تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر ؛ تی دی سی اس شماره دو

تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو (۲) در تهرانسر ، نوروفیدبک در تهرانسر

تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو  2  اجرا می‌شود. متخصصین تیم توانبخشی و درمانگر ها به خوبی از کاربرد و استفاده آن در علایم و اختلالات آگاهی دارند و در این زمینه دانش و مهارت کافی دارند. درمانگر به ارزیابی کامل و جامع فرد می پردازد تا ببیند شدت اختلال و علائم در چه حدی است. در صورتیکه روش تی دی سی اس برای مراجع مفید و ضروری باشد، درمانگر به تجویز و اجرای آن می‌پردازد.

هدف توانبخشی در اجرای تی دی سی اس:

وظیفه و هدف نهایی هر درمانگری در اختلالات متنوع، افزایش مشارکت اجتماعی فرد و افزایش استقلال فرد در زندگی روزمره می باشد.  در تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو ( ۲ ) در تهرانسر، در صورتی که فرد اختلال گفتاری، حرکتی، ذهنی یا روانی داشته باشد؛ قطعاً میزان استقلال فرد در زندگی و مشارکت اجتماعی فرد کاهش می‌یابد.

پس درمانگر با انجام سایر مداخلات و روش تی دی اس به فرد کمک می‌کند تا علائم اختلال را تا حد ممکن کاهش دهد. بدین ترتیب میزان مشارکت اجتماعی فرد و استقلال فرد در زندگی روزمره افزایش می یابد و به دنبال آن میزان کیفیت زندگی فرد نیز به طور حتم افزایش می یابد.

 تی دی سی اس چیست؟

تی دی سی اس یک روش تحریک مغزی محبوب است. تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو (۲) برای تنظیم و متعادل کردن تحریک پذیری ناحیه قشر مغزی و جلوگیری از برخی رفتارهای استفاده می‌شود.

این روش برای افزایش شناخت در افراد سالم کاربرد دارد. در روش تی دی سی اس سلول های مغزی را با ارسال سیگنال‌های الکتریکی تحریک و فعال میکنند. این تنظیم و متعادل سازی ایجاد شده توسط این روش به راحت تر کردن پروسه توانبخشی و درمان اختلالات کمک می‌کند.

این روش به عنوان یک تکنیک تحریک عصبی برای بهبود عملکردهای شناختی در افراد بزرگسال و مسن تر شناخته می شود.  بنابراین این روش با عنوان تی دی سی اس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو (۲) برای مدیریت نقص عملکردهای اجرایی مربوط به اختلالات عصبی پیشرونده کاربرد دارد.

تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو (۲) در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

روش تی دی سی اس خلیج فارس و بیماری های مرتبط:

فرایند پیری خود یک فرایند طبیعی است. پروسه پیری و بیماری های عصبی پیشرونده هر دو باعث اختلال در شبکه عملکردی مغز می‌شوند. فرآیند تی دی سی اس بسیار پیچیده است. تی دی سی اس با افزایش نوروپلاستیسیتی عمل می‌کند. پس بهبود عملکرد در ساختارهای عصبی گاهی وابسته به تحریک پذیری الکتریکی می باشد.

مثلاً در بیماران پارکینسون و آلزایمر این روش ممکن است عملکرد هسته  های قاعده ای مغز را در بین قسمتهای تحت قشری و قشری بهبود بخشد.  روش تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو 2 به عنوان یک روش ایمن توصیه می‌شود. البته باید اشاره کرد که باعث تغییرات قطعی و صد در صد در بیماران پارکینسون و آلزایمر نمی‌شود اما همانطور که گفتیم تا حدودی باعث بهبودی برخی از عملکردهای بخش‌هایی از مغز می‌شود.

طی یکی از مطالعات و تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته است؛ این روش روی قسمت پایینی قشر لوب پیشانی انجام شد. این کار در زمانی بود که یادگیری حرکات گفتاری انجام می گرفت. مطالعات نشان داد که این روش سرعت یادگیری را افزایش داده است.

همچنین  در مرکز خلیج فارس توجه میشود که در مورد تی دی سی در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو 2 در تهرانسر در چه حیطه هایی کاربرد دارد. مطالعات دیگری در این زمینه که این روش تا چه حدی روی پیشرفت گفتار و زبان تاثیر دارد در حال انجام می باشد. تمامی این موارد فقط مختص به مغز نمی‌شود؛ بلکه از پوست، جمجمه و مایع مغزی نخاعی نیز عبور می کند. ولی بیشترین تاثیر و کارآیی آن در مغز میباشد.

 روش تی دی سی اس خلیج فارس در چه مواردی کاربرد دارد؟

این روش در موارد مختلفی از جمله موارد زیر کاربرد دارد:

  • افسردگی
  • اسکیزوفرنی
  • وسواس
  • اعتیاد
  • بیماری های پیشرونده عصبی که در تی دی سی اس خلیج فارس در تهرانسر یا تی دی سی اس شماره دو (۲)  به آن توجه می شود

در سایر موارد نیز میزان تأثیر آن در دست بررسی می‌باشد.

منابع

  1. sciencedirect.com
  2. psy.ox.ac.uk

برای اطلاعات بیشتر در زمینه بیوفیدبک، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر ؛ بیوفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسر

ارتوپد فنیگفتار درمانی

تی دی سی اس خلیج فارستی دی سی اس در تهرانسرتی دی سی اس در خلیج فارستی دی سی اس شماره 2تی دی سی اس شماره دوتی دی سی اس شماره دو (۲)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *