گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر

گفتاردرمانی تاخیر در رشد گفتار و زبان در تهرانسر ، گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر

گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر به مراجعان در رده‌های سنی مختلف خدمات توانبخشی را ارائه می‌دهد. خدمات گفتار درمانی با توجه به نوع اختلال فرد متفاوت است. مرکز گفتاردرمانی با دارا بودن بهترین تجهیزات و امکانات و تیم گفتار درمانی مجرب به مراجعان بهترین خدمات را ارائه می‌دهد. خدمات توانبخشی گفتاردرمانی در نهایت فرد را قادر می‌سازد تا در زندگی و محیط های مربوطه استقلال کافی را داشته باشد. افزایش عملکرد فرد در زندگی و محیط های تحصیلی و کاری یکی از مهمترین اهداف گفتاردرمانی می باشد.

 گفتاردرمانی چیست؟

گفتاردرمانی طبق بیان گفتار درمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر شاخه از توانبخشی است که روی بهبود و ارتقای عملکرد فرد در زندگی تاکید دارد. شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد که گفتاردرمانی چگونه روی ارتقای عملکرد تاثیر می گذارد. برای درک بهتر، فردی را در نظر بگیرید که در حرف زدن مشکل دارد. چنین فردی در محیط کاری و تحصیلی نمی‌تواند گفته های خود را به طور واضح و صریح بیان کند. پس دیگران در درک وی و گفته هایش دچار مشکل می‌شوند. ادامه کار با این شرایط برای فرد دشوار خواهد بود؛ مگر اینکه فرد بتواند به روش صحیح ارتباط برقرار کند.

طبق نظر گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر فردی را در نظر بگیرید که دچار مشکل تنفسی است. چنین کسی بعد از مدتی فعالیت ساده شروع به نفس نفس زدن می کند. چنین فردی اگر بخواهد در این حین صحبت کند دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند واضح صحبت کند. پس در اینجا اهمیت مراجعه به گفتار درمانی مشخص میشود.

گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

حیطه های  گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر :

حیطه های گفتاردرمانی به چند حیطه خاص محدود نیست و در موارد زیادی خدمات خود را ارائه می دهد. برخی از این موارد عبارتند از:

  • گفتار و صحبت کردن: کودک یا بزرگسال در سنین و جنسیت های مختلف طبق نظر گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر ممکن است دچار مشکلات گفتاری شوند یا اینکه فرد به صورت مادرزادی مشکل گفتاری داشته باشد. این مشکلات زندگی کاری یا تحصیلی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • زبان و تفکر: ممکن است کودک و بزرگسال به دلایل مختلف و در سنین مختلف دچار مشکلات زبان و تفکر شود. همچنین ممکن است این مشکل به صورت مادرزادی باشد. در این بخش فرد در صحبت کردن مشکل ندارد، اما در بیان آن و ایجاد آن در مغز مشکل دارد. پس گفتار درمانگر در این مشکلات نیز نقش بسیار مهمی در گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر ایفا می‌کند.
  • بلع و تغذیه: ممکن است کودک یا بزرگسال به علت اختلالات مختلف یا به صورت مادرزادی در بلع مشکل داشته باشد. در صورتی که مشکل درمان نشود، ممکن است سلامت فرد به طور جدی به خطر بیفتد. گفتاردرمانگر با بررسی و ارزیابی این مشکل به درمان و رفع آن می پردازد. بدین ترتیب وضعیت سلامت فرد نیز بهتر می‌شود.
  • تنفس: ممکن است کودک یا بزرگسال به علت اختلالات مختلف یا به صورت مادرزادی دچار مشکلات تنفسی شود. این مشکلات می‌تواند سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین فعالیت ها و رفتارهای فرد نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر در اینجا نیز اهمیت زیادی دارد.

گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر ؛اختلالات بلع چیست؟

دیسفاژی یک اختلال بلع است که شامل حفره دهان ، حلق ، مری یا محل اتصال مری است. پیامدهای دیسفاژی شامل سوء تغذیه و کم آبی بدن ، ذات الریه ناشی از  آسپیراسیون ، سلامت عمومی مختل شده ، بیماری مزمن ریوی ، خفگی و حتی مرگ است. بزرگسالان مبتلا به دیسفاژی همچنین ممکن است بی علاقگی ، کاهش لذت ، خجالت و/یا انزوا در ارتباط با خوردن یا نوشیدن را تجربه کنند. دیسفاژی ممکن است هزینه ها و بار مراقبت را افزایش دهد و ممکن است نیاز به تغییرات اساسی در شیوه زندگی بیمار و خانواده بیمار داشته باشد.

متخصصان گفتاردرمانی اختلالات بلع بزرگسالان در غرب تهران در تهرانسر ارائه دهندگان خدمات درمانی برای دیسفاژی هستند و اعضای جدایی ناپذیر یک تیم بین حرفه ای برای تشخیص و مدیریت دیسفاژی دهان و حلق هستند.  این متخصصان همچنین علل و علائم دیسفاژی را تشخیص داده و پزشک مناسب برای درمان آن را درصورت نیاز ارائه می دهند. همه علائم و نشانه ها در همه انواع دیسفاژی دیده نمی شوند. به عنوان مثال ، سرفه و پاکسازی گلو ممکن است با  ورود غذا به مجاری تنفسی ارتباط نداشته باشد ، اما ممکن است یکی از نشانه های آن باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه فرمایید.

گفتاردرمانی اختلالات بلع بزرگسالان در غرب تهران در تهرانسر

اهمیت ارتباطات در گفتاردرمانی:

انسان به عنوان موجودی اجتماعی برای درخواست ها، در ک خواسته های دیگران و سایر نیازها به ارتباطات اجتماعی نیازمند است. پس کسی که مهارت های ارتباطی و اجتماعی تصحیح ندارد، در جامعه نیز دچار مشکل می‌شوند. گفتاردرمانگر در این موارد نیز به فرد کمک می‌کند. ممکن است به دلایل دیگر از جمله مشکلات گفتاری، زبانی و… نیز افراد در ارتباطات اجتماعی دچار مشکل شوند. در چنین مواردی نیز گفتار درمانی نقش بسیار مهمی دارد. بدین ترتیب عملکرد فرد در جامعه نیز  به کمک گفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسر ارتقا می یابد.

منابع:

  1. www.healthline.com

گفتار درمانی

گفتاردرمانی بلوار ایران خودروگفتاردرمانی بلوار ایران خودرو در تهرانسرگفتاردرمانی در تهرانسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.