نوروفیدبک در درمان ام اس در غرب تهران در تهرانسر

نوروفیدبک در درد های مزمن در تهرانسر ، نوروفیدبک در درمان ام اس

نوروفیدبک در درمان ام اس در غرب تهران در تهرانسر به عنوان یک ابزار درمان شناختی کاربرد دارد. نوروفیدبک نوعی بازخورد زیستی است که به کمک آن افراد می توانند یاد بگیرند فعالیت مغز خود را تعدیل کنند. از این رو، نوروفیدبک یک روش آموزشی جایگزین برای هدف قرار دادن مستقیم عملکرد شناختی مغز است. نتایج تحقیقات، بهبود عملکرد شناختی تعدادی از بیماران ام اس را به وسیله درمان با نوروفیدبک نشان داده اند. اما همچنان به تحقیقات بیشتری برای رسیدن به نتایج حداکثری در این زمینه نیاز است.

تاثیر نوروفیدبک برای درمان این بیماری

افسردگی و خستگی از علائم رایج مولتیپل اسکلروزیس(ام اس) هستند. در واقع عوامل اصلی ایجاد اختلال در کیفیت زندگی در این بیماریان می باشند. افسردگی درمان نشده با افکار خودکشی، اختلال در عملکرد شناختی و عدم تمایل به درمان همراه است. به همین دلایل، غربالگری سیستماتیک و مدیریت علائم افسردگی و خستگی برای همه بیماران مبتلا به ام اس توصیه می شود. نوروفیدبک جهت درمان این بیماری بر نواحی مغزی مرتبط با این دو مشکل اثر می گذارد. مطالعات نشان داده اند این رویکرد درمانی در مقایسه با درمان های روتین سبب کاهش بیشتر افسردگی و خستگی بیماران شده است. نکته مهم این که این تأثیرات در پیگیری ۲ ماهه حفظ شده اند.

آیا نوروفیدبک در درمان ام اس در غرب تهران در تهرانسر یک روش علمی می باشد؟

در گذشته­ تصور  این چنین بود که ساز و کارهای فیزیولوژیک بدن تحت کنترل سیستم عصبی خودمختار است مثلا: ضربان قلب و فشارخون عملکردهای خودمختاری می باشند که نمی­توان آنها را به صورت ارادی، کنترل کرد. اما مطالعاتی که در سال 1960 انجام شد، اثبات کرد که انسان ها قادر هستند، عملکردهای فیزیولوژیک بدن را تغییر بدهند. بعلاوه در 30سال اخیر، مطالعات علمی زیادی در مورد نوروفیدبک در تهرانسر جهت پی بردن به توانایی ذهن برای اثر گذاشتن و کنترل کردن بدن و کشف راه هایی که ذهن بر بدن و عملکردهای آن تأثیر می­گذارد و از آنها تأثیر می­پذیرد، انجام شده است مثلا درباره­ی چگونگی ارتباط مغز و روان. در همین راستا در زمینه بالینی اختلالات روانشناختی اثبات شده که به وجود آوردن نوسان و تغییر مناسب در ریتم و فرکانس امواج مغزی، با استفاده از نوروفیدبک می تواند تغییرات مناسبی در حالت­های روانشناختی افراد به وجود آورد.

نوروفیدبک در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

نوروفیدبک در درمان ام اس در غرب تهران در تهرانسر چه نقشی ایفا می کند؟

آن طور که شناخته شده، مولتیپل اسکلروزیس با عملکرد غیر طبیعی مغز همراه است. مناطقی از مغز که توانایی های مختلف جسمی و روحی را کنترل می کنند به درستی کار نمی کنند. نوروفیدبک در درمان ام اس با بهینه سازی عملکرد مغز به سمت الگوی سالم، وضعیت را بهبود می بخشد. به این ترتیب علائم مولتیپل اسکلروزیس کاهش می یابد.

می توان گفت نوروفیدبک بی نظمی های مغز را برای عملکرد بهتر سیم کشی مجدد می کند. مطالعات علمی ثابت کرده اند، نوروفیدبک با ارائه بازخورد شنیداری و بینایی برای بهبود عملکرد مغز، موفقیت بالایی دارد. در نهایت با عملکرد بهتر مغز، علائم آزار دهنده فروکش می کنند.

فواید استفاده از نوروفیدبک در درمان ام اس در غرب تهران در تهرانسر

درمان مولتیپل اسکلروزیس معمولاً بر سرعت بهبودی بعد از حملات، کند کردن پیشرفت بیماری و کنترل علائم متمرکز است. نوروفیدبک برای درمان این اختلال مستقیماً با مغز فرد کار می کند. این درمان معمولا تجربه لذت بخشی برای فرد رقم می زند و اثبات شده که انجام آن موثر است. علاوه بر این ها درمان با استفاده از این روش فواید خاص خود را دارد از جمله:

  • روش درمانی بدون استفاده از دارو
  • غیرتهاجمی و قابل پذیرش
  • بدون عوارض جانبی
  • نتیجه بخشی اثبات شده از نظر بالینی
  • اثرات ماندگار و طولانی مدت

منابع نوروفیدبک در درمان ام اس

  1. onlinelibrary.ectrims-congress.eu
  2. leighbrainandspine.com
  3. pubmed.ncbi

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در درمان صرع، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

نوروفیدبک در درمان صرع در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

روانشناسی و نوروفیدبک

اتیسماختلالات یادگیریارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهابیش فعالیتاخیر در رشد گفتار و زبانتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهرانذهنیشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناشهرک فرهنگیانکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21مهارت های اجتماعینوروفیدبکنوروفیدبک در درمان ام اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *