کاردرمانی جسمی در تهرانسر

کاردرمانی جسمی در تهرانسر ، کاردرمانی دهکده المپیک در تهرانسر

کاردرمانی جسمی در تهرانسر یکی از حیطه های وسیع کاردرمانی می باشد. در واقع بسیاری از بیماری هایی ‌که از نظر جسمی باعث محدودیت و مشکلاتی در روزمره فرد می شوند، به مداخلات کاردرمانی جسمی نیازمند می باشند. این بیماری ها در هر سنی، از نوزادی تا پیری، ممکن است در افراد مختلف بروز دهند. به دلیل همین بیماری ها نیز ممکن است روند رشد طبیعی نوزادان مختل شده یا افراد دچار مشکل در انجام فعالیت های روزمره شان شوند.

کاردرمانی جسمی در تهرانسر چیست؟

کاردرمانی بخش مهمی از بسیاری از پروتکل های درمان بیماری ها و معلولیت ها است. کاردرمانی بر افزایش استقلال و ظرفیت فعالیتهای روزمره متمرکز است. این می تواند به افراد دارای ناتوانی های جسمی، حسی یا شناختی کمک کند. کاردرمانی به این افراد کمک می کند تا:

 • پیدا کردن راه حل هایی برای دسترسی و انجام فعالیت ها با وجود محدودیت
 • بهبود بخشیدن توانایی آنها برای برای شرکتدر فعالیت های ضروری زندگی
 • بهبود کیفیت زندگی

کاردرمانی جسمی در تهرانسر شامل چه مواردی می شود؟

کاردرمانی می تواند به افراد دارای معلولیت ها و محدودیت های جسمی کمک کند‌. این افراد به دلیل بیماری، آسیب و جراحت ممکن است دچار مشکل شده باشند. این افراد به دلیل مشکلات جسمی ممکن است در تحرک و جا به جایی، انجام حرکات ظریف، انجام فعالیت های روزمره و بسیاری دیگر از حیطههای زندگی خود مشکل داشته باشند. از جمله بیماری ها و شرایطی که به کاردرمانی جسمی در تهرانسر در تهرانسر نیاز دارند، می توان موارد زیر را نام برد:

کاردرمانی جسمی در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

به طور کلی می توان این حیطه از کاردرمانی را به چند دسته تقسیم کرد:

مداخلات کاردرمانی جسمی در تهرانسر

مداخلات کاردرمانی یک رویکرد مراجع محور داشته و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

اهداف درمان تا حد زیادی به خواسته ها، امیدها و نیازهای بیمار مورد نظر بستگی دارد. برخی از بیماران ممکن است هدفشان بهبود توانایی خود در انجام کارهای نظافت منزل باشد، در حالی که دیگران ممکن است علاقه بیشتری به بهبود توانایی های اجتماعی، شغلی یا مدرسه داشته باشند.

کاردرمانگرها می توانند طیف وسیعی از استراتژی ها و تجهیزات را برای کمک به عملکرد فرد و استقلال در فعالیت های روزمره ارائه دهند. برخی از مداخلات کاردرمانی جسمی در تهرانسر عبارتند از:

 • کمک به پیشرفت و بهبود مهارت های حرکتی و توانایی گرفتن جهت بهبود توانایی نوشتن، مسواک زدن، غذا خوردن و…
 • تکنیک های خودتنظیمی و مدیریت عاطفی
 • استراتژی های کنترل درد و خستگی
 • تقویت مهارت های هماهنگی چشم و دست جهت هدف بهبود توانایی بیمار در فعالیت های ورزشی، اوقات فراغت، کار یا مدرسه
 • مداخلاتی جهت بازگشت به کار از مداخلات کاردرمانی جسمی در تهرانسر می باشد.
 • تجویز وسایل و تجهیزات کمکی مورد نیاز، مانند ویلچر، عصای زیر بغل، واکر و…. همچنین آموزش استفاده از آنها جهت حفظ تحرک، جا به جایی و مشارکت اجتماعی
 • تجویز اورتز ها و بریس ها
 • توصیه هایی جهت انجام تطابقات محیطی در محیط خانه و محل کار
 • آموزش استراتژی های ذخیره انرژی
 • توانبخشی حرفه ای
 • افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

نقش کاردرمانی در مشکلات نورولوژی

به اختلالاتی که به دلیل آسیب به سیستم عصبی مرکزی بدن بوجود می آیند، اختلالات نورولوژی می گویند؛ روش های درمانی متنوعی برای این اختلالات پیشنهاد کرده اند، اما کاردرمانی نورولوژی غرب تهران در تهرانسر، تقریبا بهترین روش برای درمان این سری از اختلالات می باشد. خدمات کاردرمانی نورولوژی غرب تهران در تهرانسر شامل برنامه های تحت نظر کاردرمانگر است که برای افرادی طراحی شده است که بیماری ، ضربه یا اختلال سیستم نورولوژی را تجربه می کنند. کاردرمانی نورولوژی، بر بهبود عملکرد شما ، کاهش علائم و بهبود رفاه و کیفیت زندگی تان تمرکز میکند تا بتوانید آنطور که می خواهید زندگی کنید.

منبع کاردرمانی جسمی در تهرانسر

 1. sunrisemedical.com
 2. blog.madeformovement.com

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مداخلات کاردرمانی در اختلالات نورولوژیک، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

https://taravatrehab.com/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84/

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کار درمانی

اتیسماختلالات یادگیریارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهابیش فعالیتاخیر در رشد گفتار و زبانتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصجسمیچیتگرخلیج فارس غرب تهراندیر صحبت کردنذهنیشهرک آزادیشهرک استقلالشهرک سیناشهرک فرهنگیانفلج مغزیکاردرمانیکاردرمانی جسمیکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرمنطقه 21نوروفیدبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.