تأخیر زبانی ، انحراف زبانی و نقش گفتاردرمانی

درمان دیر صحبت کردن در کودکان ، گفتاردرمانی در تأخیر زبانی در تهرانسر ، درمان تأخیر زبانی در تهرانسر ، درمان انحراف زبانی در تهرانسر ، گفتاردرمانی در تهرانسر ، گفتاردرمانی تاخیر زبانی خلیج فارس در تهرانسر ، گفتاردرمانی در اختلالات بیانی و درکی

تأخیر زبانی و انحراف زبانی از جمله مشکلاتی است که ممکن است در کودکان دیده شود. اصطلاح تأخیر زبانی در مورد کودکی به کار می­رود که توانایی زبانی او شبیه کودک کوچکتر از خودش است. در حقیقت کودکی که دچار تأخیر در رشد زبان شده است مانند شخصی است که به دلیل اشتباه سوار شدن به اتوبوسی دیگر، تأخیر داشته است. گفتاردرمانی در درمان تاخیر زبانی و انحراف زبانی و یا دیر صحبت کردن در کودکان در تهرانسر بسته به سن و میزان تأخیر، برنامه درمانی را بر اساس نیازهای فردی کودک شما تنظیم می کنند.

تأخیر زبانی و انحراف زبانی چیست؟

اصطلاحات تأخیر زبانی و انحراف زبانی نیز فرضیاتی را در بر می­گیرند، هر چند تا حدی ماهیت متفاوتی دارند. اصطلاح تأخیر زبانی در مورد کودکی به کار می­رود که توانایی زبانی او شبیه کودک کوچکتر از خودش است و در حقیقت کودکی که دچار تأخیر در رشد زبان شده است مانند شخصی است که به دلیل اشتباه سوار شدن به اتوبوسی دیگر، تأخیر داشته است. ولی سرانجام به مقصد مورد نظرش، که در مورد کودک مبتلا به تأخیر، رشد طبیعی زبان است، می­رسد.

تأخیر زبانی  و اختلالات زبانی شناخته شده در دوره پیش دبستانی، در اکثر این کودکان باقی می­مانند و اغلب باعث کاهش توانایی آنها برای کسب شکلهای نوشتاری زبان می­شوند. اگر چه پی بردن به این که آیا هر کودک پیش دبستانی، مشخصاً به هدف نهایی عملکرد طبیعی دست پیدا خواهند کرد یا نه، مشکل است. ولی مشخصاً یک  کودک پیش دبستانی مبتلا به تاخیر زبانی و مشکلات زبان – یادگیری در معرض خطرگرفتاری به مشکلات شدید آموزشگاهی و زبانی است. برای برطرف کردن تاخیر زبانی در کودکان و جلوگیری از مشکلات ثانویه مانند کاهش توانایی آنها برای کسب شکلهای نوشتاری زبان، مشکلات روحی و روانی به دلیل نتواستن برقراری ارتباط با اطرافیان و… گفتاردرمانی بسیار موثر است و به این کودکان کمک می کند تا به بهبودی کامل برسند.

از طرف دیگر اصطلاح انحراف زبانی، در بردارنده این مفهوم است که رشد زبان کودک تنها آهسته­تر از روند طبیعی نیست، بلکه از نظر کیفی نیز در بعضی از اجزای مهم زبانی با رشد طبیعی گفتار و زبان متفاوت است. جهت درمان کودکان دارای انحراف زبانی و بازگرداندن  رشد گفتار و زبان این کودکان  به روند طبیعی رشد گفتار و زبان، گفتاردرمانی لازم و ضروری است و گفتاردرمان می تواند با ارزیابی کامل کودک و طراحی یک برنامه درمانی کامل و مدون کمک زیادی کند.

گفتاردرمانی اختلالات حرکتی گفتار خلیج فارس در تهرانسر ، گفتاردرمانی در دیزآرتری در تهرانسر ، درمان دیزآرتری در تهرانسر ، درمان لکنت در تهرانسر ، دارو درمانی در لکنت ، دارو درمانی در درمان لکنت

جهت مشاوره، رزرو نوبت، ویزیت در منزل و خدمات آنلاین، با ما تماس بگیرید.

درمان تاخیر زبانی و انحراف زبانی در تهرانسر

گفتاردرمانی تاخیر زبانی در تهرانسر بسته به سن و میزان تأخیر، برنامه درمانی را بر اساس نیازهای فردی کودک شما تنظیم می کنند. در کودکان جوانتر، گفتاردرمانگران اغلب از طریق حمایت والدین در خانه کار خود را انجام می دهند. و روی ایجاد فرصت های یادگیری زبان در منزل تمرکز می کنند. در کودکان بزرگتر، متخصصان گفتاردرمانی تاخیر زبانی خلیج فارس در تهرانسر به طور مستقیم با فرزند شما کار می کنند. لذا از واژگان و ساختار جملات آنها از طریق فعالیت های مبتنی بر زبان در کلینیک استفاده و حمایت می کنند. بنابراین به والدین تمریناتی داده می شود تا بتوانند در خانه توان بخشی را ادامه دهند. تا فرزند شان بین جلسات درمانی نیز به پیشرفت خود ادامه دهد.

پس از تشخیص و ارزیابی، برنامه درمانی فرزند شما به احتمال زیاد شامل درمان اختصاصی گفتاری و زبانی خواهد بود. یک متخصص آسیب شناسی گفتار و زبان برای آگاهی از انواع مشکلاتی که فرزند شما با آن روبرو است، ارزیابی دقیقی را تکمیل می کند. این اطلاعات به آنها کمک می کند تا یک برنامه درمانی تهیه و اجرا کنند. اگر فرزند شما در گفتاردرمانی تاخیر زبانی خلیج فارس در تهرانسر دارای بیماری های زمینه ای نیز باشد. گفتاردرمانگر ممکن است درمان های دیگری را نیز توصیه کند. به عنوان مثال، آن ها ممکن است ارزیابی توسط متخصص مغز و اعصاب را هم توصیه کنند.

منابع درمان دیر صحبت کردن در کودکان در تهرانسر

  1. کتاب اختلالات زبان ریا پائول

برای اطلاعات بیشتر در زمینه درمان دیر صحبت کردن در کودکان، لینک زیر را مطالعه فرمایید.

گفتاردرمانی تاخیر زبانی خلیج فارس در تهرانسر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

گفتار درمانی

اتیسماختلالات یادگیریارتباطارتباط غیرکلامیارتوپد فنیبزرگراه فتحبزرگسالانبلوار گلهابیش فعالیتأخیر زبانی و انحراف زبانیتاخیر در رشد گفتار و زبانتلفظ صداتهرانسرتوانبخش طراوتتوانبخشی تهرانسرجاده مخصوصچیتگرخلیج فارس غرب تهراندیر صحبت کردنذهنیشهرک آزادیشهرک آسمانشهرک سیناشهرک فرهنگیانکودکانگفتاردرمانی کاردرمانی نوروفیدبک ارتوپد فنی تهرانسر خلیج فارس غرب تهرانگفتاردرمانی و کاردرمانی تهرانسرگفتاردرمانی و کاردمانی طراوتمنطقه 21مهارت های اجتماعینوروفیدبک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *