گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

کاردرمانی ذهنی غرب تهران در تهرانسر ، گفتاردرمانی در کودکان بیش فعال در تهرانسر ، گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر با داشتن تیم مجرب و امکانات به روز آماده خدمات رسانی به مراجعان می باشد. قطعاً برای هر پدر یا مادری سخت است که ببیند فرزندش در زندگی و حیطه سلامت دچار مشکل شده است. بهترین کار ارجاع به موقع می باشد تا کودک هرچه زودتر خدمات توانبخشی را دریافت کند و در زندگی نتایج آن را ببینند. پس ارجاع به موقع بهترین کمکی است که والدین می توانند به کودکانشان کنند تا هرچه زودتر کودکان به سطح کودکان عادی برسند. بدین ترتیب زندگی برای این کودکان و خانواده آنها راحت‌تر خواهد بود.

 توضیح گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر :

گفتاردرمانی شاخه ای از علوم توانبخشی می باشد که فقط روی گفتار تمرکز نمی‌کند بلکه شاخه‌های متعددی دارد. گفتاردرمانی موجب می شود که کودکان و بزرگسال مشکلش را رفع کند و بهبود یابد. همچنین گفتار درمانگر به تعمیم این بهبود در محیط های مختلف کمک می کند. حیطه هایی که در آن گفتاردرمانی به بهتر شدن  مراجعان کمک می‌نماید عبارتند از:

 • گفتار و تکلم: ممکن است کودک و بزرگسال به دلایل مختلف از جمله ضعف عضلات صورت، چانه، زبان، کوتاهی بند زیر زبان، مشکلات مغزی و… قادر به تکلم واضح و درست نباشند. پس گفتار درمانگر در گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر با توجه به علت، شدت و سایر عوامل مرتبط به رفع این مشکل در فرد کمک می‌کند. بدین ترتیب فرد بهتر می تواند خواسته ها، سوالات، نیازها و ایده‌های خود را بیان کند.
 • زبان و تفکر: ممکن است فرد از نظر جسمانی هیچ مشکلی نداشته باشد، اما از نظر ذهنی قادر به درک گفته های دیگران یا آماده کردن گفته های خودش نباشد. پس چنین فردی در بیان خواسته های خود و درخواست های دیگران دچار مشکل می‌شود. حال می‌توان تصور کرد که حضور در اجتماعات، محیط کاری یا تحصیلی تا چه حد برای این افراد سخت می باشد.
 • بلع در گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر : کسی که به علل مختلف مانند بیماری آلزایمر، ضعف عضلات، سکته و… قادر به بلع درست نباشد، به مرور تغذیه فرد و میزان دریافت مواد لازم برای بدن کاهش می یابد. پس ممکن است فرد دچار سوء تغذیه شود و سلامت فرد به خطر بیفتد. ممکن است فرد دچار احتقان شود. پس گفتار درمانی در اینجا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.
گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

سایر حیطه های مرتبط با گفتاردرمانی:

گفتاردرمانی علاوه بر موارد ذکر شده در حیطه‌های زیر نیز کاربرد دارد:

 • روابط اجتماعی و ارتباطات: ممکن است برخی از افراد به دلایل مختلف از نظر گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر از جمله مشکلات سلامت یا عدم دارا بودن مهارتهای کافی در روابط اجتماعی و ارتباطات مشکل داشته باشند. این مشکلات روی زندگی فرد تاثیرات منفی و مخرب میگذارد. کودک یا بزرگسال در محیط تحصیلی و کاری دائماً دچار مشکل می شود. پس در اینجا نیز نقش گفتار درمانی بسیار مفید و موثر می باشد.
 • تنفس: ممکن است برخی از افراد در تنفس دچار مشکل شوند. این مشکل روی سلامت, فعالیت‌های روزمره زندگی مانند راه رفتن, دویدن و… اثر بگذارد. همچنین ممکن است با شدت گرفتن آنها، اختلال روی گفتار فرد نیز اثر بگذارد. گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر با تقویت عضلات تنفسی، تصحیح نحوه تنفس، آموزش تکنیک ها و… به بهبود تنفس و سلامتی فرد کمک فراوانی می کند.

 گفتاردرمانی در چه اختلالاتی کاربرد دارد؟

گفتاردرمانی در هر بیماری که موجب شود فرد در حیطه‌های گفتار، زبان، بلع، تنفس و ارتباطات دچار مشکل شود خدمات توانبخشی را ارائه می‌دهد. گفتاردرمانی در کودکان و بزرگسالان کاربرد دارد. برخی از این اختلالات که موجب می‌شود فرد کاندید خدمات توانبخشی گفتار درمانی شود عبارتند از:

 • لکنت زبان که با مداخلات گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر قابل بهبود می باشد.
 • لرزش صدا
 • پیری صدا
 • تاخیر گفتاری در کودکان
 • اوتیسم
 • سندروم داون
 • درد هنگام صحبت کردن
 • لالی انتخابی
 • بی صدایی در گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر
 • مشکلات شناختی
 • سکته دیسفاژی
 • دیس آرتری و…

گفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر ؛روش ارزیابی های گفتاردرمانی دراختلال لکنت زبان:

گفتاردرمانگر در گفتار درمانی در لکنت زبان ابتدا فرد را ارزیابی می کند تا ببیند در تلفظ چه کلمات، حروف یا صداهایی مشکل دارد. گفتار درمانگر فرد را از نظر حذف یا اضافه کردن حروف یا صدا ها نیز بررسی می‌کند.

گفتاردرمانگر فرد را از نظر شدت لکنت زبان و سایر فاکتورها مانند عوامل محیطی، کاری و تحصیلی بررسی می کند. مثلاً لکنت زبان می تواند روی تحصیل و عملکرد دانش آموزان تاثیر بگذارد. این کودکان علاوه بر افت تحصیلی ممکن است دچار کاهش عزت نفس و اعتماد به نفس  شوند. همچنین مشارکت اجتماعی و به تبع آن رشد اجتماعی کودکان کاهش می یابد.

پس گفتاردرمانگر در گفتار درمانی در لکنت زبان با توجه به همه این عوامل و نتایج ارزیابی، برنامه درمانی را تنظیم می کند. پس طبیعی است برنامه درمانی هر فرد با فرد دیگر متفاوت باشد. گفتار درمانگر سعی میکنند تا فرد را به حداکثر ظرفیت بهبودی خود برساند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه فرمایید.

گفتار درمانی در لکنت زبان

منابع:

 1. my.clevelandclinic.org

گفتار درمانی

گفتاردرمانی در تهرانسرگفتاردرمانی شهرک ولیعصرگفتاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.