درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک در تهرانسر

نوروفیدبک در درد های مزمن در تهرانسر ، نوروفیدبک در درمان ام اس

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک در تهرانسر از جمله مداخلاتی است که در این زمینه وجود دارد. اختلالات خواب، مشکلی شایع می باشد. در این اختلال فرد در شروع خواب، حفظ و تداوم خواب عاجز هست. شواهد زیادی مبنی بر اینکه استفاده از نوروفیدبک در بهبودی افراد دچار اختلالات خواب وجود دارد. این اختلال ممکن است افراد را با مشکلات فراوانی مواجه سازد و درمان آن چالش بزرگی برای آنها باشد. در ادامه بیشتر در مورد این زمینه خواهیم خواند.

اختلالات خواب چیست؟

اختلالات خواب، مشکلی شایع می باشد. در این اختلال فرد در شروع خواب، حفظ و تداوم خواب عاجز هست. اختلالات خواب تقریباً در 10 درصد از جمعیت کل جهان وجود دارد که بی خوابی مزمن یا دائم را تجربه کرده اند. افراد مبتلا به اختلالات خواب علاوه بر بی خوابی، مشکلاتی در عملکرد روزمره خود نیز دارند که می توان به خستگی، مشکل در توجه وتمرکز، اختلالات حافظه، مشکل در تحصیل و عملکرد شغلی، اختلال در خلق وخو و تحریک پذیري، غیبت زیاد کاری و شغلی، کم شدن انگیزه و انرژي که ممکن است در نهایت منجر به اخراج شدن از سرکارشان شود، اشاره کرد. شواهد زیادی مبنی بر درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک در تهرانسر وجود دارد. استفاده از نوروفیدبک در بهبودی افراد دچار اختلالات خواب وجود دارد.

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

نقش نوروفیدبک در بزرگسالان

شواهد زیادی مبنی بر اینکه استفاده از نوروفیدبک در بهبودی افراد دچار اختلالات خواب وجود دارد مانند: افراد دارای بی­خوابی، افرادی که سخت به خواب می روند، افرادی که دائما از خواب می پرند، کسانی که مبتلا به اضطراب و افسردگی هستند و دچار اختلالات خواب هستند. نوروفیدبک باعث ایجاد تغییرات، تقویت، تعدیل و افزایش کارایی سلول هاي مغزي میشود. مکانیسم نوروفیدبک بدین صورت هست که به خودتنظیمی مغز در حالات آشفتگی فیزیولوژیک یاری می رساند که باعث بهبود کیفیت خواب می­­شود.

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک در کودکان در تهرانسر

اختلالات خواب دربرگیرنده: شب­ادراری، راه رفتن در هنگام خواب، صحبت کردن در حین خواب، حالات ترس در خواب و اضطراب مرتبط به خواب رفتن است. نوروفیدبک باعث ایجاد تغییرات، تقویت، تعدیل و افزایش کارایی سلول هاي مغزي می شود. استفاده از نوروفیدبک به خود تنظیمی مغز در حالات برانگیختگی فیریولوژیک یاری می رساند و در بهبود اختلالات مرتبط با خواب موثر است و معمولا بهبود کیفیت خواب از اولین علائمی است که افراد وکودکانی که تحت درمان نوروفیدبک قرار گرفته اند، گزارش می­شود.

منابع:

  1.  Neurofeedback for insomnia a pilot study of z –score SMR and individualized protocols
  2. The significance of sigma neurofeedback training on sleep spindles and aspects of declarative memory

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در درمان میگرن، لینک زیر را مطلعه نمایید.

نوروفیدبک در درمان میگرن

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

روانشناسی و نوروفیدبک

ارتوپد فنیبزرگسالانتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهراندرمان اختلالات خواب با نوروفیدبککاردرمانیکودکانکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانیگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرگفتاردرمانی و کاردمانی طراوتمنطقه 21نوروفیدبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.