ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر ؛ ارتوپد فنی شماره 2 در تهرانسر

ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر ، ارتوپدفنی در تهرانسر ، اسپلینت خار پاشنه در غرب تهران در تهرانسر

ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره دو ( 2 ) در تهرانسر، همکاری تنگاتنگی با جراحان ارتوپد دارد. ارتوپد فنی فرد و محیط را ارزیابی می‌کند و با توجه به همه عوامل  به تجویز می‌پردازد. آنها در صورت لزوم اندام فرد را گچ می گیرند و در زمان مناسب از گچ خارج می‌کنند. وسیله های کمکی راه رفتن توسط ارتوپد فنی بررسی و تجویز می‌شود. ارتوپد فنی همه وسایل و تجهیزات مرتبط را به خوبی می‌شناسد و در صورت لزوم بهترین آنها را برای فرد بررسی می‌کند و تجویز می‌کند. در صورتی که فرد برای ارتز و پروتز ارجاع داده شود ، ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر با قالب گیری و انتخاب بهترین جنس متناسب با وضعیت فرد، ارتز یا پروتز را می سازد.

ارتوپد فنی کیست؟

ارتوپد فنی در همکاری با جراح ارتوپد، به بهبود و مراقبت از فردی که دچار بیماری‌های سیستم اسکلتی عضلانی شده است کمک می‌کند. یکی از مهم‌ترین وظایف ارتوپد فنی کمک به جراح در شکستگی ها و کمک به پروسه جراحی می باشد. ارتوپد فنی در شکستگی ها و مشکلات مفصلی نیز نقش بسیار مهمی دارد. البته ارتوپد فنی فقط در این موارد نقش ندارد. بلکه در موارد دیگر نیز بسیار نقش مهمی دارد. ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر در شکستگی ها و سایر موارد مرتبط اندام درگیر  یا عضو درگیر را گچ گیری می کند و به بیمار اطلاعات و آگاهی لازم را می‌دهد.

ارتوپد فنی در صورت لزوم برای بیماران وسیله کمکی راه رفتن را تجویز می کند. انواع مختلفی از این وسیله ها در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارد. ارتوپد فنی با بررسی وضعیت فرد بهترین وسیله کمکی راه رفتن را برای فرد تجویز میکند. ارتوپد فنی همچنین به فرد یاد می دهد که چگونه از این وسیله استفاده کند و با کمک آن راه برود. برخی از انواع وسیله های کمکی راه رفتن تجویزی توسط ارتوپد فنی خلیج فارس ( شماره دو ( 2 )) در تهرانسر عبارتند از:

  • عصاها
  • کراچ ها
  • عصاهای کانادایی
  • عصای زیر بغلی
  • عصاهای دستی
ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر ، کفش و کفی طبی خلیج فارس در تهرانسر ، کفش طبی در تهرانسر ، ارتوپدفنی تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

تجویز اسپیلنت در کلینیک ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر

اسپیلنت وسیله ای است که برای حفاظت از اندام، حفظ دامنه حرکتی، ثابت نگه داشتن اندام و به حرکت درآوردن آن استفاده می‌شود. معمولا لازم است پس از جراحی یا شکستگی اندام ثابت نگه داشته شود تا از مفصل حفاظت شود.

ارتوپد فنی اسپیلنت را بگونه ای طراحی می کند تا فرد بعدا دچار عوارض جانبی چون کوتاهی نشود. در برخی از وضعیت ها مفاصل و عضلات دچار کوتاهی می شوند و برخی از حرکت ها را از دست می‌دهند. پس ارتوپد فنی خلیج فارس ( شماره 2 ) در تهرانسر  با در نظر گرفتن همه جوانب و موضوعات اسپیلنتی را برای فرد طراحی می‌کند که بهترین وضعیت ممکن را به اندام فرد ارائه دهد. گاهی اسپیلنت برای کمک به برخی حرکات برای فرد تجویز می‌شود. پس تشخیص ارتوپد فنی در این موارد بسیار مهم است.

 تجویز ارتز، پروتز و بریس توسط ارتوپد فنی:

ارتز وسیله ای کمکی است که برای انجام عملکرد بهتر فرد در زندگی تجویز میشود. مثلا ارتز سه نقطه ای انگشتان به عملکرد بهتر انگشتان کمک می‌کند.

پروتز نوعی اندام مصنوعی است که برای افرادی که به آن نیاز دارند تجویز می‌شود. تجویز این گونه موارد توسط ارتوپد فنی خلیج فارس ( شماره 2 ) در تهرانسر ه دقت و مهارت بسیار بالایی نیاز دارد.

ارتز و پروتز مورد نظر باید از نظر شکل، اندازه و عملکرد کاملاً با نیازهای فرد همخوانی داشته باشد. مثلا ممکن است برخی از جنس ها سنگین باشد و برای برخی از افراد نامناسب باشد.  گاهی ممکن است لازم باشد تا جنس خاصی را برای فرد تجویز کرد. پس قطعاً جنس ماده به کار رفته در وزن و کاربرد ارتز و پروتز تاثیر دارد.

بریس ها نیز یکی از وسیله‌های کمکی می باشد که توسط کارشناسان و متخصصین ارتوپد فنی تجویز می‌شود. بریس ها تقریباً وسیله‌ای پوشیدنی هستند که در موارد بسیار شدید به کار می‌روند. ارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسر یا ارتوپد فنی شماره (۲) در تهرانسر در نظر میگیرد که معمولاً بریس ها برای ایجاد راستای مناسب، حمایت، ثبات و حفاظت از بخشهای مورد نظر بدن استفاده می‌شوند. معمولاً افرادی که دچار شکستگی، پارگی، کشیدگی عضلانی، دررفتگی مفصل و… شده‌اند، کاندید استفاده از بریس هستند. گاهی برای برخی از مشکلات ستون فقرات نیز بریس تجویز می‌شود.

در نهایت ارتوپد فنی با شناسایی نیازها و داشتن دانش کافی در مورد وسیله های کمکی انواع اسپیلنت، ارتزها، پروتزها و بریس ها به تجویز و ارائه آنها به مراجعان می‌پردازد و به عملکرد بهتر این افراد در زندگی روزمره و زندگی اجتماعی کمک شایانی می‌کند. در نتیجه با کمک ارتوپد فنی خلیج فارس ( شماره دو ( 2 )) در تهرانسر کیفیت زندگی و استقلال فرد در زندگی افزایش می‌یابد.

منابع

  1. nwbrowardorthopedics
  2. learn.org

برای اطلاعات بیشتر در زمینه زانوبند طبی، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

زانوبند طبی در تهرانسر ؛ ارتوپدفنی تهرانسر

ارتوپد فنی

ارتوپد فنی خلیج فارسارتوپد فنی خلیج فارس در تهرانسرارتوپد فنی در تهرانسرارتوپد فنی در خلیج فارس شماره 2ارتوپد فنی شماره 2 در تهرانسرارتوپد فنی شماره 2دو در تهرانسرارتوپد فنی شماره دو در تهرانسر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *