هر کودک و هر مراجعی که با او تماس دارند تأثیر مثبت بگذارند. هدف آن ها از این کار افزایش درک مردم از مزایای کاردرمانی است.

 • شور و اشتیاق

کاردرمانی کودکان خلیج فارس در تهرانسر علاقه زیادی در مورد به حداکثر رساندن توانایی و دستیابی به نتایج مثبت با کودکان مراجعه کننده دارد. کاردرمانگرها در تلاش برای ایجاد تغییرات مثبت و پایدار هستند. و در نتیجه هر کسی که از این خدمات استفاده کند، بهبود می یابد.

 • صداقت و درستی

کاردرمانی تهرانسر برای صداقت و راستی ارزش قائل اند. آن ها می دانند مهم است که هر چه بیشتر به والدین اطلاعات بدهند تا آن ها بتوانند در مورد استفاده از خدمات آگاهانه انتخاب کنند.

 • تحرک و توسعه
 • نوع دوستی و برابری

منابع:

سایت اطلاع‌رسانی تهرانسر

تهرانسر در ویکی مپیا

شهرداری منطقه۲۱

 

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کار درمانی

اتیسماختلالات یادگیریارتباطارتوپد فنیبزرگسالانبلوار گلهابیش فعالیتاخیر در رشد گفتار و زبانتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک استقلالشهرک بازرگانیشهرک پاسدارانشهرک دانشگاهشهرک دریاشهرک شهرداریشهرک فرهنگیانکاردرمانی تهرانسرکاردرمانی جسمی تهرانسرکاردرمانی ذهنی تهرانسرکاردرمانی روان تهرانسرکودککودکانکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21نوروفیدبک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *