نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری در تهرانسر

نوروفیدبک خلیج فارس در تهرانسر یا نوروفیدبک شماره دو (۲) در تهرانسر ، نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری

نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری در تهرانسر ، مانند سایر مشکلات مربوط به مغز، نقش موثری ایفا می کند. عملکرد مغز انسان سیستمی فوق العاده پیچیده دارد. اسکن مغز افراد مبتلا به اختلال وسواس جبری فعالیت غیرطبیعی را در مناطق مرتبط با احساسات و واکنشها نشان می دهد. به طوری که آنها را مستعد تفکر بیش از حد یا تکرار برخی کارها می کند. که این منجر به تشکیل یک الگوی دایره وار در عملکرد امواج مغزمی شود. از نوروفیدبک برای آموزش نواحی مرتبط با کنترل واکنشهای احساسی مغز استفاده میشود.

زمینه های اختلال وسواسی جبری

افراد دچار این اختلال به طور مداوم برخی از افکار یا اعمال خاص را تکرار می کنند. نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری با آرام سازی مغز، ازتکرار این رفتارها و افکار جلوگیری می کند. اختلال وسواس جبری در زمینه های مختلفی رخ می دهد. اما انواع شایعتر آن شامل موارد زیر است:

  • نگرانی از آلوده شدن به میکروب
  • ترس از آسیب رساندن به خود یا دیگران
  • تمرکز بیش از حد برروی قوانین
  • حساسیت افراطی در مسائل دینی
  • بررسی بیش از حد قفل در، اتو، اجاق گازو…
  • وسواس در شمارش یا رعایت ترتیب
  • احتکار و نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری در تهرانسر

تاثیرات نوروفیدبک دراختلال وسواس جبری در تهرانسر از چه طریقی صورت می گیرد؟

نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری در تهرانسر ، نوروفیدبک در افزایش توجه و تمرکز در تهرانسر ، نوروفیدبک در حافظه در تهرانسر ، نوروفیدبک در ضربه مغزی خفیف در تهرانسر ، نوروفیدبک در دردهای مزمن در تهرانسر ، درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

به طور کلی این کار با تنظیم الگوهای مغزی انجام می شود. نوروفیدبک فعالیت امواج پر کار مغز را کاهش می دهد تا به بازآموزی مغز کمک کند. به این صورت از واکنش بیش از حد سیستم عصبی جلوگیری می شود. به این ترتیب علائم اختلال وسواس جبری کاهش پیدا می کند. با دادن بازخوردمستقیم، مغز یاد می گیرد که به مرور، خود را تنظیم کند. به این ترتیب سیستم لیمبیک می تواند به محرکها واکنش مناسبتری نشان دهد. نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری مستقیماً بر ضمیر ناخودآگاه تأثیر می گذارد. از بین بردن چارچوب مغز همراه با آرام سازی سیستم عصبی به درمان این اختلال کمک می کند.

نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری در تهرانسر چه برتریهایی نسبت به استفاده از دارو دارد؟

استفاده از نوروفیدبک مزایای زیادی نسبت به دارو دارد.  مهمترین آن این است که به مغز کمک می کند تا از نظر فیزیکی تغییرکند. به این صورت افکار و رفتارهای ناخواسته کاهش یافته یا از بین می روند. اما داروها قادر به انجام این کار نیستند. بنابراین معمولا پس از قطع آنها، رفتارهای وسواسی برمی گردند. بیمارانی که تحت درمان نوروفیدبک در اختلال وسواسی جبری قرار گرفته اند این موضوع را تایید می کنند. آنان بیان کرده اند که پس از درمان، چالش بسیار کمتری با افکار یا رفتارهای آزار دهنده خود داشته اند. و خیلی ساده تر توانسته اند آنها را مهار کنند.ذهن آنها آرام تر است و بهتر می تواند این مسائل را در هنگام بروز مدیریت کند. بهترین حالت درمانی استفاده از نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری در تهرانسر و داروها به طور همزمان صورت بگیرد.

نقش نوروفیدبک در حافظه

نوروفیدبک دستگاهی است که  پالس ها را به عصب ها  هدایت می کند که از طریق چسب هایی روی سر وصل می شود و پالس هایی را جهت تحریک سلول های عصبی ارسال می کند.  هر رفتار و  عملکرد ما، جایگاه مشخصی در مغز دارد و این رفتارها و عملکرد های انسان به وسیله ناقل ها و امواج عصبی به حالت تعادل دست پیدا می کن . نوروفیدبک با دریافت امواج روی پوست سر می تواند ما را به خواسته هایمان نزدیک تر کند. نوروفیدبک در حافظه، امواج آلفای مغز را هدف قرار می دهد و  از طریق آموزش به فرد که تحت درمان نوروفیدبک در حافظه است باعث می شود امواج آلفا دچار تغییراتی شوند که در نهایت باعث تقویت حافظه می شود.

منابع نوروفیدبک در اختلال وسواس جبری

  1. drroseann.com
  2. centerforbrain.com

برای اطلاعات بیشتر در زمینه نقش نوروفیدبک در حافظه، لینک زیر را مطالعه نمایید.

نوروفیدبک در حافظه در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوروفیدبک

اتیسماختلالات یادگیریارتباطارتباط غیرکلامیارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهابیش فعالیتاخیر در رشد گفتار و زبانتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهرانذهنیشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناشهرک فرهنگیانکودکان و بزرگسالانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانمنطقه 21نوروفیدبکنوروفیدبک در اختلال وسواس جبری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *