قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر

ارتوپد فنی در واریس ، قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر

قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر برای کمک به قرار گرفتن ستون فقرات در راستای صحیح طراحی شده است. این بریس با عقب کشیدن شانه ها، ستون فقرات را صاف نگه می دارد. این وسیله کمکی فشار رو به جلو را از روی مهره ها بر می دارد. بنابراین امکان رشد استخوانی در جلوی مهره ها فراهم شده تا همزمان با ناحیه پشتی مهره ها رشد کنند. استفاده از قوزبند در ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر معمولاً به مدت یک سال، ۱۶ تا ۲۴ ساعت در روز، تجویز می شود. نکته مهم این که قوزبندها فقط در افراد در سن رشد نقش درمانی دارد. در حالی که برای بزرگسالان بیشتر با وضعیت دهی صحیح کمک کننده است.

قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر و شرایط استفاده از آن

اگر قوز پشتی خیلی شدید نباشد، معمولا استفاده از قوزبند پیشنهاد می شود. از این بریس ها معمولاً برای قوز پشتی خفیف تا متوسط ​​استفاده می شود. قوزبند ها معمولا سفت و سخت هستند و باید ۲۳ ساعت در روز استفاده شوند. آن ها را می توان در زیر لباس پوشید. مشخص شده قوزبند طبی فقط در صورتی کاربردی خواهد بود که به طور مداوم استفاده شود. می توان هنگام شست و شو، تعویض لباس و انجام ورزش بریس را درآورد. دوره استفاده از قوزبند بهتر است با انجام تمرینات ورزشی همراه باشد. تمرین های کششی و فعالیت های هوازی برای کاهش درد و خستگی ناشی از خمیدگی ستون فقرات بسیار موثر هستند.

عدم درمان قوز یا خمیدگی پشتی چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت؟

اگر خمیدگی پشتی بدتر شود، می تواند حرکت ستون فقرات را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین منجر به درد یا آسیب بیشتر شود. این درد می تواند در قسمت های بدون آسیب ستون فقرات(به عنوان مثال گردن) اتفاق بیفتد. زیرا این قسمت ها در واقع عملکرد بخش آسیب دیده را جبران می کنند. بیشتر اوقات، قوز پشتی فقط باید ارزیابی، و سپس از طریق مشاهده مستمر پیگیری شود. اکثر افراد دچار خمیدگی پشتی به جز بستن قوزبند طبی، تا زمان تکامل رشدی، نیازی به انجام معاینات منظم ندارند. قوز پشتی ایجاد شده در کودکی یا نوجوانی که بدون درمان باقی مانده باشد عوارضی را در پی دارد. از عوارض آن می توان ساییدگی مهره ای در آینده و در نتیجه بروز درد یا فشار عصبی را نام برد.

عوامل موثر در اثر بخشی قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر

  • سن بیمار
  • چه میزان از سن رشدی بیمار برای ایجاد تغییر باقی مانده است. اگر سن رشدی بیمار گذشته باشد، بریس از نظر متوقف کردن پیشرفت قوز پشتی تاثیر چندانی نخواهد داشت.
  • مهره ها به چه میزان گوه ای شکل شده اند. در کیفوز، قسمت جلوی مهره ها به سرعت پشت مهره ها رشد نمی کنند، بنابراین در نهایت گوه ای شکل می شوند.
  • شدت خمیدگی پشتی. قوزبند طبی معمولاً برای خمیدگی های بیشتر از ۷۰ درجه توصیه می شود.
  • احتمال بیشتر شدن خمیدگی و قوز پشتی. اگر خمیدگی شدید باشد و بیمار در دوران رشد نوجوانی باشد، احتمالا با رشد او، شرایط بسیار بدتر خواهد شد.

استفاده از قوزبند می تواند به کنترل درد کمک کند. همچنین پیشرفت خمیدگی پشتی را کند یا متوقف کند. این کارها سبب می شود از نیاز به عمل جراحی در آینده جلوگیری شود.

چه کسانی به خدمات ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند:

گروه اول از افرادی که به خدمات ارتوپد فنی  نیاز دارند عبارتند از: افرادی که دارای مشکلات پا درد، زانودرد، کمردرد، صافی کف پا، عقب زدگی زانو، بدشکلی پا و کسانی که پا، دست، چشم و گوش خود را ازدست داده اند و نیاز می باشد برایشان وسیله ای ساخته شود. این افراد ممکن است به قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر نیاز داشته باشند.

گروه دوم  از افرادی که به خدمات ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند عبارتند از: کسانی که دارای معلولیت های مختلف هستند مانند افراد ضایعه نخاعی، فلج اطفال، جانبازان گرانقدر، افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، افراد مبتلا به فلج مادرزادی و ….. این افراد ممکن است به بریس در تهرانسر نیاز داشته باشند.

گروه سوم  از افرادی که به خدمات ارتوپدفنی غرب تهران در تهرانسر نیاز دارند عبارتند از: کسانی که به صورت اورژانسی مراجعه می کنند  و دچار حادثه شده اند مانند: تصادف، پرت شدن از ارتفاع و… که نیاز فوری به وسایل کمکی و تثبیتی دارند.

منابع قوزبند طبی در غرب تهران در تهرانسر

  1. spineuniverse.com
  2. britscoliosissoc.org

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ارتوپد فنی

ارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهاتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصجسمیچیتگرخلیج فارس غرب تهرانشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناقوزبند طبیگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21نوروفیدبک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.