عقب زدگی زانو

عقب زدگی زانو

عقب زدگی زانو از جمله مشکلاتی است که ممکن است به دلایل متعدد به وجود آمده و وضعیت بدنی فرد و حتی راه رفتن وی را تحت تاثیر قرار دهد. از جمله موارد درمانی مهم در درمان عقب زدگی زانو در تهرانسر مداخلات ارتوپد فنی در تهرانسر می باشد. استفاده از زانو بند های مخصوص می تواند در بهبود این وضعیت بسیار مهم باشد.

عقب زدگی زانو چیست ؟

ازجمله آسیب های وارده به زانو که در اثر فعالیت های مختلف علی الخصوص فعالیت های ورزشی وارد میشود، عقب زدگی زانو است این عارضه با ظاهری که مفصل زانو عقب تر از استخوان های ساق و ران قرار گرفته دیده میشود .

علل و عوارض عقب زدگی زانو :

درمان عقب زدگی زانو در تهرانسر

 ارتوپد فنی در تهرانسر

این آسیب زمانی بیشتر اتفاق می افتد که زانو بیش از حد صاف شود و به پشت آن فشار زیادی وارد شود.از جمله علل اصلی ایجاد آن ،آسیب های ورزشی مانند توقف پس از دویدن فشار زیاد ناشی از پریدن و ضربه شدید میباشد .هنگام ابتلای فرد به این عارضه ،او علایمی نظیر : بی ثباتی زانو ، کاهش تحرک ، درد منتشره ، ورم همراه با قرمزی و کبودی ، آسیب به بافت نرم و در موارد شدید آسیب به رباط صلیبی قدامی و خلفی می باشد.

درمان

در مراحل اولیه عارضه ژنورکورواتوم از کمپرس یخ و ضد التهاب و درد مانند بروفن ها استفاده میشود که همراه با استراحت دادن برای کاهش درد میباشد سپس برای ایجاد فشار مناسب و فیکسایشن از زانوبند طبی مخصوص و بانداژ استفاده میشود که زانو بند طبی در جهت حفظ راستا و اصلاح پاسچر بسیار اهمیت دارد. در مرحله ی نهایی که با پارگی رباط ها همراه است فرد کاندید جراحی تلقی میشود.

نکته پایانی در مورد عقب زدگی زانو در تهرانسر:

زمان شروع مداخله در این عارضه بسیار مهم میباشد و از جمله عوارضی است است که درمان قطعی در آن وجود دارد.

خدمات ارتوپد فنی در تهرانسر

مجموع خدمات ارتوپد فنی در تهرانسر شامل : کفی طبی، کفش طبی، صندل طبی، پروتز زیر زانو . پروتز بالای زانو، پروتز چشم، پروتز گوش، پروتز انگشت، بریس کرانیال، بریس های اندام تحتانی و بریس های اندام فوقانی و ستون فقرات است. مرکز ارتوپد فنی تهرانسر آماده ارائه تمام خدمات ارتوپد فنی به اهالی عزیز تهرانسر، منطقه 21 و کلیه اهالی محترم تهران می باشد.

منابع عقب زدگی زانو:

  1. اصول ارتوپدی و شکسته بندی
  2. بررسی و ارزیابی عملکرد عضلات
  3. فیزیوتراپی در ضایعات شایع عضلانی اسکلتی
  4. سیب‌های زانو در ورزشکاران
  5. معاینه فیزیکی ستون فقرات و اندام‌ها
  6. Manual of physical therapy
  7. Management of Common Musculoskeletal Disorders
  8. .oandp.org

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ارتوپدفنی در تهرانسر، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

ارتوپد فنی تهرانسر

اخبارارتوپد فنی

ارتوپد فنیتهرانسرخلیج فارس غرب تهرانزانو بند طبیطراوتعقب زدگی زانومنطقه 21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *