بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر ؛ بیوفیدبک شماره دو در تهرانسر

بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا بیوفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسر ، نوروفیدبک در ضربه مغزی خفیف در تهرانسر ، نوروفیدبک در اختلال اضطراب پس از حادثهفیف

بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو 2 در تهرانسر، درمانگر  به بررسی و ارزیابی علائم و نشانه های فرد می‌پردازد. اعضای تیم توانبخشی مرکز خلیج فارس از جمله درمانگرها، تخصص و مهارت کافی در این زمینه را دارند. درمانگر می‌داند که بیوفیدبک در چه مواردی کاربرد دارد. درمانگر دانش و مهارت کافی را در کار کردن با دستگاه و بیوفیدبک را دارد. پس ابتدا به ارزیابی کامل فرد می‌پردازد تا ببیند که فرد چه اختلال و علائمی دارد. سپس با توجه به نتایج ارزیابی و علائم فرد، لزوم اجرای بیوفیدبک را تشخیص می دهد. بیوفیدبک در مواد مختلف می‌تواند به فرد کمک کند تا فرد با کمک بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسر، در زندگی به سطح ایده‌آل خود در زمینه‌های مورد نظرش برسد.

روش های مختلف بیوفیدبک:

در بیوفیدبک از روش های مختلفی استفاده می شود. تعیین نوع روش بسته به تشخیص درمانگر بستگی دارد. تشخیص درمانگر نیز بسته به شدت اختلال فرد، وضعیت فرد و سایر عوامل مربوطه می باشد.

برخی از این روش ها در روش بیوفیدبک عبارت است از:

روش پاسخ پوستی برقی:

استرس معمولاً یک پاسخ عرق مانند ایجاد می‌کند. این پاسخ به ویژه در سر دیده می‌شود. استرس و اضطراب باعث عرق کردن می شوند. بیوفیدبک از پاسخ های پوستی استفاده می‌کند، تا روش درمانی بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو 2 در تهرانسر به فرد یاد دهد که عرق خود را کنترل کند. این امر استرس و اضطراب را کنترل می‌کند و  برای بدن و مغز آرامش را به ارمغان می‌آورد.

بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا بیوفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

روش تنظیم دمای پوست:

این روش ابزاری است که فیدبک را در مورد دمای پوست به فرد ارائه می‌دهد. وقتی فرد در وضعیت تنظیم شده قرار ندارد، انقباض عروقی اتفاق می‌افتد و دست ها سرد میشوند. بیوفیدبک به فرد یاد می‌دهد که چگونه گرمای دست هایش را تنظیم کند.. پس فرصت آرامش برای مغز و بدن ایجاد می شود. در نهایت استرس و اضطراب کاهش می‌یابد.

روش الکترومیوگرافی در بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو 2 در تهرانسر:

این روش به فرد یاد می‌دهد که چگونه عضلاتی که در وضعیت استرس قرار دارند را ریلکس کند. عضلات معمولاً در زمان اضطراب حالت تنیده به خود می‌گیرند. آموزش و تمرین ریلکس بودن به عضلات در طول بیوفیدبک هم به کاهش اضطراب کمک می کند و هم به فرد کمک می‌کند تا تکنیک های مفید در مقابله با اضطراب را یاد بگیرد.

تنوع ضربان قلب:

این روش فرد را تشویق می کند تا نفسش را با ضربان قلب تنظیم کند. قلب روی مغز تاثیر بسزایی دارد. تنظیم ضربان قلب باعث ایجاد تناسب بین این دو در بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو 2 در تهرانسر می شود. درطول وضعیت استرس آور، قلب به طور برانگیخته ای می زند که باعث کاهش توانایی مغز برای استفاده از عملکردهای اجرایی می شود. پس  این روش تاثیر بسزایی روی سلامت قلب و مغز دارد. همچنین باعث افزایش کارایی ذهن در وضعیت‌های حساس می شود.

 کاربرد بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر در اختلالات:

بیوفیدبک تاثیر بسزایی روی کنترل علائم دارد. البته درمانگر می داند که فرد باید به خوبی نسبت به این روش آگاه باشد تا همکاری لازم را داشته باشد. پس درمانگر قبل از اجرا به فرد یا خانواده وی آگاهی کامل را می دهد.

بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو 2 در تهرانسر در اختلالات مختلف در کودکان و بزرگسالان کاربرد دارد. برخی از این اختلالات که بیوفیدبک روی آنها تاثیر فراوانی دارد عبارتند از:

  • میگرن
  • کنترل احساسات
  • اضطراب
  • مدیریت استرس
  • افسردگی
  • دردهای مزمن
  • وسواس‌های فکری و بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر
  • اختلالات تمرکز و موارد مربوط به آن
  • سلامت عمومی و رفاه

پس بیوفیدبک  می‌تواند در کنترل علائم ذهنی، جسمی و روانی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وظیفه و هدف نهایی هر درمانگری، افزایش استقلال فرد در زندگی  روزمره، افزایش مشارکت اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی فرد به دنبال آن می باشد. پس درمانگر بنابر تشخیص و لزوم آن به اجرای بیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا  بیوفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسر می‌پردازد. با کاهش علائم  استرس هم سلامت فرد ارتقا می یابد و هم مشارکت فرد در جامعه افزایش می‌یابد. به دنبال آن کیفیت زندگی فرد و میزان رضایت فرد به میزان زیادی افزایش می یابد.

منابع

  1. advancedots

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در درمان میگرن، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

نوروفیدبک در درمان میگرن در تهرانسر

کار درمانیگفتار درمانی

بیوفیدبک خلیج فارسبیوفیدبک خلیج فارس در تهرانسربیوفیدبک در خلیج فارسبیوفیدبک شماره 2بیوفیدبک شماره دوبیوفیدبک شماره دو (۲)بیوفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسربیوفیدبکدر تهرانسر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *