گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر

گفتاردرمانی در اختلالات صوتی در غرب تهران در تهرانسر ، مدلهای اختلالات زبان در کودکان ، گفتاردرمانی اختلالات صوت خلیج فارس در تهرانسر ، گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر

گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر آماده ارائه خدمات گفتاردرمانی به ساکنین تهران، به خصوص اهالی عزیز تهرانسر و منطقه ۲۱ و غرب تهران می باشد. شهرک دانش یکی از شهرک های نزدیک تهرانسر است که از نظر دسترسی، موقعیت مکانی بسیار مناسبی دارد. گفتاردرمانی شاخه ای از علم توانبخشی است که به ارزیابی، پیشگیری و درمان مشکلات زبان و گفتار می پردازد. این کار توسط آسیب شناس گفتار و زبان انجام می گیرد که اغلب از آن ها با عنوان گفتاردرمانگر یاد می شود. فعالیت های مداخله ای در زمینه فن بیان و سایر موارد بستگی به نوع اختلال گفتاری یا زبانی دارد. متخصصین خبره گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر با انجام ارزیابی و مداخلات حرفه ای بهترین نتیجه را حاصل می کنند.

روند برگزاری جلسات گفتاردرمانی

در اکثر موارد اولین جلسه گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر با ارزیابی توسط گفتاردرمانگر آغاز می شود. سپس با توجه به نتیجه ارزیابی، نوع اختلال گفتاری، ارتباطی یا بلعی فرد مشخص می شود. در ادامه متخصص گفتاردرمانی بهترین روش درمانی را برای هر فرد به صورت اختصاصی شناسایی کرده و پروسه درمان آغاز می شود. درمان در نظر گرفته شده، کاملا به شرایط فرد و توانایی های او بستگی دارد. به همین دلیل در گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر برای هر شخص برنامه اختصاصی با جزئیات دقیق در نظر گرفته می شود.

با گذشت چند جلسه و طبق برنامه تعیین شده، درمانگر پیشرفت مراجع را به طور مداوم پیگیری می کند. سپس در صورت لزوم تغییراتی در برنامه درمانی اعمال شده و یا همچنان برنامه قبلی ادامه داده می شود. گفتاردرمانی به افراد کمک می کند تا بتوانند واضح تر صحبت کنند. همچنین صحبت های دیگران را به درستی درک کرده و مفاهیم را انتقال دهند. این مسئله سبب می شود تا نسبت به ارتباط با دیگران اعتماد به نفس بیشتری داشته و منزوی نشوند.

گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

با مراجعه به گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر ، چه میزان تغییرات و پیشرفتی را می توان انتظار داشت؟

در پاسخ به این سوال یک مسئله قطعی وجود دارد. اینکه میزان موفقیت آمیز بودن درمان در افراد با مشکلات و شرایط مختلف، متفاوت خواهد بود. به علاوه اینکه موارد دیگری هم در میزان پاسخ دهی مداخلات گفتاردرمانی نیز موثر هستند. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به زمان آغاز درمان، سن بیمار و شدت ضایعه اشاره کرد. اما مهم ترین عامل در کنار همه این موارد، میزان توانمندی، مهارت، خلاقیت و تجربه درمانگر است. گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر با گرد هم آوردن متخصصین مجرب کسب بهترین نتیجه ممکن را برای مراجعین تضمین می کند.

همانطور که گفته شد یک عامل موثر در پیشرفت مراجع، مراجعه به موقع و شروع هرچه سریعتر درمان است. نتایج موفقیت آمیز مداخلات گفتاردرمانی در کودکان خردسال بیانگر اهمیت شروع زود هنگام درمان است. اما این به معنی آن نیست که شروع مداخلات در سنین بالاتر بی تاثیر خواهد بود. تنها لازم است بدانیم بهترین زمان برای مراجعه به گفتاردرمانی، زود ترین زمان ممکن خواهد بود. متخصصین گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر با تدوین مناسب ترین برنامه درمانی برای کودکان و بزرگسالان، بهترین تغییرات را برای آن ها رقم می زنند.

چه افرادی با چه اختلالاتی نیاز به مراجعه به گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر دارند؟

اختلال گفتاری می تواند بر ارتباطات فرد و سایر جنبه های زندگی او تاثیر گذار باشد. نقش گفتاردرمانگر، حمایت از افرادی است که از انواع اختلالات گفتاری-زبانی، ارتباطی یا بلعی رنج می برند. بنابراین هم کودکان و هم بزرگسالان ممکن است نیاز به مراجعه به گفتاردرمانی داشته باشند. از جمله مشکلاتی که می توان برای درمان آن ها به گفتاردرمانی تهرانسر مراجعه کرد شامل موارد زیر است:

  • اختلالات گفتاری. شامل مشکل در تولید صحیح یا روانی گفتار( لکنت)
  • اختلالات زبانی. با وجود این اختلالات، فرد در درک صحبت های دیگران و به اشتراک گذاشتن افکار و احساساتش به مشکل بر می خورد.
  • اختلالات ارتباطاتی اجتماعی
  • اختلالات شناختی-ارتباطی. شامل مشکلاتی در برنامه ریزی، سازماندهی افکار، حل مسئله توجه و حافظه
  • اختلالات بلع(دیسفاژی). شامل مشکلات تغذیه و بلع که اغلب در بیماران دچار ضایعات مغزی دیده می شوند.

گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر ؛آسیب های مغزی و اختلالات گفتار و زبان؛ تومورها، عفونت، اشعه درمانی:

مرگ و میر به دلیل سرطان لنفوسیتی حاد در کودکان، با ظهور پرتودرمانی مغز بسیارکاهش یافته است. اما این «معالجه» گاهی اوقات پیامد اسف­باری ایجاد می­کند؛ مشکلات یادگیری، از دست دادن مهارتهای تکاملی آموخته شده قبلی، یا حملات تشنجی .تومورهای مغزی هم می­توانند عملکرد شناختی و ارتباطی را تحت تأثیر قرار دهند. علاوه بر این آسیب مغزی که می­تواند بر رشد و تکامل زبان اثر بگذارد ممکن است ناشی از بیماریهای عفونی مانند مننژیت نیز باشد.

نتیایج دراز مدت این نوع از ضایعات بسته به زمان، مکان، اندازه و ناحیه آسیب دیده مغز، می­تواند ظریف و متغیر باشد. همچنین، ممکن است کودکان مبتلا به این آسیب ها عملکرد زبان را تا حد زیادی حفظ کنند، اما نقایصی دارند که تنها در تکالیف پیچیده مانند آنهایی که برای مدرسه لازم می­شوند. ظاهر می­گردند. این کودکان ممکن است مهارتهای بیانی نسبتاً سالم، اما درک ضعیفی داشته باشند این وضعیت می­تواند سبب شود بزرگسالان با این فکر فریب بخورند که درک آنها برابر با تولید است و هنگامی که کودک از پیروی از دستورات «سرپیچی می­کند»، نا امید می­شوند. محدوده شدت این اثرات تقریباً می­تواند از عدم وجود تا شدت کافی که به تشخیص عقب ماندگی ذهنی منجر می­شود گسترده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

آسیب های مغزی و اختلالات گفتار و زبان

منابع گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسر :

  1. healthline.com
  2. medicalnewstoday.com
  3. understood.org

گفتار درمانی

گفتاردرمانی شهرک دانش در تهرانسرگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *