کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

کاردرمانی اختلالات یادگیری خلیج فارس در تهرانسر ، کاردرمانی اختلالات یادگیری غرب تهران در تهرانسر ، رژیم غذایی برای کودکان بیش فعال ، کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر با دارا بودن تجهیزات و امکانات به روز و مهمتر از آن تیم باتجربه، خدمات توانبخشی کاردرمانی را ارائه می‌دهد. کاردرمانی در بسیاری از اختلالات و بیماری ها نقش بسیار ارزنده‌ای را ایفا می‌کند. پس ارجاع به موقع کودکان به کار درمانی بهترین راه حل برای بهتر کردن زندگی این کودکان می‌باشد. کاردرمانی به کودکان و بزرگسالان کمک می کند که تا حد ممکن عملکرد های لازم را برای داشتن زندگی مستقل داشته باشند. پس در نهایت کار درمانی راهی را برای فرد ایجاد می‌کند تا فرد بتواند زندگی راحت تر و مستقل تری را به کمک کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر در جامعه داشته باشد.

 کاردرمانی چیست؟

کاردرمان یک رشته توانبخشی است که در حیطه های مختلف و متعددی به مراجعان خدمات توانبخشی ارائه می‌دهد. کاردرمانی فقط روی بهبود حرکت جسمانی مانند بالا و پایین بردن شانه تمرکز نمی کند. مثلاً فردی که دچار سکته شده است ممکن است نیاز به یادگیری مجدد لباس پوشیدن داشته باشد. پس کاردرمانگر حین تقویت حرکات به فرد یاد می‌دهد که عملکرد های لازم را نیز به دست بیاورد. پس کار درمانگر علاوه بر کمک به بهبود جسمانی و رفع مشکل فرد، به بهبود عملکرد فرد در زندگی روزمره نیز در کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر کمک می کند.

کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین با ما تماس بگیرید.

فعالیت های زندگی روزمره از اصول کاردرمانی است که فرد باید در آنها استقلال داشته باشد. برخی از این فعالیت ها عبارتند از:

 • حمام و دستشویی رفتن ایمن و مستقل که با مداخلات کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر قابل بهبود می باشد.
 • لباس پوشیدن
 • جابجایی در محیط
 • استفاده از وسایل حمل و نقل
 • نگهداری از کودکان
 • رعایت بهداشت شخصی
 • خرید کردن و…

پس در صورتی که فرد بنا بر اختلالات مختلف مانند سکته، فلج مغزی، اوتیسم، بیماری های ارتوپدی و… در تعدادی از این حیطه‌ها استقلال کافی نداشته باشد، نیاز به خدمات کار درمانی دارد.

حیطه های مختلف کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر :

کاردرمانی در حیطه های مختلف به کودکان و بزرگسالان کمک می کند تا در زندگی خود به استقلال کافی و عملکرد مناسب دست یابند. برخی از این حیطه ها عبارتند از:

 • فلج مغزی: این اختلال شیوع بسیار زیادی یافته و بسته به نوع و شدت آن، عملکرد کودکان را بسیار مختل می‌کند. کار درمانی تا حد ممکن به این کودکان کمک می‌کند تا مراحل رشد را طی کنند و راه بروند. همچنین کاردرمانی به این کودکان کمک می‌کند که زندگی راحت تری داشته باشند.
 • بیماری های نورولوژی در کار درمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر: بیماری های نورولوژی مختلف از جمله سکته، ام اس، پارکینسون، آلزایمر و… روی عملکرد و استقلال فرد در زندگی تاثیرات منفی می‌گذارد. کاردرمانی به این افراد کمک می‌کند تا در زندگی به استقلال کافی برسند و سلامت خود را ارتقا دهند. همچنین کاردرمانی سیر پیشروی بیماری را کند میکند.
 • بیماری های ارتوپدی: مشکلات ارتوپدی مختلف از جمله آرتروز ها، تعویض مفصل ها، آرتریت روماتوئید ها، شکستگی ها، سندروم تونل کارپال و… می‌تواند بر روی عملکرد فرد تاثیر زیادی بگذارد. کار درمانگر بعد از اختلالات ارتوپدی از جمله تعویض مفصل ها به کسب مجدد توانایی ها و بهبود فرد در کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر کمک می‌کند.
 • بیماری‌های ذهنی: بیماری‌های ذهنی مختلف از جمله اوتیسم، سندروم ها، اختلالات یادگیری، عقب ماندگی ذهنی و… در حیطه کار درمانی ذهنی گنجند.

کاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر ؛کاردرمانگران چگونه با افراد طیف اوتیسم کار می کنند؟

کاردرمانگران طی روند کاردرمانی اوتیسم غرب تهران در تهرانسر ، در ارزیابی سطوح مهارت در زمینه ای رشدی و شناسایی موانعی که فرد اوتیسم را از استقلال و مشارکت در فعالیتهای معنی دار باز می دارد ، مهارت دارند.

کاردرمانی اوتیسم غرب تهران در تهرانسر که به عنوان بخشی از یک تیم ، با والدین ، ​​معلمان ، اعضای خانواده و سایر متخصصان بهداشت مشارکت می نماید ، به صورت فردی با کودک یا بزرگسالان کار میکند تا زمینه هایی مانند مهارت های حرکتی ، پردازش حسی ، تنظیم احساسات ، مهارت های شناختی و تعامل با مراقبین و دیگران را در افراد طیف اوتیسم تقویت سازند.

کاردرمانگران همچنین، به فرد طیف اوتیسم ، والدین یا مراقبان و خانواده ی وی کمک می کنند تا این مهارت ها را در خارج از جلسات درمانی ، در خانه یا مدرسه نیز گسترش داده و آن ها را تمرین کنند ، بنابراین می توانند در فعالیت های روزمره ی زندگی خود فعال باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه فرمایید.

کاردرمانی اوتیسم غرب تهران در تهرانسر

تاثیر مداخلات کاردرمانی:

کاردرمانی روی افزایش استقلال فرد در زندگی و بهبود فرد  تمرکز می‌کند. گاهی در برخی از بیماری ها لازم است که از پیشروی بیماری جلوگیری کرد و همزمان به راحت تر کردن زندگی بیماران کمک کرد. گاهی ممکن است فرد بر اثر اختلالات مختلف در محیط کار یا تحصیل دچار مشکل شود. در چنین شرایطی کار درمانگر به برگشت فرد به محیط کار یا تحصیل  در کار درمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر کمک فراوانی می‌کند.

منابع:

 1. www.wits.ac.za

کار درمانی

کاردرمانی در تهرانسرکاردرمانی شهرک ولیعصرکاردرمانی شهرک ولیعصر در تهرانسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.